May 242009
 

Täitsa lõpp, kahe päevaga on nii palju juhtunud ja nii palju pilte tehtud, et ma uppun ära sellesse fotohunnikusse! Kangesti tahaks magada, aga ma ju tean, kuidas asjad kuhjuma hakkavad, nii et ma parem võtan ennast kokku ja kirjutan kõik kohe üles. After all, uni olevat nõrkadele ;)

Viimane lause sobib hästi iseloomustama ka järgmist fotot, mille ma tegin eile hommikul. Plika ärkas ebanormaalselt vara ja nii ta siis nihverdas…

Enne MrsB juurde minekut käisime läbi puuviljaturult ja sattusime natuke liiga hoogu… Nagu vanadel headel aegadel, kui ma veel rase olin ja Mees mulle iga päev sealt kilode kaupa puuvilju koju tassis.

Siis jalutasime liina poole. Ta elab meile hirmus lähedal – bussiga 10 minutit, jalutada ca 15. Ma kohe kujutasin ette, kui mõnus oleks olnud tal külas käia ja kõiksugu emade-tittede värke teha, kui me oleks Londonisse jäänud. Mitte et ma Eestisse tagasi kolimist kahetseksin, oh ei, aga sellest on küll kahju, et MrsB-ga nüüd ainult blogi teel suhelda saab.

Või mis, no me ju nägime nüüd üksteise ikkagi päriselt ära. Blogituttavatega on see jabur asi, et kui esmakordsel kohtumisel oleks nagu kohane ennast tutvustada jne, siis blogidest on ju ammu kõik teada, nii et jutt läheb kohe sujuvalt edasi kõigele muule ja tunne on selline, nagu teaks teist igiammu.

Mees mängis peamiselt MrsB vanema poisiga ja meie tegelesime pisematega. Mõningaid pilte te juba MrsB blogis nägite, aga ma pean ikka endale ka panema… Ja siis veel mõned :P

Plikal oli küla peal hirmus põnev – nii palju uusi asju, mida avastada ja näppida, kogu tuba vaibaga kaetud ja hea soe, võis piiramatult ringi roomata ja nihverdada. Ja näiteks MrsB vanema poisi kokku pandud raudteed lõhkuda:

Ja kaste tühjaks kallata:

Igal juhul jah – hiiglama tore oli ja jälle on üks asi juures, miks Londonist ära kolimise pärast kahju on. Aga vähemalt on meil blogid ja eks me vahel satume ühte riiki ka :D

(MrsB ise kirjutab pikemalt siin)

MrsB juurest kihutasime edasi Picadilly Circusesse Riinaga kokku saama. Jäime kümme minutit hiljaks :P Ja läksime kuhu? Aga muidugi Reinu pubisse! NII tore oli seal üle pika aja istuda ja juua siidrit mustsõstrasiirupiga. Dora (ah, no see Ungari tšikk, kelle nime ma kunagi meelde ei suuda jätta, kuidagi nii igatahes peaks olema) oli ka tööl ja Plikast vaimustuses.

Riina tegi Plikast vahvaid pilte. Ma ütleks, et ta on sündinud pubitaja ;)

Ja Reinu pubist viis tee taas Tinderboxi, kus Andreea ja Eglega kokku sain. Laps tekitas taaskord üleüldist vaimustust ja käis rõõmsalt sülest sülle:

Seekord tegin pilte ka. Meenutuseks võite vaadata ka seda postitust, kus on pildid vanast kohvikust.

Uus asub vana vahetus läheduses, aga mitte enam täiesti peatänava peal, vaid kohe sealsamas kõrval asuvas kaubanduskeskuses. All asub ainult take away lett:

Ja üleval on siis “päris” kohvik. Paremal paistab vahva istumise ala:

Kõige mõnusamad on need… Seinaorvad või kabiinid või kuidas iganes eesti keeles öelda… Booth noh :P Ja nende peal on ka veel üks korrus:

See trepp viib kabiinide kõrvalt ülemisele korrusele:

Letitagune on ka palju suurem:

Ja nagu kõik muu, on ka terrass mitu korda suurem. Ennist oli kohviku ees ainult neli lauda, kus suitsetati, nüüd on terve pikk terrass ja pooled lauad on mittesuitsetajatele. Pildilt on näha vaid väike osa:

Õhtul käisid Ronn, Runn ja Švamm külas, sai grillitud ja joodud ja igasugu muid tükke tehtud.

Täna läksime Camdenisse, olime seal peaaegu kella kaheksani õhtul ja raiskasime hirmus palju raha. Kui palju täpselt, sellest ajalugu vaikib. Ah et millele? No sellest ajalugu ei vaiki :P

Kõigepealt nägin ma kõige nunnumat meriinovillast käsitsi kootud maasikamütsi ja vaimustusin. Suurus oli küll 6-9 kuud, aga venivust paistis küllaga, nii et ma lihtsalt PIDIN selle ära ostma. Ja ega ma sellega ei piirdunud – kuna seal oli juhtumisi ka suurus 6-12 aastat, mis oli juhtumisi mulle täiesti paras, siis ostsin endale samasuguse. Nüüd oleme plikaga ühtekad ;) Väikese kootud maasika saime ka veel kauba peale :)

Etteruttavalt võib ära öelda, et unustasin sinna letile maha oma päikeseprillid ja ei pannud nende kadumist terve päeva jooksul tähele. Tunde hiljem, kui olime igal pool ringi kolanud ja taas sinnakanti sattunud, tuli müüja mult küsima, kas need on minu prillid. Kogu selle rahvamassi hulgast jäin ma talle meelde ja hakkasin veel silma. Hämmastav! Seda ei tasu mainidagi, kui hea meel prillide tagasi saamise üle on, ma ühe samasuguse paari juba kunagi kaotasin Londonis ära.

Jätkates rahvamasside ja kohtumiste teemadel, siis veelgi uskumatum on see, et nägin Camdenis oma onupoega, keda ma pole näinud küll… Aastaid. MSNis rääkisime veel suhteliselt hiljuti, ta küsis enne Londonisse kolimist mult nõu :) Aga ta ei teadnud, et ma Londonis olen, lihtsalt nägi mind ja jooksis järele ja kõnetas algul veel igaks juhuks inglise keeles. Nii et täiesti puhtjuhuslikult kohtusin Camdenis oma sugulasega. Maailm on väike!

Aga jätkates teemal, kuhu kadus raha, siis nii nunnut bodyt ei saanud ometigi ostmata jätta ;)

Ja meie kõige kallim ost oli kiik. Võrkkiik :) Siin pildil on näha üks näidistest, me proovisime mitmeid erinevaid variante, kiigutasime Plikat ka. Võtsime topeltlaia ja samasuguses tehnikas, nagu pildil näha oleva, teine variant oleks olnud täitsa riidest. See täitsa riidest nägi kindlam välja, aga kandevõime oli võrgust kiigel tunduvalt suurem (250 vs 160 kg) – ja muidugi tahtsime, et võimalikult mitmekesi sisse mahuks :P Mõtlesime tükk aega, kas võtame sellesama värvilise näidise (see oli tal viimane, aga allahindlust poleks saanud, mis siis, et see oli nö kasutatud) või rohelise – lõpuks otsustasime rohelise kasuks. Ilus mitme värviga, sulandub hästi aeda. Ei jõua ära oodata, et saaks üles panna!

Vahepeal käisime pubis, et Mees saaks õlut ja Plika tissi. Aknast välja vaadata sai ka:

Sihukese laheda sildi leidsin ühest boksist, itsitasin tükk aega. Küsisin pildistamiseks luba, anti ;)

Ostudest mul hetkel rohkem pilte polegi. Mees sai endale kampsuni ja jaki, endale ja Pipsile ostsin värvilised jakid, siis sai veel paar kinki ostetud ja… Šokolaadi ja… Pannkooki ja hiinakat ja… Vbla veel midagi, ei tule hetkel meelde.

Camdenis on üks tore kohvik nimega My Village (nad ei viitsi selle kodukaga eriti miskit teha, aga vähemalt aadress on olemas, irw), kus töötab Ly. Esimest korda käisime seal oktoobris, paar päeva enne minu Eestisse lendamist, kui Mehe perekond külas oli ja me mööda linna ringi tiirutasime. Sattusin sellest kohast juba toona vaimustusse, tahtsin blogis pikalt kirjutada ja reklaami teha ja fotosid panna… Aga miskipärast jäi see tegemata, lihtsalt muud asjad tulid peale. See kaust tollal tehtud fotodega oli mul siiani desktopil ja nüüd neid üle vaadates sain aru, miks tookord kirjutamata jäi – seekord on mul lihtsalt palju ilusamad fotod! No siis oli õhtu ja pime, nüüd ilus päikseline päev.

Kohvik asub peatänaval, aga üldisest melust tagapool – üle silla ja Camden Lockist mööda ja siis on paremal pool teed bensiinijaam ja vot pärast seda ongi My Village.

Seal pakutakse igasugu lahedat mahetoitu – värsked salatid, imemaitsvad smoothied, päevasupp, võileivad, koogid ja kohvi muidugi jne jne jne. Smoothiesid ei tehta siirupist (öäkk!) või külmutatud viljadest nagu enamikes kohtades, vaid värskest kraamist. Oleme neid väga mitmeid maitsta saanud ja viivad keele alla.

Täna sõime “hommikusöögiks” pannkooki, aga kuna minu oma oli magus ja kõht jäi tühjaks, otsustasimegi enne shoppamisega alustamist kohvikust läbi minna, vaadata, kas Ly endiselt seal töötab ja ehk veel miskit hamba alla saada. Ly oli täiesti olemas ja üllatus oli meid nähes suur. Sõin tema soovitusel mingit taimetoitlaste wrappi ja no see oli NII hea! Mulle absull ei meeldi taimetoitlaste võileivad reeglina, aga sealt kohvikust polegi vist võimalik midagi halba saada :)

Ja õhtupoolikul, kui kõik ostud olid tehtud ja kõht hiinakat täis, läksime veel natukeseks kohvikusse chillima ja smoothiet jooma.

Need kummikud unustas üks klient kunagi sinna ja sellest ajast saadik on need sisekujunduselemendiks. Kõik lastega pered küsivat, kas neid endale ei saa, meie küsisime ka. Ei antud :P

Lisaks kohvikupoolele on neil ka poe osa, kust saab igasugu mahekraami kaasa osta. Meie leidsime sealt muuseas paki Moltexeid, täpselt Plika suurus, mis oli mingitel segastel asjaoludel £10 peale alla hinnatud. Muidugi ostsime ära :D

Püüdsin Ly ka pildile:

Supermõnus kohvik, tõepoolest. Kui Camdenisse satute, siis minge vaadake kindlasti üle! Ja keegi võiks ühe sellise Tartusse ka teha ;)

Õhtul läksime veel tunnikeseks Ronnile ja Katrele külla – polnud nende viimast elamist varem näinudki ja Katret selle Londonis käigu ajal veel ka mitte. Hoolimata hilisest kellaajast pidas Plika ennast vapralt üleval, roomas ringi ja naeratas nagu tavaliselt. See laps on ikka täiesti uskumatu!

Koju jõudsime alles üheteist ajal ja nüüd on kell kolm läbi. Aga ma sain kõik kirjutatud ja olen endaga hirmus rahul.

Homsed plaanid on Iirisega lõuna paiku kesklinnas kokku saada, piknikku pidada, South Bankil jalutada ning Tinderboxi ja hiinakasse minna. Vbla veel miskit, eks näis. Ja õhtul Murakale külla.

Juhhei!

  7 Responses to “Siin, seal ja igal pool”

  1. Kui peale sattud, too Jossule ka mõni kassiga body. 80 või suurem, maksan kinni ja puha :P

  2. Usu voi ara usu, aga me pole kunagi Camdenis kainud!?! Nuud tuli hirmus tahtmine peale ja need maasika mutsid on superilusad! :)

  3. psst! kärurihmad! peavad jooksma õlaga paralleelselt või natuke altpoolt, mitte pea kõrvalt! pange üks aste allapoole, on ohutum.

    alla kirjutanud Näägutis Kessu :D

  4. Kusjuures täiesti õigustatud märkus! Ma vaatasin kohe alguses, et rihmad tuleb alumistesse aukudesse panna, sest need olid sätitud eelmise omaniku kolmeaastase poja järgi, aga kuidagi ununes ja… Vastutustundetute vanemate värk, tead küll. Mees sätib kohe praegu korda ;)

  5. kas see Ly on eestlane? kui sinna satun, kas ütlen eestikeeli ´tere´ kah? :P

  6. jah

  7. […] oleme me mõned korrad varemgi kokku saanud (näiteks siis ja siis ja siis – ja kes teab, äkki millalgi veel), Alice‘iga hakkasime aga nö […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.