Aug 262009
 

Kõik sai alguse sellest, et ma ostsin omale uue punase mantli, millel oli üks nööp eest ära ja mõned teised kohe-kohe ära kukkumas. Kuna mul oli selgelt meeles eelmine mantel, millele ma üle päeva nööpe ette õmblesin, läksin seekord ettenägelikult Abakhanist ERITI tugevat niiti küsima. Lahkusin kahe rulli teksaniidiga ;)

Aga kui ma juba tüütut õmblemist ette võtmas olin ning samas just riidekapis üht riiulit korrastasin, mõtlesin kohe mitu kärbest ühe hoobiga surnuks lüüa ja kõik riided välja otsida, mille kallal (juba ammu) nokitseda vaja oli.

Nii ma siis nokitsesingi. Lõikasin ühelt pluusilt ära ammu sõlme läinud nöörid, mis olid vaid iluvidina staatuses ja mis enam ammuilma ilusad polnud (teate, pluusidel on vahest külje peale õmmeldud nöörid, mida siis selja taha lipsuks siduda saab – tavaliselt on need väheke laiemad lindid, et lips oleks ilus või nii, aga tollel pluusil olid konkreetselt peenikesed nöörid, mis ei olnud isegi ilusad, olgu siis lips või mitte).

Harutasin ühelt kevadel ostetud kampsunilt (maksis ainult 39 krooni ja nägi täitsa kena välja, ei saanud ju poodi jätta) ära paar torkivat silti, nii et nüüd, sügisel, on lootust seda ka tõepoolest kanda.

Õmblesin kinni augu, mis ma juba kunagi Londonis oma musta velvetseelikusse kogemata rebisin, aga mis polnud piisavalt suur ja nähtavas kohas, et ma oleksin vaevunud seda varem parandama, ehkki närvidele käis juba ammu.

Õmblesin kinni lahti hargnenud paelast aasa – nööpaugu ühe pluusi varrukal – ning panin hargnevale otsale küünelakki, et pael jumala eest edasi hargneda ja jälle lahti tulla ei saaks.

Ning lõpuks võtsin ette kõige aeganõudvama töö ning õmblesin uuesti ette seitse mantlinööpi. Ja siis veel ühe teise mantli nööbi.

Ja nüüd on sihuke kihk sees, et nokitseks veelgi midagi, aga ei tule enam miskit meelde. Igal juhul olen hirmus tubli olnud. Mulle nimelt üldse ei meeldi õmmelda. Aga vahel harva väikses koguses lihtsaid asju täitsa võib :P

Raamatust on ikka veel üle saja lehekülje lugemata. Ja hirmsasti tahaks teile veel igasugustest asjadest kirjutada. Kannatlikku meelt, mu sõbrad, kunagi ma kirjutan ka. Ausõna!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.