Mar 012010
 

Kunagi, kui Plika oli alles pisi-pisi, imetlesin küla peal ilusaid raamatuid. Noid esimesi väikeseid voldikuid olen ma ikka poodides uurinud, aga selliseid ilusate piltidega pole seni leidnud, koledaid on küll igasuguseid :D Minu lemmikud kodu- ja metsaloomad sarjast on mul isegi üks raamat olemas – ei mäleta, kumb, hobustega vist. Käisin enne jaanipäevale minekut Säästukast Plikale purgitoite kaasa ostmas, nägin kassas ja haarasin kaasa. Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida.

Kõige rohkem imetlesin ma puidust raamatuid – ja nüüd on Plikal üks sellest sarjast, mis tolle postituse pildilgi näha, täitsa olemas. Haide kinkis :) Mina olen umbes sama suures vaimustuses kui Plika, seal on lihtsalt niiii ilusad värvilised pildid. Plikale meeldib ka väga.

Kessu juures sain nagu alati mitmeid häid ideid mänguasjade osas, mida Plikale soetada võiks. Muuhulgas imetlesin üht metsloomade raamatut, sest seal olid lihtsalt võimatult ilusad pildid – väga hästi joonistatud ja mõnusalt värvilised, asjalik jutt loomade kohta ka juures. Otsustasin, et pean selle Plikale kindlasti ostma.

Täna näitasin emale raamatu pilti, mispeale tema teatas: no ma käisin mingi sooduka ajal Rahva Raamatus Plikale raamatuid ostmas… Ja kraamiski täpselt sellesama raamatu kapist välja. Uskumatu!

CIMG9624

Käisime täna jälle Abikaasa vanaemal külas, seekord oli seal rohkem rahvast – Abikaasa ema ja õde ja mõlema õe lapsed ja… Plika sai endale pisikese kingikoti. Mis tuli välja? Pakk pisikesi pliiatseid ja rasvakriite. Eili oli blogist lugenud, et Plikal pole… Ei jõudnudki ise ostma :) Igatahes sai pliiatsid ka kohe ära katsetatud:

CIMG9610

CIMG9617

CIMG9621

Plikal ikka veab, mis ma oskan muud öelda. Kõik muudkui hellitavad ja soovid täituvad enne, kui jõuab neist teadagi anda.

Ahjaa, ega see metsloomade oma polnud ainuke, ema ostis talle teisi raamatuid veel:

CIMG9626

  6 Responses to “Ilusad asjad tulevad ise mu juurde”

 1. See sebra-maja-raamat oli pikalt ka minu lapse lemmik!

 2. mulle meeldivad ka raamatud :) .

  jälle.. kuskohast see puidust raamat on pärit? Toyland.ee lehekülg ei avane.. kas seda kohta ei eksisteeri enam?

  omalt poolt soovitaksin ka paari raamatut: sari "Võlu aknad" (ja raamatud "Putukate maailm", "Meresügavustes"). need on sellised raamatud, kus lapsel on miskit katsuda. st putukad või veelaused tegelased on mingist struktuuriga materjalist tehtud.
  nt ämblik on pehmest sametist, kiili tiivad on võrgutaolisest materjalist jne. väga põnev :)

 3. Minul näiteks Toylandi leht tuli täna lahti… Aga ma võin küsida, kust see raamat pärit. Võimalik, et Haide satub isegi siia neid kommentaare lugema :P

 4. oh, vb on selles toylandil siis ajutiselt leht maas. ma olen kannatamatu, aga proovin homme uuesti :) .

  meil on see häda, et laps topib raamatuid suhu ja närib neid. kuna ta näris ära ka oma puidust voodiääre, siis oleks puidust raamat hea materjal küll :D

 5. Sebra maja oli meie majas ka kaua popp. Oliverile veel huvi ei paku, tema tahab ainult uhte inglise keelset kolme karu raamatut 'lugeda'.

 6. see metsloomaraamat meilgi olemas… ei mäleta küll, kes kinkis, aga Freddyle väga meeldib :) hea teda sellega lasteaiast ära meelitada ;)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.