Dec 022010
 

CIMG2194Sain täna Plika kombe kätte – superluks! Täiesti kantav, aga veidi suur veel, nii et 99% saame ka järgmise talve sellega läbi.

Igati korralik kombe, nagu uus. Ja rõõmsa üllatusena oli pakis ka üks müts :) Kusjuures see kulub täitsa ära, sest seni oleme kasutanud Krati käest saadud mütsi, mis on Plikale veel natuke suur ja vajub liiga silmile. See müts on aga täpselt paras, mõnusalt soe ja kõrvade ümber.

Tegelikult, tuli just meelde, on mul Plikale ju uhke valge karvane müts ka… aga see on siiski pigem edevuse laat, pidulikemateks puhkudeks, igapäevaselt sellega väljas mängimas ei käi.

Plikat pidin igatahes jupp aega veenma, et täna on juba pime ja õue läheme homme. Lõpuks sain ikka kombe seljast ära :)

*talv on muidugi juba mõnda aega kohal, minu lubamisest on tal ilmselgelt ükskõik :P

  14 Responses to “Las talv nüüd tulla!*”

 1. Hei!
  Minu nimi Kadi.Kunagi kirjutasin siia ja küsisin ühe Rootsi kaltsuka aadressi.
  Mõnus on sinu blogi lugeda :D . Seda tahtsingi öelda.Ja veel seda,et hea on,et nii põhjalik inimene oled..teed suure töö ära,mul ainult poodi minemise ja ostmise vaev…filter-kannu meil vaja jne. :D
  Oleks end viiskas tutvustada,eks ole.
  Kah maailmarändur,pikalt eemal olnu(igal pool,pilla palla,yleval ja all,külmas ja soojas kliimas),tagasi naasnu,Tartu patrioot aga nüüdseks Valga taga Vana-Võrumaal keset metsa maandunud (endalegi üllatuseks aga no nii “kodu“ ja super koha leidsime) ja 2,5 kuuse Siimu ema,oma mehe naine….2-e neljajalgse labradori omanik-sõber-kantseldaja vägagi lihtne inimene.
  Netist leiab ikka vahvaid inimesi..ma arvan.Leidsin nii enda lähedalt,üle Valga-Võru maantee “Kirjatsura“… :D
  Aga teile seal uues kodus: oi ma tean mis tunne see oma kodu tunne on..me teist talve siin talus ja oi kui mõnus see on!!!!!!Kõik loksub ise paika ja see on küll õige,et kui miskit väga tahta,siis seda ka saab ja varem või hiljem jõuavad vajalikud asjad-inimsed meieni.
  Talve!!!!!!!!!
  PS!Kirjavigu otsima ei hakka ja teksti üle ei loe :D. Käisime täna Tartus arstil,mu mehed tuduvad ja maja pime,kirjutan läpaka valgel…Seega eeldan,et vabandused vastu võetud

 2. Meeldiv tutvuda! :D

  Minu Rootsis elava õe nimi, muide, kelle juures külas olles ma seal kaltsukas käisin, on ka Kadi :)

 3. Su plika on maruarmas!
  Aga ma ise olen rohkem 1% kindel, et see kombekas talle veel järgmisel talvel selga läheb.
  (Või on asi minu lastes, kes kasvavad ülehelikiirusel.)

 4. Tore, et Sa plikat ka vahel näitad, meil siin üks kolmeaastane käib pidevalt tema järele küsimas.

 5. Tikker, väga vabandan, aga Sinu blogi kaudu leidsin ilmselt et peaaegu sama-küla-inimese :) Kadi, kui veel lugema juhtud, siis kirjuta sofia09@hot.ee

 6. meelega riietad last nagu kaltsakat?

 7. Tundub, et keegi püüab Tikrit solvata. Võibolla see lahe delfitüüpi ette kuulutaja. Aga loomulikul võib lapsele ka valge gutsi kombe selga panna. Ja siis lapsel mitte lubada mürada ning nimetada seda kasvatuseks/ kasvatamiseks. Juhhei!

 8. Kallis anonüümne lambilahmija, ma loodan, et sa pahaks ei pane, kui ma sulle edaspidi enam ei vasta – sa ei pane enam naerma, pigem haigutama.

 9. Sul tõenäoliselt pole lapsi või on sul mõtlemine, et kõik peab olema uus. Aga uue lapse kombe saab healjuhul 900 krooniga. Mõttetu kulu minu jaoks. Mina kulutasin kirparil 75 krooni. Põlved kulunud, aga veel 2-3 talve saab mõni laps sellega täiega igasugust talve nautida.
  Aga sa nuuma kaupmehi edasi. Palju õnne!

 10. ei pea olema gucci. aga häbi on ju lasta teistel näha su last õues, kui ta riietub nagu ta oleks jope prügikasti kõrvalt leidnud

 11. Oi, aga mina mäletan oma lapsepõlvest, et olid peened asjad ja olid head asjad. :D Ausalt noh! :D Ja kõige rohkem meeldis mulle, kui ema andis mulle selgapanemiseks just need kombekad (neid oli mitu, laps kasvab ju, ma enam ei mäleta täpselt, aga enam kui pooled neist olid kuskilt saadud, st kasutatud) ja siis ma teadsin, et ma tohin olla! :D Sest oleme ausad, laps viskab end külili enne, kui arugi saab, mida ta teeb. :D Rohkem kui ühe korra kükitasin merepiirile suvel maha, peen kleit seljas ja ema ainult ohkas – sest mis sa last ikka kiusad oma riiete hoidmise jutuga, eksole. :D Ning ei, ei olnud häbi. Ei ole häbi ka nüüd. Ja vaatasin plika pildi üle, minu silm ei märka, et oleks midagi kulunud. Täiesti tavaline laps mänguplatsilt.

  Ja kuigi Tikker muidugi ei vaja seda juttu, aga vb loeb mõni teine – uskuge mind, teie laps ei mäleta uut või vana, küll aga mäletab ta seda, kui teda peale kogu aeg korrale kutsuti, kui ta end kordki vabalt tundis ning mängis. Nii mäletan mina. Õnneks seda juhtus ikka harva. :)

  Ja lastele, kes kasvavad miljon sentimeetrit aastas tõesti ei ole mõtet kalleid igapäevarõivaid osta. Iseendalegi ei osta ju kalleid t-särke. Vähemalt mina mitte. Sest t-särk on tarbekaup. Nagu on tarbekaup ka telefon ja auto. Vat kodu ostmisel ma kaaluksin argumente, kõik muu on kulukraam. Ja toidu ostmisel mõtlen ka pikemalt ning olen nõus kvaliteetsema kraami eest rohkem raha välja käima.

 12. Täpsustuseks – mul ei ole autot, sest ma ei vaja seda – elan ja töötan kesklinnas, pikemaid vahemaid eelistangi pigem bussiga sõita, kus on wifi või saan magada; telefon on 2 aastat vana ja läheb küll varsti väljavahetamisele, sest ta ei tööta enam eriti reipalt, ja oma kodu ka ei ole ostnud veel, sest pole suutnud ära otsustada, kuhu ta siis tulema peaks. :)

 13. Malviina, sul ausõna pole mõtet temaga vaielda, ta ju üritab lihtsalt konflikti tekitada :D

  Ignoreerime parem kõik, siis ta enam varsti ei viitsi.

 14. kombekas on väga "kombekas" :D ma just võtsin Maribelile ka välja tema esimese kombeka (siiani on püksid ja jope olnud) ja meie kaltsukast ostetud on ikka hale vari selle kõrval, mis su plikal seljas on.
  Aga just, ma tahan ka, et mu laps end VABALT tunneks, mitte ilunäitusel käiks :D selleks on teised riided :P

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.