Jan 112011
 

Leidsin kodulaenu lepingute kaustas tuulates ajakirja Kodu&Aed – ei pannud toona pangas tähelegi, et see seal oli. Just paras lugemine kogu selle unejandi vahele!

Pani mind jälle kodukujundamisele mõtlema ning üha enam veenduma, et oma peaga ei julge midagi suuremat ette võtta, me pole kuigi osavad. Oleme alati rääkinud, et kui kunagi oma kodu on, siis oma aruga seda sisustama ei hakka. See on päris suur pind, kus annaks kindlasti teha muudatusi mitut erinevat moodi… Meie võime ju arvata, kuidas hea oleks, aga asjatundja oskaks kindlasti näha asju, millest me mõeldagi ei oska.

Nii palju olen ma aru saanud, et kõik tuleks pisiasjadeni läbi mõelda – pistikute asukohani välja. Tundub jõledalt keeruline. Ja ma ei taha mõeldagi, kuidas ma peaks suutma mingeid värve kokku sobitada, nii et sobivad ja ühtse mulje ka jätaks.

Ühesõnaga jah, sedasamust on vaja. Sisekujundajat või -arhitekti, ma isegi ei tea täpselt, mis neil vahet. Kõlab nii, nagu esimene paneks värve ja mööblit paika, teine rohkem seinu ja elektrisüsteemi, aga võib vabalt ka muud moodi olla, igatahes oleks vaja kedagi, kes mõlemat teeks :D Krt, miks mul ühtki sõpra sel alal pole, tahaks kangesti näidata ja nõu küsida. Ma ei taha mõeldagi, mis sihuke teenus maksta võiks, kõige ilusam oleks ilmselt leida mõni noor ja särasilmne ja mitte veel nii kallis…

Nojah, unistada ju võib. Aga ilmselt peaks hakkama mingil hetkel ka reaalselt plaanima, kevadel tahaks juba otsast nakitsema hakata.

Termograafilise ülevaatuse tellisime, nad peaks millalgi jaanuaris tulema, täpsem aeg on veel kokku leppimata. Eks esimene asi on ilmselt nagunii soojustamine, selleks ometi sisekujundajat vaja pole… Või nojah, kuna soojustamise käigus tuleb ära otsustada, mis akendega saab (kas vahetada, kas tuleb juurde), siis on ikkagi vaja enne plaan paika panna.

Uhh, kui keeruline. Ja ärge üldse üritagegi tulla mulle rääkima, et sisearhitekt on liigne luksus. Ma ei taha pärast 100k remondi alla tampimist avastada, et ei kukkunud ikka päris hästi välja :P Mõnele inimesele on kunstiannet antud ja mõnele mitte – meile ei ole.

  9 Responses to “Tahan sisekujundajat!”

 1. Mulle jälle väga meeldib ISE mõelda, kuhu tuleb mida ja kas üldse tuleb või mis värvi.
  Nii palju kui ma igasuguseid saateid ja ajakirju olen näinud, kus sisekujundaja käsi mängus, siis ausalt öeldes olen alati mõelnud, et keegi teine ei tee sinule sinu kodu, ikka ise teed, oma eelistuste ja maitstega.
  Maitsed muideks muutuvad aastate vältel.
  Mina selle alla küll raha ei paneks :P Ma tahan ISE!

  Miks sa ei julge oma sisetunnet usaldada? Kui nässu läheb, teed uuesti ;)

 2. Kui on piisavalt aega mõelda – mida, kuhu ja kuidas, siis võib täitsa vabalt ise. Saad täitsa oma maitse kohaselt ning odavamalt ka. Kui kiire, siis soovitaks jah proffi.

  Ma põhimõtteliselt terve talv kõik vabad hetked sisustan oma mõtetes meie maakodu ning head ja sobivad lahendused tulevad äkki ja aegamööda – mõnikord und oodates, ajakirju vaadates, internetis sisutusblogisid vahtides, kauplustes käies jne. Ja kuna mul on aega mõelda, siis vähemalt senini pole küll midagi pidanud ümber tegema, aga me remondime-sisutame maakodu hirmus aeglaselt ka, sest eesmärk on ise.

  Teine lõbu on mul ka – ma saan sügisel hakata sisutama lastetuba oma kahele printsessile.

  Ma soovitan ise, kui on vähegi huvi – mõnele see kodukaunistamisteema üldse ei istu ning kui oma maitset ikka ei usalda, siis jah.

 3. soe soovitus: ükskõik, kas teete lõpuks ise või kasutate spetsialisti abi, ükskõik, kas teete kõik korraga või jupikaupa – tehke kõigepealt valmis PLAAN, mis kuhu tuleb. tõesti, akende ruutude jaotusest pistikuteni välja. sest jube nõme oleks oleks pärast soojustuse tegemist avastada, et vot sinna oleks tahtnud pistikut, aga kuna seinad juba tehtud, siis enam ei saa või tuleb jälle lammutama hakata.

  see olikõige olulisem asi,mida ma oma remondi juures õppisin.

  mina, erinevalt eelkõnelejatest, soovitan jälle sisekujundajaga kasvõi nõu pidada. ma poleks ise elades julgenud selliseid värve kokku panna, nagu tema soovitas. ja supertulemus tuli! a ma pole ise eriti andekas kah silmailu nõudvates asjades.

 4. nii, mina alustasin oma maja renoveerimisega enne arhitektuuriõpinguid ja takkajärge oleks mitmed asjad teisiti teinud. Kas ja mida ümber teha annab, selleks oleks vbolla vaja inseneri, mis sein on kandev jne. Siis saad teada kas saad ka seina maha võtta või ainult mõne augu sisse teha või ukseava suuremaks. Need muudatused mis ruum kuhu tuleb, kuidas ja kuhu uksed panna, kas on vaja aknaid juurde jms räägi spetsialistiga läbi. Kasvõi juba seetõttu, et võõra pilguga näeb asju teisiti kui teie sees olles. pistikuid pane ohtralt. isegi kui alguses on diivan siin nurgas, laud seal, voodi toa keskel jne jne, mingi hetk võid ju toad ümber vahetada, mööbli ringi tõsta jne ning ongi jama majas. hoolimata sellest et iga pistikupesa maksab on pärast pikendusjuhtmetega rohkem jama. ja pistikud on mõistlik panna kusagile madalale (mitte poolde seina nagu vanasti), siis nad ei häiri pilku, laste jaoks on olemas kaitsetega pistikud (küll kallimad). vaid köögis pane pistikud kõrgemale või mööbli sisse. lampidega sama asi, et olgu pigem rohkem kui vähem. kuigi on olemas ka väga vinget valgust andvad põrandalambid. akendest – rusikareegel on selline, et klaasipind võiks olla ca 10% põrandapinnast, siis peaks ok olema. magamistoas piisab 8%, lastele aga teeks suuremad aknad. enne soojustamist vaheta uksed (kui ei pea sooja… nendega on tüütum kui akendega, mida annab rohkem restaureerida ja toppida ja kleepida, ust on ju vaja avada! ja vaata kas soovid kusagile täiendavat ust (pääsuks hoovi või terrassile). ma tean pärnus hästi 2 arhitekti aga nad on mõlemad ametiasutuses tööl. üliõpilasel võib olla vingeid ideid aga mitte niivõrd praktilisi kogemusi. korteris elanud inimene ei taju, mida kõike majas elades vaja on.

 5. Kati Vaas Pärnus, super laheda maitse ja käekirjaga noor naine, soovitan soojalt, vaata http://www.vaasvaas.ee/
  /Triin

 6. Kedagi konkreetset soovitada ei oska, aga nõu pidada soovitan küll. Ise teha on hea neil, kes tõesti tahavad nokitseda ja, nagu ennegi mainiti, kellel ON AEGA. Head ideed ja tunne, kuidas kõik võiks olla, kujuneb ikka ajaga. Ja eks mingi tunne ju juba on, sellest kujundajaga räägidki. Eriti keeruline tundub mulle tõesti pistikuteema (alati puudu) ja ka valguslahendust tahaks kindlasti kelleltki asjatundjamalt. Minu meelest on enamik kodudes liiga vähe valgust (laelamp üldvalguseks jääb tihti nõrgaks), aga see minu (ja teiste prillikandjate, nagu kogemus ütleb) kiiks vist.

  See, et ega keegi teine sinu kodu ei tee … Osaliselt olen nõus, sest mul on raske end nt sisustatud üürikorteris koduselt tunda. Samas teeb kujundaja plaanid siiski sinuga koos, mitte, et näitad maja ära, saad suvalise plaani ja siis veel kujundaja ütleb, nii peab. Kõik ju arutatakse läbi ja kujundaja kui professionaal ikka arvestab sinu maitsega ilmselt, mitte ei aja ainult oma rida. Selline on siis minu ettekujutus vähemalt …

 7. ..üks nõuanne veel – vaata netist pilte! On väga palju sisustusblogijaid ja sisustusajakirju, mille galeriid netis kättesaadavad. Vaata, milliste piltidega tekib vau-kui-äge-tunne ja siis uuri, mis detailid selle tunde võisid tekitada :)

  Mõned minu lemmikud, lihtsalt inspiratsiooniks: http://houseofbliss.blogspot.com/
  http://www.interiordivine.blogspot.com/
  http://landliebe-cottage-garden.blogspot.com/
  http://moderncountry.blogspot.com/
  http://homespunliving.blogspot.com/

  Ja tõsi on see, mida keegi siin ütles – maitse muutub aastatega. Nii et aeglane toimetamine võib olla mõnikord kasuks :) Annad maitsele aega areneda!

  Isiklikult kannatan sellise sisekujundushaiguse all nagu "white obsession" – ausõna, paremat sisekujunduslahendust kui valge valge ja valgega ei ole. Aga eeldus on siis, et pindadel on tekstuur, muidu see ei tööta :) Ja noh, šiki kodu eeldus on mõistagi KONTRASTID, FUNKTSIONAALSUS ja VÄHE ASJU. Ja kergus, mängulisus (vastandina eesti kodudele nii tüüpilisele kohmakale raskepärasusele, eriti esindatud 90-tel) ja ehtsad materjalid. Mis näeb välja kui puit, olgu puit. Jne. Lisaks, nn "thrifty chic" on ka väga odav, lisaks lapsekindel – natuke kooruva värviga mööblitükkidele ei saa aktiivsed käpakesed palju viga teha. Pigem on teada, et vanad asjad lähevad ajaga paremaks :)

  Abi on ka ökomõtlemisest – olen kasutanud nt lubikrohvi seintele ja selle peale toonimata lubivärvi (odav, isetehtav ja oo kui ilus. Krohvi alla/sisse saab panna elektrijuhtmed). Põrandad, kus on laudis, saab lihvida ja seebiga küürida – jälle ökolahendus. Ja odav. Majatohtris on nendeks lahendusteks kõik vahendid olemas. Kips ei ole kohustus!

 8. Ma soovitan sisekujunduse tegemata jätta. See on kodanlik hobi ja sellega tegelemata jätmine hoiab palju raha kokku. Objekte värvida ja inventaari varuda soovitan aja jooksul, nii kuidas tuju ning vajadus nõuab.
  This is my expert opinion.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)