Mar 092013
 

Maris ajas oma viimase postitusega mulle magusaisu peale – sellise, mis nõudis rohkemat kui puuvilja :P Nii ma siis mõtlesingi šokolaadi tegemise ära proovida.

Panin 50 g kakaovõid, 50 g kakaopulbrit, 25 g vahtrasiirupit, peoga rosinaid ja mandleid. Tahvli kaal sai 156 g, hinnaks 33.66/€4.57 – kilohind 215.77/€29.28. Kuna vahtrasiirup on kingitus, siis selle hinda pole arvestatud – kui oleks kasutanud magustamiseks sama kogust mett, oleks tahvli hind tulnud 34.58/€4.69, kilohind 221.68/€30.08.

Tume šokolaad on minu maitse jaoks ikka liiga kange :) Nii et ostan järgmine kord poodi sattudes piimapulbri ära ja katsetan sellega. Eeldan, et pulbri kogus võiks samaks jääda, seega kakaopulbrit võiks piimapulbri arvelt vähendada… Pooleks äkki või… No vaatab. Igatahes täiesti normaalne šokolaad :D Sõin kaks tükikest, rohkem ei tahtnud. Vaatame, kas piimapulbriga variant tekitab suuremat isu :P

Kakaovõi sulatamiseks lasin kaussi nii kuuma vett, kui kraanist tuli (55 kraadi), ja panin või ämbriga selle sisse. Kui oli sulanud, segasin sisse kakao, seejärel siirupi, lõpuks rosinad ja mandlid ning silusin kogu möksi ühe karbi põhja. Mis teha, jääkuubikuvorme pole :) Tahkeks läks kiiresti – poole tunni pärast tuli meelde vaadata, siis igatahes juba oli. Kahtlustan, et oli juba mõnda aega :)

IMG_5251

IMG_5253

IMG_5255

IMG_5257

IMG_5261

Jälle üks kogemus juures. Kui varem ostsime ikka poest tavalist šokolaadi, siis nüüd oli kuidagi iseenesestmõistetav, et teen ise. Norra mõjub hästi :D

  4 Responses to “Šokolaaditegu”

  1. http://www.hingepeegel.ee/paleo-retsept/kodune-sokolaad/ Ükspäev alles märkasin seda retsepti, tundus ahvatlev. Võib-olla sinugi jaoks!

  2. Kas sa vahekorrad leiutasid ise või oli sul mingi retsept ka?
    Ma komme teen üsna usinalt, aga seni vaid sulatatud šokolaadist. Täitsa võiks proovida, et kui ka selle ise teen…

    • MrsB on oma blogis kirjutanud, kuidas tema teeb, netist vaatasin natuke ka. Põhimõtteliselt võrdsetes kogustes kakaovõid- ja pulbrit, magusainet paneb mõni sama suure koguse, mõni poole vähem. Aga seda saab juba tegemise käigus maitsta ja timmida. Mulle väga magus ei meeldi, panin pool kogust, minu meelest okei.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.