Feb 152014
 

Nagu ma olen alati öelnud – pole paremat motivaatorit kodu koristamiseks, kui peatselt saabuvad külalised. Nii et kui Geaga sai täna kokku lepitud, et ta tuleb pühapäeval meile külla, tekkis järsku vastupandamatu kihk kraamima hakata. Oli ka aeg, sest nii eile kui täna ajasin ennast voodist välja alles kella üheteist paiku, eilse päeva molutasin täielikult maha (okei, noh, peale molutamise käisin Tagel külas ja kosmeetikus ja poes ja õhtul küpsetasin leiba ning tegelesin lastega, tavapärased nõude pesemised jms kodutööd nagunii), tänasest terve hommiku.

Ma olen sel kuul niigi tubli olnud ja teinud pea iga päev midagi natukene rohkem korda, et seda korda siis edaspidi ka hoida. Tuleb aga arvesse võtta, et siin on tegemist tagasi kolimise järgse segadusega, remondijärgse segadusega ning reiside- ja haigusterohke kuu järgse segadusega… Ühesõnaga kolmekordse segadusega :D

Nii et kui peale vaadates polnudki nagu enamikes ruumides viga midagi, siis lähemal vaatlusel, eriti minu nõudlikule silmale, on neid vigu kohe liiga palju :)

Võtsin täna kätte ja küürisin puhtaks vildika- ning pliiatsijoonistused lastetoa laualt ja seinalt. Piiritusega, koos vähekese värviga :P No ei tulnud muud moodi, katsetasin enne leebemaid variante. Laual on küll nüüd mustade vildikajälgede asemel heledamad kollased triibud, mille seest aimab ikka veel vildikakriipse, aga vähemalt ei paista see enam nii palju välja.

Siis võtsin kätte ja koristasin ära koridori mütsiriiuli – tähendab, mütsiriiul on see rohkem nime poolest. Sinna sai lastetoa ja vannitoa remondi ajal hunnik asju tõstetud, pärast remondi lõppu aga jäigi osa neist sinna. Aja jooksul sai veel suvalist kraami juurde pistetud – no teadagi, kui on vaja kiiresti käest ära panna… Nüüd sorteerisin kõik ära – osa läks oma kohale, osa teistesse kaosekolletesse, mis endiselt likvideerimist ootavad. Aga üks riiul on korras ja rahulolu suur.

Vahepeal käisime emal külas, tema mehe sünnipäeva tähistamas. Kui õhtul koju jõudsime ja lapsed magama panime, sain koristamisega jätkata.

Järgmiseks võtsin ette elutoa. Seal oli vaja lihtsalt riiuliäärtele kogunenud asjad ära peita, tolmu pühkida, lauda puhastada ning põrandat pühkida ja pesta. No ja kui ma siis juba elutoa põranda olin puhtaks teinud, siis pidin ju kõik ülejäänud ka ette võtma – vastasel korral oleks kogu sodi õige kiiresti jalgadega mujalt ruumidest elutuppa tagasi kantud.

Põrandate pühkimine ja pesemine ei kuulu minu meelistegevuste hulka, ilmselt oleks ka loogilisem olnud teha seda viimases järjekorras, kui kõik ülejäänud koristustööd ühel pool. Aga jah – elutoa lõpetamiseks oli vaja põrand puhtaks teha, seega tuli ka teised põrandad ära pesta. Mis siis, et vannitoas on vaja veel nats mujalt ka kraamida ning magamistoas kohe põhjalikum sorteerimine ette võtta. Seal on remondi ajast ikka veel üks laste võrevoodi, mida ma olen kasutanud asjade ladustamise kohana, samuti on selle peale hea riideid riputada :P Ja seinariiul, mis peaks olema mu ehete jaoks, on täis kõiksugu muud jama.

IMG_9489

No ja kõigi riidekappide pealsed on suvalisi asju täis. Sellest, mis enamike kappide SEES on, me parem ei räägi, eks :D

IMG_9490

Igal juhul pean tunnistama, et koristamise rindel läks paremini, kui ma julgesin loota. Eeldasin, et põhiline pingutus jääb homsesse, aga hakkasin õhtul natukene tegutsema, sain hoo sisse ja tundub, et üle poole on põhimõtteliselt tehtud. Köök, koridor, elutuba ja lastetuba on korras, vannitoas on vaja mõned kohad kergelt üle tõmmata, aga see läheb kiirelt, ainus aeganõudvam projekt ongi magamistuba. Eesmärgiks riiul korda, võrekas toast välja ning kõigi riidekappide pealsed tühjaks või vähemalt veidi organiseeritumaks.

Külalised ja kevad, rohkem polegi vaja. Kodu saab korda :D

Kui ma sel nädalavahetusel tõesti kõik nähtavad kohad koristatud saan, on juba üks rasvane linnuke kirjas. Siis tuleb hakata järjest kapiuste taguseid kaoseid sorteerima. Ja TÄPSELT kõike sedasama tegin ma 2011. aasta alguses, kui olime just siia kolinud. Ütlemata närune tunne on sama jama otsast peale klaarida. Mina, korrafriik ja süsteemide kunn, lasin oma kodul vahepeal nii käest ära minna… Aga kes käskis vahepeal Norrasse kolida, tagasi kolides organiseerimise asemel lebotada ja siis veel remonti teha :P Omad vitsad peksavad.

Noh, sain üks kord korda, saan teist korda ka :) Ikka natukesehaaval. Nüüd, kus lapsed on suuremad ja iseseisvamad, on palju kergem kraamida.

Nii mõnus on paljajalu mööda elamist ringi jalutada. Kuna ma pole eriti usin põrandapesija, ei saa seda just tihti nautida :P

  3 Responses to “Koristusmaraton”

  1. Mul ema koristab IGA nädalavahetus kodus. Ta on suur Anthea Turneri fänn ja kuna seda vist laupäeva hommikul? praegu kuskil kanalil näitab, siis ta laeb ennast iga kord täis ja hakkab pihta. Nädala sees enivei ei jaksa peale tööd. Ma ise võtan aga viimased 4 kuud hoogu, et oma tuba korda teha. Tolmu võtta, üleliigsed asjad ära sorteerida ja sada muud asja aga no ei saa hakkama :D Iga kord panen asjad korda ja mõtlen, et nüüd on kõik puhas ja paigas ning edaspidi on lihtsam iga asi omale kohale panna. Ja üheltmaalt avastan et terve laud on jälle mingi pahna all lookas :D

  2. […] liikusin edasi magamistuppa. Selles veebruarukuises postituses pildistasin viimati sealset kaost üles, toona sai kaks päeva hiljem […]

  3. […] blogi ajaloos, et magamistoa koristussaagat meelde tuletada. Veebruari keskel oli remondijärgne segadus […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.