Mar 122015
 

Kolm ja pool aastat tagasi ostetud presskann kukkus üleeile kildudeks. Kuna selle sõel oli pidevast kasutamisest väsinud ja lasi juba pikemat aega liiga palju sodi läbi, ma just ei valanud pisaraid.

Otsustasime seekord roostevabast terasest kannu kasuks. Kuna googeldades “roostevabast terasest presskann” kulutasin hirmus kaua aega ja väga palju targemaks ei saanud, mõtlesin kirjutada ülevaatliku postituse, et kellelgi teisel ehk hiljem lihtsam oleks.

Rimist lippasin täna läbi, leidsin ASI kannud – Pico maksis €39.99 ja Villa €41.99, netist leiab alla €40 ka. Mulle meeldis muidugi kallim, ümaram :)

ASI Pico&Villa

Netist peilisin välja Bodum Columbia. Kas seda Pärnus kuskil müüakse, ei tea. Oleks kahtlemata olnud kõige kvaliteetsem ja ideaalsem, aga maksta €90 presskannu eest jäi meie eelarvest natukene välja. Küll aga leidsin nüüd õhtul ühe saksakeelse testi, kus on kannu kohta väga head fotod, sõelast ja kõigest muust. Seda kummitihendit tahaks küll… Ehk järgmine kord :)

Bodum Columbia

Ja lõpetuseks helistasin Riia mnt Kodukaup poodi, sain teada, et neil on ka kaks varianti. Eladia, mida olin ka veebis näinud, maksis €28.70 ning 1,5-liitrine ASI Cesa €48.

Elodia&ASI Cesa

Külalistele kohvi pakkudes ohkame küll alati, et oleks vaja liitrisest presskannust suuremat, aga kuna Eladia meeldis välimuselt rohkem ja oli odavam ning ega me nii suures arvus kohvijanuseid külalisi just ülearu tihti ei võõrusta (paar korda aastas sünnipäevadel ehk), siis otsustasime selle kasuks. Sõel käis mõnusalt tihedalt, nagu mulle meeldib. Välimus on kena ja hind mõistlik.

2015-03-12 21.39.41

2015-03-12 21.39.55

Nii et põhimõtteliselt mina rohkem roostevabast terasest variante ei leidnudki – kolm erinevat ASI nimelisest kollektsioonist (kaks liitrist ja üks 1,5-liitrine), liitrine Eladia ning Bodum Columbia, mida on vist neljas erinevas suuruses ning nii matti kui läikivat. Kõik need on topeltseinaga – eks näis, kas aitab veidi kauem sooja hoida.

ASI kannu kohta sain mitmelt inimeselt positiivset tagasisidet – olevat pärast nelja aastat igapäevast kasutust ikka sama hea. Aga Eladia tundus sama kvaliteetne, nii et loodame parimat. ASI kohta mainiti ka seda, et soojas see kohvi lubatud neli tundi ei hoia. Me teeme kohvi alati vaid kohe joomiseks, vahel lihtsalt venib hommikusöögi algus – aga loodan, et need 15 minutit hoiavad mu kannu topeltseinad ka kohvi sooja. Klaaskann ei hoidnud :P Topeltklaasi on ka, ma tean, aga ühte isendit, millega nädalavahetusel tutvusin, oli ilgelt tüütu kuivatada ja üleüldse, ma ei tahaks, et miski jälle kildudeks kukuks, sestap roostevaba teras.

Järgmine kann tuleb ehk unistuste Bodum… Sest selleks ajaks, kui Eladia ükskord omadega läbi saab (milleks läheb loodetavasti pikki aastaid), oleme ilmselt juba rikkad kui trollid. Loota ju võib :P

  5 Responses to “Uus sõber köögis”

  1. minul on seesama koonusekujuline kann juba ca 10 aastat olnud. viimsed aastad me kasutame teda peamiselt automatkadel kohvi valmistamiseks, sest kodus on espressomasin, aga üldises plaanis olen ma temaga väga rahul – niikaua kuni kohvil veel kohvimaitse on, hoiab ta ka sooja, kallamisel ei tilgu, puhastada on kerge, sõel on siiani ilusasti pidanud. nii, et kena kooselu teile :)

  2. Mina olen ka seda Eladia-kannu vist juba 10 a kasutanud, väga truu tegija!

  3. Minul ka sama Eladia – tellisin omale sünnipäevakingiks. Olen rahul : )

  4. Mul kodus Bodumi oma. Sain töökaaslastelt kingiks, kui eelmisest kohast töölt lahkusin. See oli nüüd umbestäpselt 8 aastat tagasi. Õde vaatas ja kadestas ja kinkisime talle ka vist aastakse tagasi selle 1,5 liitrise – juhtus kenasti, et Homedecori poes oli super hea soodukas, maksin selle eest vist mingi 70 EUR (kingi tegime kolme pere peale), täishinnas on hetkel seal 118 EUR. Hoia seal silma peal, neil on aegajalt eri brändidele head aled.

  5. Minul on Bodum aastast 2006, sain auhinnaks kunagi. Praegu on 2020 ja see kann kestab sama heana edasi.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.