Sep 272015
 

Ma olen nüüdseks vaadanud ära OCCleaners esimese hooaja ja kolm osa teisest. Ja no nii mõnus on!

Seal on nii palju erinevaid inimesi ja elusituatsioone. Tõeliselt põnev on jälgida, kuidas nii erinevad inimesed suudavad üksteisega kohanduda ja mida mõlemad pooled sellest lõpuks saavad. Tihti mõjuvad nad üksteisele tõesti hästi ja tervendavalt.

On nii täielikke friike (olgu nad siis paaniliselt pisikute kartjad või siis obsessive hoarders ehk haiglaselt asjade kokku korjajad), on aga ka normaalsemaid inimesi, kes on mingitel põhjustel muutunud sellisteks, nagu nad on. Just nende viimaste puhul juhtub vahel, et eelnevalt iga vaba hetke koristamisele kulutanud pereema suudab hiljem vabamalt võtta ning mingil põhjusel pikemat aega kohutava saasta sees elanud inimene on pisarateni tänulik selle eest, et keegi aitas tal otsa peale saada ning hoiab seda korda ka edaspidi.

Ma usun, et igaüks leiab sellest saatest midagi, millega suhestuda – kas siis ühe või teise poolega. Mingid pisikesed asjad, milles ennast ära tunda. Mis omamoodi näitavad, kui hulluks võiks asi teatud asjaoludel muutuda ja kui hea on olla suhteliselt normaalne :)

Kui esimeses hooajas oli peale kahe põhilise ehk kodu koristamise kolmandaks projektiks UK avalike kohtade (ujula, park, supiköök jms) koristamine vabatahtlike poolt, siis teises hooajas käivad vabatahtlikud erinevates avalikes kohtades proove võtmas, et näha, kui palju pisikuid siis täpselt kuskil on. See on ka üpris “huvitav” kogemus… Ütleme nii, et paneb igaühe mõtlema, kas ta peseb ikka piisavalt tihti käsi :)

Aga jah, kõige rohkem pakub see saade kindlasti puhtusefriikidele. Ohhetamist selle üle, millised kodud võivad alguses välja näha ning siirast rõõmu selle üle, millised need lõpuks on.

Huvitav, kas taolisi saateid leiaks veel kuskilt? Ma vaataks hea meelega. Mulle nii meeldivad igasugused realityd, kus koledatest kodust saavad ilusad. Olgu see siis Kodutunne, Queer Eye for the Straight Guy (otsisin vist seda isegi ükskord veebist, aga ei leidnud), Anthea Turner või OCCleaners. Minu jaoks on ilus ja mõnus kodu nii oluline – tõeline nauding on vaadata, kuidas neid teistele tehakse.

Extreme Makeover: Home Edition on küll üks asi, mida kunagi ammu armastasin, aga enam väga vaadata ei suuda, sest seal on liiga palju ameerikalikku – positiivsust, mis kõlab lõpuks nii võltsina jne. Kõike on way too much. Ses mõttes mulle meeldivad veidi väiksema kaliibriga ettevõtmised tunduvalt enam. UK ja Austraalia realityd on üldiselt minu jaoks USA omadest etemad.

Tuleb ähmaselt meelde mingi Austraalia tõsielusari, kus oli vist neli paari, kes pidid kõik mingi summa eest korterid ilusaks tegema ja siis lõpuks keegi hindas neid ja valis võitja… Seda nägin kunagi ilmselt Eesti teles, aga midagi täpsemat meenutada ei suuda… See oli ka tore.

On kellelgi mulle mingeid soovitusi? :)

EDIT: See Austraalia sari oli vist The Block ja noh, kiire otsinguga leidsin terve nimekirja remondirealitytest… Koristamine sinna alla muidugi ei lähe. Aga näiteks How Clean Is Your House? tundub ka üsna vahva olevat :P Ja siin on paar soovitust. Võib vaatama jäädagi :D Iseasi muidugi, palju neist veebist saadaval on.

  10 Responses to “Kõigi puhtusefriikide kohustuslik meelelahutus”

 1. Oot, oot. Ma igaks juhuks siis küsin. Kas Sa ikka UK Grand Design’i vaatad?

  • Pole kuulnudki :D Ma ei vaata üldse ühtki realityt peale Kodutunde :) No ja nüüd siis OCCleaners kah. Need teised, mida mainisin, neist olen kunagi ammu mõningaid osi telekast näinud…

 2. Avastasin paar nädalat tagasi youtube’is kanali Mr.Kate. Tal on lisaks muudele videotele ka sari OMG We bought a house, kus nad parandavad/uuendavad/remondivad oma kodu, ja nüüd uuem Breaking Beige, kus teemad sama võõraste kodude/tubadega. Kui ma selle kanali avastasin siis vaatasin kohe jutti need esimese sarja osad ära. No nii põnev on kuidagi. Mulle meeldib, et taga pole mingit suurt produktsiooni. Miinuseks on küll see, et videod on lühikesed nagu youtube’i videod ikka.

  Playlistid, kus on kõige parem vaatama hakata: https://www.youtube.com/user/TheMrkate/playlists

  Nüüd avastasin, et Mister Sister sari on ka veel…

 3. Ma vaatasin ka OCC esimesed kaks osa ära ning oh jeerum. Ühe spektri kaks otsa… Kloorihull bakterifoobik versus “kui kukub, siis jääb”.

  Mis mind aga hoopiski kummastas oli briti naiste meikimisoskus. Kas keegi on neile kunagi rääkinud sellest, et jumestuskreem peaks nahatooniga ühtima? Ma nagu ei mäleta Londonis käies selliseid nägusid, aga iga kord kui ma satun mõnd brittide reality’t vaatama, jääb mu pilk neile nägudele kinni.

 4. “How clean is your house” jooksis siin telekas mõned aastad tagasi ja väga hea oli. Soovitan! :)

 5. Etv-st nägin millalgi mingit vist Briti saadet nimega Kirstie’s vintage home vms.

 6. Selline saad on ka olemas https://en.wikipedia.org/wiki/Phil_Spencer:_Secret_Agent
  ja kui sa kinnisvara ostuga seotud saadetest huvitatud oled siis UK jookseb selline sari nagu Location, location, location (minu lemmik :) Ma ei tea kust sa neid vaadata saad aga kui saad siis vaata ikka uuemaid mitte vanemaid osasid.

 7. Kas sa muidu Marie Kondo koristusmeetodiga oled tuttav? See on just organiseerimisele keskenduv asi, sulle sobiks ideaalselt:)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.