Oct 082015
 

Kui lapsed olid väikesed, siis ma pigem vältisin igasugu multifilmitegelastega kraami. Neutraalsed riided ja mänguasjad tundus palju parem valik :) Laste kasvades on neile aga tekkinud omad lemmikud ja sellega seoses olen minagi hakanud asju läbi nende pilgu vaatama. Poisil on lemmikuid mitmeid – ämblikmees, autod (st Pikne ja teised), transformerid… Plikal ei olnud neid aga ühtki, kuni tuli Frozen.

Ma olen seda vist ka korra varem maininud, et ta avaldas juba mitu kuud tagasi soovi saada sünnipäevaks ainult Frozeni asju. Kuna üldiselt me ostame mänguasju üsna harva, siis sünnipäev on just see koht, kus on võimalus väikese neiu soove täita… Kui Frozen, siis Frozen.

Nüüd on sünnipäevani jäänud umbes kuu ja ma mõtlesin väikest luuret teha – mis Frozeni kraami hetkel poodides saada on. Ehk olen kontrollfriik, aga miskipärast kujutan ma ette, et paludes kingiks tuua “mingi Frozeni teemaline asi”, lõpetaks me halvemal juhul kolme ühesuguse lauamänguga, sest neid müüakse parasjagu igas suuremas poes. Samuti, tundes Plikat, tean ma, millised asjad talle rohkem peale lähevad, millised mitte.

Nii tean ma näiteks, et nukud jääksid meil kapiäärele tolmu koguma, sest nendega ei mängita. Et kõik tegelased peale Elsa jätavad teda üsna külmaks, seega pusled võiks olla pigem selliseid, kus teised tegelased on tagaplaanil või puuduvad üldse (ja tükkide arv võiks olla 100+ – väiksemad oleks talle liiga kerged). Et talle meeldivad juturaamatud ja nuputamise raamatud, aga kõige tavalisemad värviraamatud jätavad pigem külmaks. Ma tean, mis riideid tal vaja on ja mida mitte. Mulle küll meeldivad kõik nunnudes pakendites Frozeni kehahooldus- ja meigitarbed, aga olles lugenud nende koostist, ei soovi ma, et Plika neid endale peale määriks. Ja nii edasi.

Seega jah… Ma olen kontrollfriik :) Ja kui ma vähegi saan, siis ma edastan külalistele üsna konkreetsed soovid – nii on kõige kindlam, et midagi ei tule topelt ja kõik asjad lähevad maksimaalselt kasutusse.

Kõigepealt vaatasin veebist raamatupoodide kodulehti, siis veidi muid lehti ka. Siis tegin tiiru raamatu- ja mänguasjapoodides, Rimis ja Maximas. Lehitsesin ja võrdlesin raamatuid, uurisin lauamänge. Sain näiteks aru, mis vahe on kahel filmiraamatul – pildid on samad, aga ühes on tekst trüki-, teises kirjatähtedega. Tõdesin, et mõned asjad, mis veebis paistavad põnevad, on tegelikult jamad ja vastupidi. Märkisin üles hinnad, sest mulle niiii meeldib teha selliseid võrdlusi. Ja nüüd mul ongi terve rida kingisoove, mida õigel hetkel külalistele edastada :)

Nüüd on see koht, kus ma kasutan võimalust panna nupuke “jätka lugemist”, sest Plikale peaks kõik üllatuseks jääma ja blogi leht võib mul arvuti ekraanil ikka lahti olla – nii ei pea ma midagi tema eest varjama.

frozen-lego-elsa-castleMa ise otsustasin Plikale kinkida Frozeni Lego. Ehk siis Elsa jäälossi. Emaga kahe peale, sest see on kuradi kuradi kallis. Aga Poisil on nii palju Legosid, Plikal pole ühtki. Ja ma tean, et ta oleks sellest vaimustuses. Ma juba kujutan ette, mis mänge nad kõigi oma Legodega mängima hakkavad :) Kõige soodsam pakkumine on hetkel sinule.ee veebipoes, kus hind on €42.66 ja postikulu ei lisandu. Sealt ilmselt tellingi, sest Pärnus tuvastasin selle ainsana müügil Apollos ca €60 eest, mida ma otse loomulikult maksta ei kavatse.

Poiss sai meilt sünnipäevaks 242-osalise Lego komplekti, mis maksis ligi €30 – Plika 292-osaline komplekt tundub sellega võrreldes kallis küll. Loss ise pole kokku panduna ka väga suur – 23x20x11cm. Samas noh, Poisi komplekt kokku panduna on veel väiksem :D Nii et jah, pärast pikka kaalumist otsustasin, et hind on seda väärt. Olgu Plikal ka üks päris oma lego. FROZENI Lego.

Muudest asjadest jäid sõelale kuus raamatut, viis puslet, kolm lauamängu ja veel nipet-näpet muid asju. Nii palju külalisi kindlasti ei kutsu, et neid kõiki kingiks saaks, eks lihtsalt võtab sealt järjest – alustades kõige lemmikumatest.

Mis hindadesse puutub, siis ma ei pretendeeri absoluutsele tõele – ikka võib olla, et mõni viga on sisse lipsanud. Aga mingi pildi saate :) Rahva Raamat ruulib :) Raamatupoodide puhul on kõik püsikliendi hinnad (st -5% tavalisest), ülejäänud poodides tavahinnad. Jukul ja XS-il on ka mingi kliendiale, aga sellest ma ei tea midagi.

Lauamängudest välistasin kõik doominod ja memod, sest neid meil kodus on, samuti ühe Boom Boom nimelise, mis lihtsalt ei tundunud seda hinda väärt. Välja valitutest on kõige kallim Junior labürint, aga see tundub väga vahva – ehk õnnestub näiteks teine vanaema ära rääkida või kellelgi kahe peale kinkida lasta. Avastasin, et selsamal lehel, kust ma plaanin Lego tellida, on see tunduvalt soodsam kui raamatupoodides, nii et saab koos tellida ja täitsa ilma postikuluta. Ülejäänud kahest tundub ülemine ägedam ja seda tahaks kindlalt. Kolmas – Anna ja Elsa oma – on tore, aga neist kõigist kõige harilikum nupumäng, seega jääb esialgu pigem varuvariandiks.

lauamängud_uus

Puslede puhul tundus algul, et kõik ilusad on tükkide arvu poolest jamad ja kõik, millel on piisavalt tükke, on sobimatu pildiga. Aga väike veebis tuulamine andis siiski tulemuseks tervelt viis varianti. Viis on ilmselgelt liiga palju, eks :) Eks näis. Kindlate soovide all on kaks ülemist – sätendus ja bling, väga äge – neist esimest leidsin Pärnu kaubandusest täpselt ühe ja viimase, seega ma igaks juhuks siin ei ütle, kus :) Et ikka jääks alles meie jaoks :) Aga see uisutamise oma on ka hästi vahva ja väga hea hinnaga, nii et ehk see tuleb ikkagi ka. No ja see pall on ka nii äge! Ja see viimane on ka väga kena pilt, aga vaadates huvitavuse ja hinna suhet ning asukohta, jääb kõige tõenäolisemalt kõrvale. Kaks puslet on jällegi kõige soodsamad samas veebipoes, kus on ka Lego ja lauamäng. Pakun ilmselt arvukatele pereliikmetele välja, et teen sealt tellimuse ja siis pärast omavahel jagame kingitused ära :P

pusled_uus

Raamatutest valisin välja kolm juturaamatut, ühe sellise, mida ma ei oskagi liigitada ja kaks nuputamise raamatut. Juturaamatutest on kõige olulisem filmiraamat, see on kindlalt nimekirja eesotsas. Aga teised kaks tunduvad ka toredad. Elsa saladuste raamat tundus veebist vaadates mõttetu, aga poes lehitsedes jällegi väga äge, seda tahaks kindlasti – see on mõeldud küll pigem pisut vanematele, aga ma saan Plikat vajadusel aidata ja saame seda koos täita. No ja nuputamise raamatud on ka vahvad… Raamatuid ühesõnaga tahaks kõiki. Pole kunagi osanud raamatute vahel valida :D St jah, mingi nuputamise kohvri ja kõik värviraamatud jätsin nagunii välja, nii et ma siiski valisin, eks :D

raamatud

Nii, ja kõik ülejäänud kraam siis ka. Nendest on kindlate soovide hulgas H&Mi õlakott :) Vihmavarju on Plika ka endale juba mitu aastat luninud… Nüüd viimane jutt oli küll, et ta viib taara ära ja ostab Magaziinist mingi kaheeurose vilega vihmavarju (??? ta viimati emaga seal ilmselt vaatas, mina otsisin sel ajal endale asju ja ei ole kursis, millega tegu), nii et kui ta seda tegema peaks, siis jääb Frozeni oma soovide hulgast välja. Templid meeldiks Plikale kindlasti väga, aga need ma leidsin ainult mingist kummalisest veebipoest ja Pärnu kaubandusest mitte. Tallinnas äkki oleks kuskil, aga noh, mul pole sellest kasu ja pole nii oluline ka. Joonistuskomplekt ja ehete komplekt on iseenesest ägedad, aga noh, teised asjad meeldivad rohkem :) Nii et kõik nüüd sõltub sellest, kui palju kingitegijaid lõpuks tuleb. Teen kõigist siinsetest asjadest pingerea ja siis jagan järjest soove külalistele välja :)

muu kraam

Ühesõnaga jah… Ma olen hull :) Aga ma nii naudin sellise eeltöö tegemist – otsimist ja võrdlemist ja valimist :) Ja ma tõesti tahan, et Plikal saaks sünnipäevakingiks ainult eriti ägedaid ja kasulikke asju :)

Nüüd peaks muidugi mõtlema ka sellele, kuidas temaatilist pidu korraldada, aga nagu te teate, pole pidude korraldamine just mu tugevaim külg :D Aliexpressist mingit peonänni enam tellida ei jõua, Buduaarist €14 eest pabernõude komplekti vist ka tellida ei raatsi (ainult kaheksale – meil tuleb kindlasti rohkem külalisi), eks peab otsima DIY Frozen party decoration ideas vms. Aga ma pole kunagi väga selline nokitseja olnud ja Pinterestist inspiratsiooni otsimine on mind ka üsna külmaks jätnud, pigem lihtsalt Google :) Tordile teeb ilmselt suhkrust pildi, sellega on lihtne, aga jah, mingid kaunistused ja mingid tegevused… Mis kõik oleks võimalikult lihtsa vaevaga ette valmistatavad :D

Ühesõnaga. Kui teil on soovitusi või ideid, siis võite jagada. Kui teate veel mingit ägedat Frozeni kraami, mis Plikale meeldida võiks, siis võite kah jagada :)

  5 Responses to “Frozen! ehk Plika sünnipäevaks valmistudes”

 1. Lastele lauale ise tegemiseks :)
  Vahukommi Olaf
  https://www.pick-ease.com/wp-content/uploads/2014/08/DSC_0147.jpg

  Juustupulkadest Olafid
  http://ldssmile.com/wp-content/uploads/2014/06/Frozen-Birthday-Party-3-e1402363383794-768×1024.jpg

  Sinise tarretise kuubid, jääblokid.
  Sulašoksi sisse kastetud vahukommid, kaetud kookoshelvestega, nagu lumepallid.

  :)

 2. See ülemine lauamäng tundub pildil ägedam kui päriselt. Mooses naljalt ühtegi Elsaga asja kõrvale ei heida, aga see paelus teda täpselt üheks korraks.

 3. Viimase aja kasulikumaid lugemisi ma ütleks :)) Tänud!

 4. VAU! Äärmiselt põhjalik ettevalmistus! Muljet avaldav :)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)