Oct 122015
 

Reedel lasteaiast koju tulles korjasime kastaneid, aga nädalavahetusel ununes loomade tegemine ära. Täna korjasid lapsed lisaks lasteaias tammetõrusid.

Kui ma pärast pikka tööpäeva enne kella üheksat lõpuks koju jõudsin, näidati mulle õhtune looming ette. Abikaasa panus oli piirdunud naaskli üles otsimisega, ülejäänu on täiesti laste enda tehtud.

Plika tegi ühe ämbliku ja ühe looma ning abivahendi, mida saab kasutada nende mõlema püsti hoidmiseks (ämblikul ja loomal olid kõhu all selleks spets augud ja puha). Ta ise järjest sättis oma loomi ja käskis pildistada:

2015-10-12 20.52.40

2015-10-12 20.53.10

2015-10-12 20.54.01

Poiss oli veel rohkem teha jõudnud. See, mida ta püsti hoiab, on tema sõnul kaktus. Siis on üks lehm, üks niisama loom, üks ämblik… Ja see alumine keskmine on vurr :D

2015-10-12 20.55.01

Igatahes jube vahva. Ma jumaldan oma laste loomingulisust. Mina ise oleks teinud lihtsalt traditsioonilised loomad – jalad ja pea ja saba ja silmad… Aga nemad mõtlevad igasugu asju välja. Ja need mängud, mida nad kogu aeg mängivad… Et seda loomingulisust alla ei surutaks, kui nad suuremaks kasvavad! See on mu suurim soov.

  2 Responses to “Sügisesed meistriteosed”

  1. Minu ilmselt juba natuke rohkem raamidesse surutud loomingulisusega mõnevõrra vanem looduse- ja loomahull märkis, et ei ole ämblik, mardikas on, ämblikul on kaheksa jalga :). Ja pani laua peale valmis naaskli ja tikud ja kastanid, et pärast robootikast tulekut ise ka loomi ehitada, aitäh meelde tuletamast!

    • Mu ema ka juba jõudis hommikul mainida, et ämbliku kohta liiga vähe jalgu :D Peab lastele edasi ütlema. Ise ei mõelnud sellele üldse :D

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)