Oct 172015
 

Plika on täna väheke lörisenud… Tuli meelde, et tittedele soovitati küüslauku voodi juurde riputada, miks siis mitte nüüd. Mõeldud – tehtud!

2015-10-17 21.56.05

Tegelikult peaks muidugi Boulardiid ostma ja Plikale aktiivselt manustama. Kevadel aitas see mitu korda suurepäraselt, aga mingil hetkel sai purk tühjaks ja uue ostmine ei ole teps mitte odav lõbu. Mina sain Plika nohust alles õhtul teada, muidu oleks lasknud Abikaasal päeval ühes popcorniga, mida ta mu poest ostmas käis, ka Boulardii koju tuua. Mida varem nohu peletada, seda parem – kui homme terve päeva Boulardiid anda, siis oleks nohu esmaspäevaks üsna kindlalt läinud. Aga kes tahab vabal päeval tööle ronida, ah?

Ega vist valikut pole… Tervis on tähtsam :)

PS. Ärge minult mingeid teaduslikke seletusi küsige, lugege soovi korral siit ise lisainfot, manustamise all on nohu ka ära mainitud. Kas uskuda või mitte, see on juba täitsa igaühe enda asi. Kui Poisil kevadel lisaks nohule üsna rõvedalt kõlav köha tekkis, oli ka see paari päevaga kadunud. Mul pole tõesti aega nohu-köhaseid lapsi aiast kodus hoida, tahan rahus tööl käia :P

  13 Responses to “Tagane, nohu!”

 1. Uurisin antud toote kohta (http://www.biolatte.ee/et/a/biolatte-boulardii-110-kapslit), on tegemist antud tootega? Ma ei saa küll aru kuidas see nohu vastu aitab või lugesin vale toote kohta?
  Mõte on vist sama, mis süües citrosepti vms? Ennetav viis eesmärk?
  Mina panen seitse- kaheksa küünt soki sisse, purustan ära, sibulad teise sisse- imeline nohu vastu:)
  Muidugi sokid padjale!:) Head paranemist!:)

 2. Aitäh kogemuse jagamise eest!
  Sellised kellegi poolt testitud töötavad lahendused on parimad!
  Panen poenimekirja ;)

 3. kuna tikri lugejaskond on niivõrd lai, siis pean mainima, et tegin väikese otsingu teaduskirjanduse andmebaasis. leidsin mh kuulsa cochraine colloborationi tehtud uuringute kokkuvõtte (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21901706), kust selgub, et probiootikumide (nt laktobatsilli)tarvitamine võrdluses platseeboga võib mõnevõrra lühendada ülemiste hingamisteede nakkuste kestvust ja haigus kordade arvu, koolist puudumiste arvu ja antibiootikumiretseptide arvu külmetushaiguse järel. kahjuks pole ühtegi taolist katset tehtud nimetatud boulardiiga.

  bolardiiga on tehtud katseid kõhulahtisuse ennetamise ja ravi vallas (nii kõhunakkuste kui antibiootikumide tarvitamise järel).

  usun, et probiootikumide tõestatud omadused külmetushaiguste ravil on lihstalt suvakalt boulardii lehele ringi tõstetud.

 4. Mina olen leidnud, et mõttetu nii kalli asja eest maksta. Küüslauk + nohusalv + füsioloogiline ninna + citrocept ja nohu taandub ka enne tulemist/järgmiseks päevaks. Siis probiotsi ka lisaks. Seega nohu kas kestabki nii vähe aega või piisab täitsa tavalistest odavatest vahenditest :-) Eelmise kommentaari lisaks – probiootikume võetakse ikka immuunsuse tugevdamiseks mitte otseselt mingi nohusümptomi või asja raviks ja toime ses vallas väga hea. Teoreetiliselt kui aitab kõhuhädade korral, kui see on B puhul tõestatud, siis ju peakski immuunsust ka tugevdama. Samas minul endal ses kohas kus prob. toimib küll Boulardii ei toiminud, nii et toodud hüpoteesi minu näide toetab.

  • Ma küll tean üldiselt greibiseemne ektrakti kasulikkusest, aga kui sa seda just nohu puhul mingil sihtotstarbelisel viisil kasutad, siis kuidas täpselt? Ja mis on nohusalv? Ja ma saan aru, et beebil oli vaja füsioloogilise lahusega nina loputada, aga kas sellel on ka nuuskava lapse puhul mingi point?

   Sest noh, mul poleks midagi odavamate nohupeletite vastu :) Lihtsalt ma ise polnud seni ühtki leidnud ja nädal-kaks nohutada on tüüüütu.

   • Jaaa, ka nuuskava lapse/täiskasvanu puhul on sel pointi.

    Mul nina-kõrva-kurguarst on seda soovitanud esimese asjana proovida. Retseptiks siis 1pt kuuma vett, pool tl söögisoodat ja tl soola. Teed soojaks ja loputad sellega nina. Kõlab koledalt aga.. puhastava toimega.

    • Ma ei ole kunagi aru saanud, kuidas see loputamine täpselt käib ja ma olen üsna kindel, et mu lapsed ei laseks seda teha :D

     • See on selline jukk asi, et ei tahtnud kohe kirjeldada :P
      Aga tõmbad ilusti seda soolvett ninna. Kui lapsed muidu ei koopereeru, siis nagu Madikene ütles, apteegist saab ampullides ja saab ka aerosoolpudelis. Loputad nina ära ja nuuskad ja voilaa :P

   • Soolveega loputamine peaks olema kõigi puhul nr 1 ravi. Mina ostan apteegist füsioloogilist, mitte ei sega ise. Siis on ka väga lihtne ninna panna (ei ole seda, et laos pole nõus, sutsad ära). Lauril on nt nina vahesein vussis ja tihti suured nohuprobleemid seetõttu, aga nr üks ikka ka arstide poolt soolveeloputus, mitte ravimid :-)

    Greibiseemnekas on nö ‘looduslik antibiootikum’ – bakterite viiruste tapja. Kui haigestumisel misiganes haiguse puhul ruttu ruttu võtta, loob haiguse tagasi. Meil toimib kenasti :-) aga see erinevalt soolveest on päris kallis. Samas tunduvalt odavam kui boulardii.

    Nohusalv on selline saialille-astelpaju-kerge mentooli vms salv, teeb ninaaluse pehmemaks ja nina lahti teoreetiliselt, aga praktikas teeb seda ikkagi kuuslauk ja salv on lihtsalt mahe/taheaine, et kuuslaugumahl ei kõrvetaks.

 5. Njah. Nohu on nüüd läinud. Aga kurk on punane ja köha kinnine :P Nii et lasteaianädalat siit vist ei tule. Hakkan aroomiteraapiat katsetama. Eukalüpt, lavendel ja sidrun jäid soovitusena kuskil silma – baasõliga rinnale ja seljale määrimiseks. Auru võiks ilmselt ka teha. Sinepiga jalavanni… Köhateed… Hm. Kui kellelgi on veel soovitusi, siis kuulan.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.