Kuidas ma kahe euroga telefoni ära parandasin

Mäletatavasti pillasin oma telefoni pool aastat tagasi nii õnnetult maha, et klaas oli täiesti puru. Kasutasin telefoni nädalakese katkise klaasiga, siis võtsin asendustelefoniks kolleegi vana LG, mis kuidagimoodi pädes, aga oli oma 4,3-tollise ekraani ja mitte just kõige kaasaegsema sisu tõttu siiski võrdlemisi ebamugav… Kui ka see enne jaani töötamast lakkas, võtsin järgmiseks asenduseks veel vanema Samsungi, mis nime poolest küll nutikas, aga mina selles netti normaalselt tööle ei saanudki, seega viimased poolteist kuud on mul olnud telefon vaid helistamiseks.

Nutivõõrutuse elasin üle, harjusin enam-vähem ära, aga… Midagi oli nagu ikka puudu. Mängisin pikalt uue telefoni mõttega, otsustasin aga lõpuks (nagu mul noil puhkudel enamasti juhtub), et selle summa kulutamine ei ole hetkel kuidagiviisi õigustatud. Seega tellisin Hiinast ekraaniparanduskomplekti ja jäin ootele.

Kuu aega hiljem jõudiski komplekt kohale. Oli küll hirmus iha katkine telefon ühes uue klaasiga mõnele meesterahvale pihku torgata ja mängida Naist, aga otsustasin, et käigu kõik mehed sinnasamusesse ja teen selle triki ise ära.

Laenasin kolleegilt fööni, vaatasin ära video, tõdesin, et polekski pidanud tellima klaasi koos tööriistakomplektiga (maksin €2.21), vaid oleks piisanud klaasist endast (oleks saanud €0.90 eest).

Kuna laenatud fööni ei tahtnud pikalt enda käes hoida, siis ei jäänudki muud üle, kui eile õhtul klaasi eemaldamine ette võtta. Ütleme nii, et võttis ikka tunni või kaks… See klaas oli lihtsalt nii kuradi puru, et tuli ära pisikeste tükkidena. Ja LCD seal all oli ka mõnest kohast veidi kriimuline.

IMG_4271

IMG_4272

IMG_4275

IMG_4278

IMG_4280

Kuna meil oli eile lastevaba õhtu, ei tahtnud rohkem aega kulutada, seega jäi parandus pooleli. Täna tulin töölt koju ja lõpetasin asja ära. Ütleme nii, et kõige keerulisem oli lõigata kahepoolsest teibist imepeenikesi ribasid – mul oli teip rullis, seega pidi kõigepealt sealt sobiva jupi lõikama ja siis ühelt poolt kleepuvast teibitükist imepeenikese kleepuva riba lõikama, ilma et see kuradima kleepekas taguse küljest ära tuleks… Ütleme nii, et tuli päris palju kordi 😀 Aga lõpuks sain hakkama. Ja panin klaasi külge ja lülitasin telefoni sisse ja kõik töötas 😀

IMG_4283

IMG_4286

Kujutage nüüd ette mu vaimustust… Internet mobiilis! 4,8-tolline ekraan, mille peal trükkides ei vajutagi kogu aeg kogemata vale tähte. Imeline 😀 Nii vähe on õnneks vaja.

Nüüd tuleb Hiinast järgmised tellimused teha. Uut ümbrist on vaja (saatuslikuks saigi ju see, et vanas ümbrises oli pikk pragu ja telefon kukkus sealt lihtsalt välja, täie hooga asfaldile) ja tellin seekord kaitseklaasi ka, õigemini ilmselt kindluse mõttes kohe mitu – et KUI telefon peaks kukkuma, läheks katki see, mitte telefoni enda ekraan. Kas teie teadsite, et sihukesed jubinad on olemas? Mina näiteks ei teadnud… Käisin millalgi mobiilipoes kotte vaatamas, seal müüja tutvustas mulle. Poes maksis see muidugi ca €14 ja oli universaalne, aga Hiinast saab täpselt minu telefonile tehtud klaasi €0.67 eest 😀

Pean lihtsalt hoidma oma telefoni järgmised kuu aega nagu kukununnut, kuniks kaitsevahendid kohale jõuavad.

Igal juhul – kinnitan, et klaasivahetus on täiesti tehtav. Abikaasa sõber küll pahandas minuga, et sellist pornot ei peaks tegema, uue LCD-ga esiklaasi (mis maksab esinduses koos paigaldusega €75 vms) saab Hiinast ca €20 eest ja paigaldamiseks piisab taaskord Youtube’i videost… Aga ma tahtsin kõigepealt proovida, kas saab odavama variandiga hakkama. Sai!

Win.

(Klaas sai punase asemel must, sest too hetk oli punane klaas ühes tööriistadega tunduvalt kallim ja mulle see punane nagunii suuremat ei meeldinud. Nüüd on telefon siis eest must, nupp ja tagumine külg aga punased :D)

7 thoughts on “Kuidas ma kahe euroga telefoni ära parandasin”

 1. Tubli! Mul on mees oma õunatelefoni mitu korda nii õnnetult maha pillanud, et ekraan ämblikuks. Igal korral on samamoodi ise klaasi ära vahetanud. Elagu Hiina 😀

  1. No aga mina ei saa küll aru, miks kõik ei kasuta juba seda suurepärast kaitseklaasi, mida on tunduvalt lihtsam paigaldada, kui päris ekraani vahetada 😀 Soovita oma mehele!

   Mul õel on see klaas olemas, nägin oma silmaga ta telefoni peal, täiesti pädev, üldse ei häirinud.

 2. Appi, kui äge! Ma pean oma telefoni peal ka katsetama, kuigi ma kardan, et seal pole katki enam ainult klaas, sest telefon on olnud 1,5 aastat laste mänguasi. 😀

  Mul läks oma telefoniga veel nii õnnetult, et ma ei saanud seda enam teisiti tööle, kui laadijat järele pannes, sest käivitusnupp kadus kuskile telefoni sisemusse ära. Ostsin uue telefoni ja vana kasutasin Soomes, kui mul oli Soome kõnekaart ning ühel päeval avastasin, et telefoni sai tööle panna ka kaamera käivitusnupust, kui seda pikemalt all hoida. Ja samal päeval suutsin telefoni korpuse eemaldamise käigus sedasi väänata, et klaas läks keskelt pooleks. Oi, ma olin enda peale vihane. 😀

 3. Väga tubli! Mina kasutan kogu aeg kaitseklaasi. Lasen selle Järve keskuses ühel onul paigaldada. Töö koos klaasiga maksab umbes 20 eurot. Sa võiksid ju Pärnus ka sellise ärai püsti panna.

 4. Hull naine jah 😀 Lihtsalt nii ägedalt hull!!! 😀
  Mul Samsungi mobla ühe horisontaalse mõraga klaas oli 3 aastat kasutusel sest no paranduses öeldi hinnaks 150-200 eur. Mobla ise maksis miski 600 vist.

  Tõesti sa võiks sellega äri teha kui sul AEGA oleks 🙂

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top