Dec 272011
 

Kas keegi ei oskaks soovitada mõnd lehte, kus oleks koos igasugu nutitelefonid ning võimalus valida endale vajalikud kriteeriumid, et ta näitaks siis ainult sobivaid isendeid? No näiteks, kui ma tahaks, et ta näitaks kõiki telefone, mil on Android, qwerty klaviatuur jne.

Kas kõigi nutitelefonidega ei saagi wifit kasutada? Mina eeldasin, et saab. Et saab nii mobiilinetti kui wifit. Aga eelmise postituse kommentaarist jäi mulje, et kõigil wifit polegi.

Kessu ütles, et eestikeelset Androidi ei tasu karta. Mina suhtusin sellesse kui eestikeelsesse Windowsisse ja kõigisse muudesse arvutiprogrammidesse, mis on minu jaoks täiesti vastuvõetamatud. Samas tõepoolest, mobiilis on mul ikka eesti keel olnud, kui see valikus olemas.

Kuidas on lood täpitähtedega nutitelefonis? On need enamasti olemas? Mind häiriks, kui poleks.

Mõtlen, kas peaks eelistama qwerty klaverit. Mitte sellist, kus kõik klahvid on kokku pigistatud sinna, kus tavalisel telefonil numbriklahvid, vaid sellist laia. Mulle tundub, et klahve vajutada oleks mugavam ja vead tuleks ekraani toksides pigem kergemini. Samas klaveriga kindlasti täpitähti ei saaks, see lõppeb ju p ja l-i juures ära. Või saaks äkki täpitähed ekraanilt juurde lisada? Teab keegi? Herz? Sinul olid nupud, räägi, kas sa saad kuidagi täpitähti.

Ma ei kujuta üldse ette, kui palju ma reaalselt tunneks vajadust mobiiliga trükkida. Ise mõtlen, et võiks ju mobiilist lugeda, arvutist kirjutada… Samas kui peaks ikkagi kirjutama, oleks nuppudega ju mugavam. Nupud teevad telefoni küll paksemaks, aga äkki ongi sellist mugavam hoida – laiust on nagunii liiga palju selleks, et telefoni edaspidi püksitaskus kanda. Ja kui see on nagunii suuremas taskus või kotis, poleks paksusel ka vahet.

Annekas rääkis täna, et tema oli äärmiselt nutiskeptiline, nii et kui vana telefon käest lagunes, üritas alustuseks sedasama kasvõi kasutatult leida. Mul olid täpselt samad mõtted peas :) Aga tema uuris ja puuris netist arvustusi, otsustas kiirelt kõige odavamate asemel veidi kallima kasuks ning on oma Samsung Galaxy W-ga nüüd väga rahul. No ühesõnaga on lootust, et ma ehk siis ka ümber harjun ja rahule jään :P

Tänu temale jõudis mulle kohale ka see, et nutitelefoni tuleb valida nagu arvutit, prose on oluline. Sellele ei mõelnud ma enne üldse. Nii et veel üks asi, mida lisaks Androidi olemasolule, soodsale hinnale ja kenale välimusele silmas pidada. Aga kui arvutite puhul oskan ma erinevatel nimedel vahet teha, siis nutitelefonide prosedest ei tea ma küll mitte miskit. Aeglaseid ja hanguvaid arvuteid ma vihkan siiralt ja südamest, telefon peaks ka kiire olema.

Kas fotode kvaliteet erineb väga? Oleks ju hea, kui telefonil oleks arvestatav fotokas – juhuks, kui päris fotokat kaasas pole. Mis teeks pilti ka siis, kui valgustingimused kõige paremad pole.

GPS on asi, millele ma kunagi varem mõelnud pole, aga tundub jube ahvatlev, ma olen ju orienteerumisvõimetu, kuluks väga tihti ära. Kas selle olemasolu teeb hinna kõvasti kallimaks või leiab mõne soodsama gepsuga isendi ka?

Kas värvid ja muu taoline erinevad oluliselt? Olen arvustustest lugenud, et mõnel olla liiga kirkad värvid, mis panevad pea valutama, teised jälle ütlevad, et need on head. Ise peaks ju ka saama midagi timmida, heledust-tumedust vähemalt… Ja kas resolutsioon võib oluliselt erineda, on seal midagi silmas pidada?

Kuidas välimusega üldiselt on? Kas ülekaalus on matid või läikivad korpused? Läikivat ma ei kannataks, uhh, loodan, et matte jagub. Matist ekraanist vist unistada ei tasu, neid ma pole kunagi telefonidel näinud. Ja no öelge, kas on mõni ilus naiselik nutitelefon ka? Mis poleks ei must, valge ega hõbedane, vaid mingit ägedamat värvi… Punane või lilla või salatiroheline või türkiissinine :D Või siis igavam värv, aga mingi mustriga. Eelmisele postitusele pandi üks link, aga ma naiivselt loodan, et äkki valik on suurem.

Kui palju on selliseid nutitelefone, mil on kõne vastu võtmiseks klahv, mitte ikoon ekraanil? No selle mõttega, et telefonile vastamiseks ei peaks kinnast käest võtma?

Ja oskab keegi öelda, kas Elisas on võimalik võtta oma tavalisele paketile lisaks väikese raha eest mingi kindla arvu MB jagu netti? Mida rohkem ma loen, seda enam mulle tundub, et piiramatut mul vaja ei lähe, sest seda ei kulu nii palju ja ma eelistaks põhikohaga netikasutuseks siiski arvutit. Et äkki saaks paari euro eest juba sutsu netti lisaks ja sellest piisaks? Ma tean, ma tean, ma peaks minema poodi või helistama infotelefonile ja otse neilt küsima. Ma lähen ka ja küsin… Aga esialgu veel uurin omal käel.

Rohkem küsimusi praegu pähe ei tule, kindlasti unustasin veel miskit ära :P

Igal juhul ei tahaks ma kulutada üle €100-200. Või kui keegi suudaks veenvalt ära tõestada, miks €250-300 ennast ära tasub, siis ma äkki kaaluks.

Shoot!

  9 Responses to “Nutiteemadel jätkates”

 1. Tele2 kodukal saab otsingusse panna kriteeriumid ja leiab nii mugavalt vajalikud asjad üles. Samamoodi saab seal telefonid omavahel võrdlusesse panna, kus näitab kenasti kõrvuti numbrid ja näitajad ära, mis on ja mis pole.
  Suht värske nutitelefoni omanikuna ütlen, et väga mugav on küll. Mul on HTC Wildfire S, mõnus ja mugav jubin, millel mobiilse interneti kohe välja lülitasin ja kasutan ainult wifit. Inglisekeelne, puutetundlik, qwerty olemas ja kõik ja puha, isegi korpus on lilla. Ei ole ülivärviline kõik, heledus-tumedus on muidugi reguleeritav, GPS ja kõik naljad on ka küljes. Esimesel õhtul vaatasin küll kaugelt ainult, et issand, misasi SEE on, aga süsteem on tegelikult täitsa mõistlik, kui natuke tuttavaks saada. Järelmaksuga hind 252 eurot (tele2), mis minu meelest on ka täitsa mõistlik. Ahjaa, üks sigahea asi telefoni juures on ka see, et see reageerib kindas oleva sõrme puudutusele ka! Ma ei uskunudki, et puutetundlikud seda oskavad… Soovitan soojalt!

 2. Ma oskan kommenteerida Samsung Galaxy Giot. On Android (2.3 vist), qwerty klaver (ekraanil), WiFi, eestikeelne (on küll natuke naljakas kohati), GPS (pole veel kasutanud). Klaveril täpitähti pole, kuigi on seadistatud eesti keelele, jubedalt härib. Tagagkülg on matt, esikülg läikiv, aga suurema osa esiküljest moodustab nagunii ekraan, nii et sinna pole midagi teha. Ekraani heledust saab reguleerida ja seadistustest valida, kas kõnet vastu võtta klahviga või ekraanilt.
  Teiste nutikatega võrdlusmoment puudub ja ilmselt ei ole ma selle telefoni kõiki võimalusi isegi mitte avastanud veel, netis on mugav käia, helistada-kirjutada saab, endale vajalikud appid on ka kasutuses. Ainus asi, mis mulle ei meeldi – kõne märguandeks ei saa valida ühte piiksu, kuid ka kõige vaiksem helin on vaikses toas liiga vali, eriti lapse uneajal. Vibra sisse-väljalülitamine käib ka seadete kaudu, ei ole mugavat otseteed või profiile nagu Nokial.
  Sedasama Xperiat katsusin ka poes, sest eelmine telefon oli ka laia klaveriga ja tõesti oli mugav kasutada. Teistega võrreldes oli Xperia raskem ja kohmakam, lisaks käis see kaviatuur suht raskelt välja.

 3. tjah, täpitähti jah mul ei ole (või ei ole ma suutnud neid leida…) ja vahel teeb harja punaseks, aga üldiselt vahet pole. ma ei kasutanud ka tavalist telefoni omades täpitähti, sest smsi saates ta kasutab täpiga tähe asemel uskumatul hulgal tähemärke.

  gps – thank god for that!!! ma olen nii paljudel kordadel seda vajanud ja kasutanud, ma ei teagi, mida ilma nutitelefonita teha. on klassikaline versioon "sisesta sihtkoht" ning kuvab teekonna kui ka "asukoht ja ümbruskond" ehk et mingit tänavat otsides jällegi jube vajalikus osutunud asi. Ma alles avastan seda appide ja võimaluste maailma telefonis :)

  Ja oma qwerty klaverit ma armastan üle kõige :D

 4. huvitav, minu vanal samsungil on täpitähtede funktsioon. kui FBs kirjutada, siis vajan neid küll, sõnumite jaoks ei oleks neid jah vaja.. peab ikka tõsisemalt ka minema seda Giot näppima…

 5. Mul on HTC Wildfire'i esimene versioon ja sellel kindaga vajutada ei saa, aga alati võib vastata nina abil kui kinnast ei taha ära kiskuda :D
  Üldiselt olen väga rahul. Kui mina kaks aastat tagasi ostsin, siis oli see vaieldamatult kõige parema hinna-kvaliteedi suhtega telefon. Praegust seisu pole olnud põhjust uurida.
  Täpitähtedest niipalju, et kui ilma täpita klahvil sõrme kauem peal hoida, siis tulevad valikusse kõik võimalikud selle tähe variandid.
  Puutetundliku klaviatuuriga harjub imekiiresti ära.

 6. Ongi täpitähed, juhhei! Läti keele pikki häälikuid ei ole, aga ma õnneks ei oska ka seda keelt nii palju. Nagu öeldud, ma ilmselt nutika kõiki funktsioone ei tunnegi veel. Nojah, ma olen ka see blondiin, kes küsis müüja käest, kas telefonil manuaal ikka on kaasas :P

 7. Novelin, proovi külje pealt hääletugevuse reguleerimiseks mõeldud nuppe – kui paned vaiksemaks, siis üks aste pärast hääletut peaks vibra olema. See on kiirem viis kui seadetest.

 8. Tuleta mulle meelde, et oma telefoni näitaksin.

 9. Jaa, seda helinupu asja ma tean, aga vahel tahaks, et on vaikne vibraga ja vahel vaikne ilma vibrata. Või noh tegelikult ei kasutanud ma vibrat siiani üldse, aga ühe piiksu puudumisel peab see asja ära ajama.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.