Jan 162009
 
Tikker: “Tere, mul on mingi lollakas kolmas sammas, mis mulle kunagi pähe määriti, ma tahaks selle ära lõpetada.”
Teller 1: “Jah, üks hetk, palun.”

Kaob paariks minutiks koos ID kaardiga, tuleb siis tagasi.

Teller 1: “Palun minge sinnapoole kolmandasse boksi, teller 2 ootab teid”

Tikker läheb vaatab kolmandasse boksi, mis on tühi. Nimeplaat ukse kõrval ütleb: Teller 3. Teller 2 nime leiab Tikker teise boksi ukse kõrvalt.

Tõenäoliselt on Teller 2 ja 3 tegelikult mingid uhkemad tegelinskid, aga ametinimetus jäi kahe silma vahele, sestap vabandused ja nimetan teid ikka Telleriteks.

Teller 2: “Nii, teie soov oli…”
Tikker: “Ära lõpetada.”
Teller 2 (täpsustab): “Te mõtlete osakud maha müüa.”
Tikker (naerab): “Kui te nii ütlete.”
Teller 2: “Tulge märtsi teises pooles tagasi, siis on kaks aastat täis, saate avalduse kirjutada.”

Tikker mõtiskleb lavalt lahkudes endamisi, mis aasta see märtsis täis saab, kui ta lepingu 2007. aasta jaanuari alguses sõlmis, aga otsustab, et küllap Teller 2 teab, millest räägib ning lõppude-lõpuks on märts juba ukse taga.

  6 Responses to “Tikri seiklused Swedbankis”

 1. päris hea huumor :P

 2. Oot, aga selle kolmandaga ei saagi midagi teha, see ju kohustuslik pensionisammas, sa saad ainult valida, millise panga või pensionifondiga liitud, aga midagi peab olema, muidu loositakse. Teine sammas on vabatahtlik.
  Võta ühendust mõne pädeva inimesega, enne kui osakud müüd, algusaastatel on fondivalitsemisekulud jms. kõik suured ja katkestamisega kaotad lihtsalt raha. X-tee kaudu päringuportaalist saad ka infot, milline fond sul täpselt on ja siis äripäeva kodulehelt vaatad, kuidas sellel fondil on läinud ja millise siis asemele võtad.

 3. Teine sammas on kohustuslik alates 83 v 84 aastast sündinutele, kolmas on vabatahtlik – niipidi ikka. Päris kindlalt kohe.

  Mis raha kaotamisse puutub, siis ma maksin sinna sisse ainult 3×300 kr ja peatasin siis ajutiselt maksed seoses Londonisse kolimisega. Nüüdseks on sellest 900-st järel 436 kr, lisaks olen üle 200 kr hooldustasuks maksnud.

  See summa, mille praegu kaotan, on õppetunni hind. Odavalt saadud ;)

  Ütleme nii, et ajakirjandusest loetu põhjal olen hakanud igasugu selliseid panga haldatud sambaid umbusaldama – nad räägivad küll, et see on pikaajaline investeering ja tulu tuleb hiljem. Kui ma aga 30 aasta pärast avastan, et tulu polegi või on summa võrreldes sisse makstuga suisa väiksemaks läinud, on juba hilja midagi ette võtta.

  Nii et panen selle jama praegu kinni ja mõtlen hoolega järele, enne kui veel kuhugi investeerima hakkan. Hetkel tundub mu lihtsameelsele ajule kõige lollikindlam pangalaenu võtta ja kinnisvara osta, sest üüri hinnad liiguvad inflatsiooniga kaasa, aga pangalaenu on aina kergem tagasi maksta.

  Jääb muidugi praktiline pool, et mulle ei anta oma kodu ostmisekski laenu, rääkimata siis pensionipõlve kindlustamiseks kinnisvara soetamisest :D

 4. Sul on õigus sammaste osas :)
  Ja kodulaen on ikka kõige õigem investeering. Me maksame küll iga kuu ligi 8 tuhat, aga oma maja on koos aia ja saunaga tasub seda ära.

 5. Sina tikker võiksid ju kodulaenu saada küll. Alla 30-aastastele ja lapsega peredele (vahet pole kas ametlikus abielus või vabaabielus) antakse sissemakse protsendiks 25 asemel 10. Seega tuleks laenukonsultandi käest seda soodustust küsida ning oleks võimalik praegu kinnisvaraturu langedes odavat kinnisvara soetada. Ainus probleem on vist teie puhul 6-kuu keskmine palk, mida Teil ette näidata pole. Aga tasuks laenukonsultatsioonis käia ja vaadata, mis võimalusi pakutakse.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.