Oct 152013
 

Laupäevane raamatukogu saak oli Kaja Sepa “Hetk enne homset” ja Rita Ahoneni “Minu Stockholm“.

Hetk enne homsetMõtlesin laupäeva hilisõhtul Kaja raamatut natuke piiluda ja… Sain magama nii umbes kell neli vist :) Mõtlesin küll, et kohe jätan pooleli ja lähen, aga siis oli ikka liiga huvitav ja tahtsin teada saada, mis edasi juhtus ja… :D Mulle tohutult meeldivad igasugu noortekad, Eesti omad on enamasti jube sünged, sestap oli ka Kaja raamat mulle eriti sümpaatne, et ta oli selline… NORMAALNE. Ja realistliku olukirjelduse kõrval jäi alatoon siiski lootustandvaks – igaühest võib asja saada. Nii et hästi mõnus lugemine oli.

Aga kuivõrd mina arvustusi kirjutada ei oska, siis kaks mu meelest väga mõnusat, aga tunduvalt pikemat ja põhjalikumat arvustust on näiteks siin ja siin.

Stockholm meeldis ka. Selle võtsin ette eile lõuna paiku – kaalusin, kas minna välja või mitte, mõtlesin enne natuke raamatusse piiluda. Lugema ma jäingi, kuni lastele lasteaeda järele minema pidin. Et põhimõtteliselt neelasin ka ühe korraga. Oli mu meelest üsna ladusalt kirjutatud, mõnus kerge lugemine, sai üht-teist uut teada. Samas jäi minu jaoks puudu see vau-efekt, mida Minu-sarja juures kõige rohkem hindan. Mul pole kahtlustki, et autor armastab oma kodulinna ja ta ju kirjutas ka isiklikust elust, aga… Kuidagi hästi üldiselt. Ei saa öelda, et kiretult, aga… No ühesõnaga… Kirge oleks võinud ikkagi tsip rohkem olla. Sellegipoolest oli tore raamat.

Nüüd siis jään ootama, millal Kopenhaagen raamatukokku jõuab (ehkki uus Urram on pain in the ass ja ei näita asju üldse nii hästi, oli siis vaja vana ära kaotada – ma kasutasin seda kogu aeg, et ennast raamatutele järjekorda panna). Vahelduseks mõtlesin tänu tollele esimesele ülal viidatud arvustusele Mae Lenderi teised raamatud läbi lugeda. No vaatame :)

  7 Responses to “Viimased lugemiselamused”

  • Jaah, mina ka broneerisin… Kuni 5-7. okt tehti UUENDUS ja nüüd sealt enam sisse logida ei saa. FB lehel oli kenasti kirjas, et nüüd vaid uus versioon. Ainult et see uus on S*TT. Kes iganes selle tegi… Oli ilmselt sama purjus kui Pärnu keskraamatukogu trepi arhitekt :D

 1. See nn uus Urram on põhjustanud selle, et mul on viimastel nädalatel permanentne lugemismaterjali KRIIS – uute raamatute laenutusse jõudmist on nüüd keerulisem ära tabada ja no üldse, vanemate raamatute hulgast otsimine on ka kuidagi… harjumatu :)

 2. Mul on muidugi kahju, et Su öö vahele jäi, aga teglikult siiski olen ma väga õnnelik siin kirjutatu üle :) Aitäh!

 3. http://www.lugeja.ee/catalogSimpleSearch uus otsing (U2 enam ei tööta). Küsi raamatukogust endale lugeja konto salasõnaga.

  • Ma ju ütlesin, et uus Urram on pain in the ass. Ma SAAN seda kasutada, sellest pole lihtsalt kasu. Üks asi, et ebamugavam, sellest saaks üle. Teine asi, et järjekorda pannes ei saa enam haruraamatukogu valida (ja ma TÕESTI ei kavatse minna linna teise otsa, ku esimene vaba eksemplar peaks juhtuma seal olema). See tähendab, mina ehk lugeja ei saa, raamatukogu töötaja küll. Kellele langeb nüüd osaks see rõõmustav lisatöö, mille ma sain seni ise ära teha.

   Argh. Ma vihkan seda, kui töötavad asjad tuksi keeratakse. Ma pole kohanud ÜHTKI inimest, kes leiaks, et uus Urram on vanast parem.

 4. […] Paar aastat tagasi lugesin Kaja Sepa “Hetk enne homset” – ka meeldis väga. Aga Kratile ei meeldinud see-eest üldse :D […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.