Apr 112011
 

Ma puurisin üle pika aja üksipulgi meie rahalist seisu ja arvutasin, palju meil umbes remondiks kogunenud on. Noh, jah, võin sama hästi tõele näkku vaadata: esialgne remondieelarve põhines liigoptimistlikel arvutustel, PÄRIS elu on paraku kallim :D Näiteks hambaarstile on päris suuri summasid kulunud ja seda ei jäta pooleli ka, kulub veelgi – tervise arvelt lihtsalt enam järeleandmisi ei tee. Long story short – ma pakuks, et reaalselt on meie remondieelarve kolmandiku võrra planeeritust väiksem. See oli ennegi liiga väike, eks :P Numbreid ma siin muidugi avalikult välja kirjutama ei hakka, vihjeks võin nii palju öelda, et tegu on neljakohalise summaga :D

Üldiselt olen ma kogu selle asja koha pealt väga zen. Mis läinud, see läinud (st raha, mida oleks pidanud selle aasta algusest saadik säästma), tagasi enam ei saa. Muretsemine ei teeks asja paremaks, tuleb ikka oma mõtetega reaalsust luua. Ma usun, et meieni jõuavad kuidagi vajalikud vahendid ja võimalused, et see remont ära teha, praegu tuleb lihtsalt uuenenud asjaolude valguses plaane teha.

Otsustasin, et peaks remondi võimalikult pisikesteks osadeks jagama ja kõik tegemist vajavad tööd õiges järjekorras kirja panema – siis on selgus majas, kust pihta hakata. Sisekujundajaga rääkimine aitas meid natuke järje peale, aga noh, nendest hinnapakkumistest saame ilmselt vaid teada, et mitte millegi muu jaoks peale ahjude ja põrandate meil ilmselt eriti raha polegi :D Tuleb aga muud ka teha… Ja põrandad tuleks tegelikult ju hoopis viimases järjekorras ette võtta.

Nii et hakkame aga otsast pihta.

1. Plaanid. Esiteks põhiplaan, mis paneb täpselt paika, kuhu tulevad uued aknad, kust kui palju seina maha võtta, kuhu seda juurde ehitada jne. Teiseks elektri/valgusplaan – mis iganes kõik sinna siis ka ei käi. Need plaanid peavad olema ametlikud, tehtud oma ala asjatundja poolt, allkirjastatud ja nii edasi – kõigepealt tuleb ju üldse linnavalitsuselt luba saada ja korralik allkirjastatud plaan on selle eelduseks. Ja noh, neid plaane muidugi tasuta ei saa, nende eest tuleb maksta.

2. Küttesüsteem. Esiteks ahju ehitus. Nii palju, kui ma aru saan, tuleks see ära teha enne, kui muu remondiga pihta hakata. Saime hinnapakkumise 86x102x230 cm pottahjule – €2555. Tegijad on head, sellest pole kahtlustki, aga kurat, peab ju ometi olema võimalus leida häid tegijaid ka veidi soodsama hinna eest. Ma olen ennast ogaraks googeldanud ja loen igalt poolt, kuidas inimesed saavad endale ahjud poole odavama raha eest ning kõik on okei. Teistes kohtades jälle raiutakse, et KORRALIKU ahju puhul ongi see minule tehtud hinnapakkumine absoluutne miinimum. Jah, ma tean – sõltub ahju keerukusest, materjalist, suurusest. Meil on suuremat vaja, jääb ju korraga kolme ruumi kütteks. Aga materjali suhtes pole meil mingeid eelistusi (peaasi, et oleks kvaliteetne), midagi keerukat ka ei soovi.

Mulle endale tundub hetkel ainus loogiline variant otsida võimalikult palju tegijaid, et saada neilt kõigilt hinnapakkumine ja neilt, kes paremad pakkumised teevad, küsida endiste klientide kontakte, et saaks uurida, kas nad on töödega rahul. Pluss nagu ma aru saan, siis hea tegija julgeb oma tööle ka garantii anda. Igatahes loodan siiralt, et saame ikka veidi odavamalt hakkama. Nojah, ja kõigi pakkumiste puhul on muidugi veel võimalus, et need lähevad odavamaks, kui vanu potte peaks saama kasutada, aga seda ei saa teada enne, kui reaalne töö käib ja need on välja lõhutud.

Teiseks Pioneer pliidiga seonduvate küsimuste lahendamine – miks ei lähe radikad piisavalt kiiresti soojaks, kas neid saab kuidagi puhastada või peab välja vahetama? Kui keeruline ja kulukas on neid toas teise kohta paigutada?

3. Aknad. Ok, põhimõtteliselt pole vahet, kas enne aknad või küttesüsteem, võib ka paralleelselt. Lihtsalt mõlemad peavad enne muud remonti korda saama, uued aknad-uksed peavad ju enne paigas olema, kui seinu teha saab jne.

Olemasolevad saame loodetavasti omal jõul renoveeritud. Tean, et see on aeganõudev nokitsemine, tahakski kohe varsti alustada. Läheme kahe nädala pärast Tartusse Kantersile külla ja saame temalt loodetavasti piisavalt näpunäiteid, et otsast pihta hakata. Küsimus on veel muidugi selles, kas oleks vajalik panna ühtedesse raamidesse pakett, nagu soovitas termograafia-mees – seda me ju ise ei teeks, oleks lisakulu. Samas kui soojuse hoidmise koha pealt oluline, siis ilmselt seda väärt. Ei tea, eks arutame Kantersiga.

Ühte uut akent ja terrassiust on vaja – ilmselt oleks hea leida mõni väiksem tegija, neil on hinnad soodsamad ja teevad ükskõik mis mõõtu ja stiili vastavalt kliendi soovile. Kedagi mulle isegi kunagise aknapostituse all soovitati… Siinkohal on muidugi jälle häda, et liiga odava tegija puhul kannataks akende kvaliteet, mis kohe kindlasti juhtuda ei tohiks. Aga kust mina, võhik, tean, kui kvaliteetsed kellegi aknad on või mis selle eelduseks on? Oeh, keeruline.

Nii, enne kui siit edasi liikuda saab, tuleks kõigepealt selgeks teha, kui palju ruume me üldse korraga ette võtame. Lähtudes loogikast, et remonti tehakse ülevalt allapoole, jäävad põrandad viimaseks. Põrandad tuleks ära teha terves elamises, sest nende kaudu on kõige suurem soojakadu. Mis nagu omakorda eeldaks, et siis peaks kõigi ruumide laed ja seinad ja elektrisüsteemi (põhimõtteliselt täisremondi!) veel enne ära tegema, aga tegelikult polnud meil üldse plaanis kahte tuba esialgu puutuda, sest need on suti paremas seisus ja raha on vähe.

Ühesõnaga on kaks varianti: kas teha ära kõik põrandad ja nende kahe toa ülejäänud remont lihtsalt kunagi hiljem (ma ei kujuta ette, kui palju lagede ja seinte hilisem remontimine põrandat kahjustada võib – kui korralikult seda on võimalik kinni katta, mis iganes) või siis jätta nendes kahes toas põrandad kah üldse tegemata. Mis tõstatab jällegi soojakao küsimuse – aga kuna need on töötuba/külalistetuba ja magamistuba, siis ehk võivad jahedamad olla, vajadusel saab ajutiselt lihtsalt rohkem pliiti kütta. Vannitoa koha pealt jäävad põrandad nagunii esialgu täpselt nii, nagu nad praegu on, sest seda ei saa ju enne teha, kui vannitoas remondiks läheb, see aga jääb nimekirjas paraku kuskile kaugele taha. Iroonilisel kombel on see mulle personaalselt üks olulisemaid asju, aga emotsioonid siin paraku ei loe, asjale tuleb ratsionaalselt läheneda.

Mul on kiusatus valida teine variant ja neid kahte tuba praegu üldse mitte puudutada – ehk see soojakadu pole nii suur, kui ülejäänud põrandad tehtud saavad. Hoiaks praegu nats raha kokku ja teeks kunagi hiljem toa kaupa kogu remondi korraga. Vannituba ja esikut, mille poolest eeskojast teha plaanime, saab ka hiljem eraldi teha, nii et järgmistes punktides räägime siis ainult lastetoast ja suurest köök-elutoast.

4. Elektrisüsteem. Juhtmed ja pistikud tuleb ju enne paika saada, kui siseviimistlust tegema hakata, no ja enne seda kõik muu, mis vaja teha on (no mis iganes, et võimsust tõsta, uus kilp vms – teate, ma tõesti ei jaga sellest midagi). Eeldusel, et valime variandi number kaks ja ülejäänud ruume peale köök-elutoa ja lastetoa üldse ei puutu, siis ilmselt ei hakkaks seal ka elektriasju torkima. Jah, oleks mugavam kõik elektritööd ühekorraga ära teha, aga kindlasti annab saavutada kokkuleppeid, nii et see jupitamine oluliselt kallim ei tuleks – seda enam, et suure tõenäosusega tuleb meie elektritöid tegema Kaidi isa.

5. Laed. Ülevalt alla loogikast lähtudes tuleks need siis reaalses siseviimistluses esimesena ette võtta. Mis iganes nendega siis ka teha ei tuleks, sellele pole veel üldse mõelnud, pole ka paljaks kiskunud rohkem, kui see imepisike osa eelmise postituse viimasel fotol. Eeldan, et pole midagi väga keerulist, peaks omade jõududega hakkama saama.

6. Seinad. Kuna ma tahan kollast kööki ja lastetoas ka päris paljast palki ette ei kujuta, siis kui see variant üldse võimalik oleks, võiks see olla ainult elutoas… Aga ma ei tea, vist ikka pigem mitte. Seestpoolt soojustama hakata pole mõtet, arvas Abikaasa, nii et seda siis ka ei tee. Lubikrohv tundub kõige asjalikum idee. Teie kommentaaridest tundus, et pigem ikka mitte otse palgile, alla võiks panna laastumati või roomati või metallvõrgu. Ja kõike peaks teoreetiliselt saama ise kokku segada – nii lupja kui värve. Ja kui saaks ka äkki kellegi tutvusi ära kasutada, et koostisaineid odavamalt saada… No näis.

Mulle tundub, et seintega peaks ka teoreetiliselt omade jõududega hakkama saama – tuleb enne lihtsalt ennast kõvasti harida, eriti viimistlusvahendite valmistamise ja peale kandmise koha pealt. Väikeste kogustega katsetama ja nii edasi. Tolle looduslike värvide raamatu sain raamatukogust, lehitsesin selle täna just läbi.

Et mida vähem tööjõudu palgata, seda odavam tuleb, eks. Meie olematu eelarve puhul tuleb teha ise – nii palju, kui vähegi võimalik on.

Ahjaa, seina paljaks kiskudes tuli ju välja, et seal ongi mingi puidust sõrestik (kas see võiks olla laastumatt?) ja krohv. Et kui see äkki ongi lubikrohv, siis ei peagi äkki maha kiskuma, vaid ainult plaadi maha võtma ja krohvi lappima? Abikaasa arvab, et tuleks ikka kõik maha kiskuda, et ehk palke veel puhastada ja töödelda ja äkki takutada ja… Absoluutselt ei tea.

7. Torutööd. Vot selle koha pealt olen ma ka täielik võhik, nii et pole nüüd kindel, äkki seda tuleks veel varem teha, no näiteks enne lagede ja seintega pihta hakkamist? Minu loogika kohaselt jooksevad torud põranda all, et ses mõttes nagu käib kokku põrandate panemisega, samas Pioneer pliidi torud jooksevad praegu küll seina pealt, need peavad ju edaspidigi kuskilt minema, äkki siis tuleks torumajandusega juba enne seinte viimistlemist tegelema hakata? Seina peal jooksvad torud on ju koledad, samas ma ei kujuta küll ette, kuidas neid pliidi omi peita annaks (tegelikult ega ei tea, kas neid üldse väljagi vahetama peab – põrandaalused veevärgitorud küll, aga pliidi omad äkki peaks samad jääma?). Vannitoas on ka praegu kõik torud seina peal, aga nendega tegeleb ükskord siis, kui vannitoaremonti teeme.

Ühesõnaga ma eeldan, et torutöödeks oleks õige aeg siis, kui vana põrand on üles kistud. Siis köögi poole peal kõik vajalikud torud ära vahetada (ühtlasi eeldan, et torutöid saab nii teha, et köögi osa eraldi ja hiljem vannitoaremondi ajal sealne osa – kui ei saa, siis ma ei teagi, mismoodi saab :D). Ja meie seda ise kindlasti teha ei oska. Samas kui järg peaks jõudma sinnamaale siis, kui õeke oma perega parasjagu Eestis on, siis tema mees on absoluutselt kuldsete kätega ja lubas meid abistada, tema oskab torutöid ka, äkki saaks isegi selle siis ise tehtud… Eks näis, vajadusel kutsume kindlasti asjatundja appi.

8. Põrandad. Need paar lauda, mis üles võetud sai, näiteks mädanevad otsast. Nii et tõepoolest, ma kardan, neid ei saa uuesti kasutada (tuletan meelde – neid on juba ühe korra üles võetud ja tagasi pandud). Ühesõnaga tuleb vana põrand üles kiskuda, puhastada, soojustada, panna uued lauad, lihvida, lakkida või õlitada (pole õrna aimugi, kumba eelistada ja mis neil vahet, eks kunagi uurin, kui teema aktuaalseks muutub). Ja seda kõike me ka kindlasti päris omade jõududega tehtud ei saa, siin on vaja targemaid inimesi appi. Asjatundjaid.

Ahjaa, kiire küsimus targematele laudade kohta. Kuiv laud olevat jõle kallis ja kui niiske panna, siis selle kuivades põrand praguneb. Mis meie oma näruse eelarvega siis teha saaks, osta niisked lauad ja neid, maitea, kodus kuivatada ja alles siis põranda tegema, kui piisavalt kuivanud on? Sry, kui see on idiootne mõttekäik, aga ma tõesti ei jaga seda teemat eriti.

9. Mööbli putitamine. Meil on siin tohutul hulgal mööblit, mida annaks ägedaks teha (no ja uue ostmiseks nagunii mingit raha pole). Pehmele mööblile annab vahvat värvi katted peale õmmelda ja on korras. Osa mööblit vajaks väikest lihvi ja uut lakikihti vms, osa jälle üle värvimist ja näiteks maalinguid (eriti lastetuppa). Niisama lihvimise-lakkimisega saame kindlasti ise ka hakkama, aga igasuguste maalingute jaoks on vaja kunstiandega inimesi. Meil neid tutvusringkonnas õnneks leidub ja usun, et saame nad Pärnusse suvitama meelitada, kus nad siis päevitamise vahele ka kunstiteoseid luua saaks :D

Njah, nüüd sai vist kõik, mis meie olemasoleva eelarvega raudselt peaks tehtud saama. Isegi köögimööbli ja külmkapi jaoks ei jätku praeguse seisuga raha, vannitoa remondist rääkimata. Need on muidu kaks asja, mida ma nii väga kohutavalt tahaks ka KOHE (ja esik on kolmas), aga… Kui raha juurde ei saa, siis peab ootama. Sest noh, see praegune mööbel võib ju kole olla, aga ajab asja ära. Vannituba täpselt samamoodi.

No ja kunagi hiljem tuleb need ülejäänud kaks tuba ära teha. Ja väljast soojustada. ja… Kindlasti midagi veel, mille peale mu hirmväsinud aju praegu enam mõelda ei suuda.

Oeh, sai alles romaan – aga mulle oli selle kõige lahti kirjutamine suureks abiks, asjad said peas palju selgemaks. Loodan, et mõni ikka viitsib läbi lugeda ja ehk oskab isegi nõu anda. Kindlasti on asju, mis mul kahe silma vahele jäid või lihtsalt valesti on, kõigele võib julgesti tähelepanu juhtida.

  16 Responses to “Remondimõtted”

 1. mina olen remontinud ja ehitanud ise samal ajal majas sees elades… ei ole väga mõnus ja meeldiv aga on võimalik.
  tegime tuba-toa haaval ja paraku tegime mingi hetk uued põrandad (lihtsalt 10a pärast alustamist selgus, et on võimalik gaas majja saada ja tänu sellele tegime põrandakütte, sest 1. korrusel elades olid põrandad pidevalt jahedad, need mida alguses ei puutunud olid kõige külmemate ilmadega ca +10 kraadi, kuigi 1,5 m kõrgusel toas oli temperatuud +22 kraadi, teistes tubades kus põrandaid soojustasime polnud olukord nii hull aga siiski ei kippunud paljajalu käima, pigem oli villane sokk pidevalt jalas ja kuna lapsed on ikkagi väga palju põrandal, siis tundus asjalik põrandad üles võtta ning panna põrandaküte. aga tuba-toa haaval remontimisest siis…. elektritööd tegime ka igas ruumis jooksvalt, see aga tõi kaasa selle, et koridori tekkis peale iga toa remonti juhtmeid juurde ning alguses sai pandud lae alla jõlekole plastist juhtmekarp (nagu kontorites) ja kui kõigil ümbritsevatel tubadel oli ring peal ja uued juhtmed pandud, siis said need juhtmed korraga koridoris seina peidetud. seega see ruum, kuskaudu on tulevikus vaja torusid, juhtmeid vms uuendada tuleks esialgu remontida hädapäraselt, panna seina ajutine tapeet vms, et korralikku remonti pärast viimaseid juhtmeid peites mitte lõhkuda. ja põhimõtteliselt tegimegi nii, et lõhkusime tubades kõik seinad palgini puhtaks, põrandad üles ja kõik-kõik korda. vajadusel vahetasime akna, uksed valdavalt rekkisime, vaid üks siseuks vajas vahetamist (see mis külma trepikotta läks, selle tegi tuttav töömees, vineerilehtede vahele pani soojustuse, nii et igas mõttes oli abiks see uksevahetus), aknaid vahetasimegi tuba-toa haaval – siis ei läinud korraga hullult palju raha vaja. siis kui välisviimistlust tegema hakkasime said kiiruga ka trepikodade aknad vahetatud – et ei oleks vaja pärast krohviparandusi tegema hakata. lubikrohvi valides saate panna ca 5cm paksu roomati ju seina, see annab siiski lisasoojustust, samas on läbinisti looduslik ja pärast väljastpoolt soojustate niikuinii korralikumalt ja kapitaalsemalt, st ei tee külmumispunkti suhtes ka karuteenet.

 2. Kas teil laenu juurde ei oleks võimalik võtta, nii mingi väiksem neljakohaline number? Maja maksis teil ju nii vähe. Saaksite ikka vähemalt oma põhiasjad (põrandad, ahjud, aknad, seinad) korralikult tehtud. Oma kodu ehitamisel ei ole mõtet väga koonerdada, endale ikkagi ehitate ju kodu. Ja lihtsam on kohe korralikult teha, kui hiljem ümber teha arvan mina :)
  Mu meelest märjad lauad kuivavad ikka mingi aasta ja õiged tingimused (läbikäiv õhk jne) tagavad, et nad kuivaksid korralikult. Ma ei kujuta ette kas neid kodustes tingimustes kuivatada ikka saaks…

 3. Ma oleks ka laenu suurendamist soovitanud. Ei ole ju erilist vahet, kas maksta laenu või koguda mingi periood ja siis teha. Püksirihma pingutamist tahavad mõlemad.

  Ühe miinus on võlgu olemine ja intressikulu, teise pidev remondi sees elamine.

  Häid valikuid paraku pole.

 4. Põrandate puhul soovitaks pigem õlitamist või linaõliseebiga küürimist kui lakkimist. Põhjus: esimesed variandid tugevdavad ajapikku põrandat, tekkivaid kriime-kramme on võimalik jooksvalt "ravida", laki all aga on põrand õrn ja iga kriim ja kabja-kontsajälg näha; õli või seep on nii tootmiselt-töötluselt kui väljanägemiselt looduslikumad ja naturaalsemad (õlisid saab ka heledaks või tumedaks toonida, Herdinsil on ka tooniv põrandaseep kookosõliga, mmm, lõhnab) ja peamine punkt! – õlitatud või seebitatud põrand on jala all soe, lakitud vastikult külm. Linaõliseebiga töötlus on kusjuures veel kõige odavam, kõige ökom, kõige lihtsamini ise teostav (no küürid külma vee ja ühe spets harjaga) ja meie aladel "ürgne" talutehnika, mis nõukaajal unustatud, aga nüüd ringiga läbi Rootsi tagasi tulnud :) Ise olen seda eri kohtades teinud ja julgeksin soovitada.

 5. Olles endale juba neli kodu ehitanud, söandaksin soovitada alustada algusest ehk projektist. See aitab teil vajaminevad tööd koos eeldatavate materjalidega läbi mõelda ja kirja panna ning selle alusel saab seejärel võtta ka võrreldavaid hinnapakkummisi. Ilma projektita pakub iga mehike teile just seda, mida heaks arvab, ning teil pole alust nende pakkumiste võrdlemiseks. Elektri- jm tehnilisemat sorti tööd nagu ka igatsugu muu paberite ajamine (NB! tulumaksutagastus näiteks) eeldavad projekti olemasolu nagunii. Ühtlasi ühinen eelkõnelejatega ning soovitan laenu juurde võtta, et ühe raksuga võimalikult palju ära teha – on kõvasti odavam kokkuvõttes ning säästab aega ja närve. Jaksu!

 6. Mis puudutab laudade kuivatamist, siis meil tehti nii, et laud põrandaks ära – kuivas aastakese põrandana, siis lauad lahti tagasi ning külg-külje kõrvale paigutada ning laud-paar lisaks. Täitsa toimis.

 7. Esimeses punktis mainitet plaanide all ma pidasingi silmas projekte, ega ma eile väsinud peaga suurt mõelnud, kuidas õigem väljendada oleks. Ja hinnapakkumisi hakkamegi siis võtma – sedamööda, kuidas vaja on. Erinevaid asju teevad ju erinevad asjatundjad, kõikvõimaliku kergema töö tahame nagunii ise teha.

  Ja laenu ei võta me kohe kindlasti juurde, vähemalt mitte enne, kui on kindel, mis sissetulekud mul pärast VH lõppu olema hakkavad – aga ega seda ju enne ei teagi, kui olen miski tööotsa leidnud. Ilma selleta ei ela me isegi mitte ära – Abikaasa palgast ja peretoetustest jätkuks praeguse laenu, kindlustuste ja söögi jaoks, aga on veel kommunaalkulud ja ülejäänud elamiseks vajalik, nii et… Praegu ei julge küll rohkema rahaga arvestada, kui kindlalt sisse tulemas on, pigem tuleks ehk sellestki osa säästa, juhuks kui ma kohe tööd ei saa :P Jah, on ebamugav, aga nii lihtsalt on.

 8. Eks ta üks heas mõttes "hullumeelne" plaan ole, sellise eelarvega sellises ulatuses remonti ette võtta.
  Meil endal ole hea meel, kui 50 aastat vana maja remontides veel 5-kohalise büdzheega napilt hakkama saime ;)
  Umbes kümnendikku eelarvest tuleks arvestada ettearvamatuteks kulutusteks, mingi asi läheb alati kallimaks kui plaanitud, mingid asjad tulevad alati lisaks, eriti vana maja puhul. Kulda väärt on ehituskogemustega sugulased-s6brad.
  Aga noh, olete noored, hakkamist palju. Soovin edu igal juhul!

 9. Kui ma õigesti mäletan, oli teil laen mingiks väga lühikeseks perioodiks (10a?). Perioodi pikendamine aitab ka ju laenumakset väiksemaks muuta. Ma ise eelistaksin küll pikemalt laenu tagasi maksta (tegelikult võib ju varem tagasi maksta, kui olud paranevad), kui remondiga vireleda. Aga eks te ise teate paremini :)

 10. See P poolt mainitud kümnendik ettearvamatuteks kulutusteks on väga kasulik nõuanne. Ma ei tea veel ühtegi majaremonti, kus oleks plaanitust vähem raha kulunud.
  Meie ostsime neli aastat tagasi peaaegu 100 aastase maja. Kaalusime ka, kas teha kohe kerge remont ja hiljem põhjalikumalt, või teha korralik põhiremont ja hiljem viimistleda. Otsustasime teise variandi kasuks ja näiteks trepi lõime alles sel kevadel laudadega üle. (tsement)
  Minu kogemus ütleb seda, et ise tehes ei ole asjad tihtipeale mitte väga palju odavamad. Arvesse läheb ka ajakulu, kahe lapse ja ühe töötava vanemaga ei le teil just väga palju vaba aega. Ja remondi juures on palju asju, mida tunniajase nokitsemisega ei tee. Krohvigi ei taha nädal aega järjest seinale kanda. Samas kipub "teoorias tugevate" ehitajate materjali kulu suurem olema, kui oskajatel. Ei oska nii hästi koguseid hinnata jne. Endal oli võimalus võrrelda oma seinavärvimist maalrist sõbra tööga. Krohvimisest parem ei räägigi.
  Ja kui tahte võimalikult palju ise teha, siis peate arvestama ka sellega, et head tööriistad on samuti kallid. Ja mitte kõike ei ole võimalik laenata.
  Sinu jutu järgi soovitaks võibola tõesti need kaks tuba esialgu rahule jätta. Kui te seal otseselt sees ei ela, siis pole ju hullu.
  Aga edu ja jõudu igal juhul.
  Ja sellest, et te laenu ei taha juurde võtta saan ma imehästi aru. Ise eelistaksin ka pigem seda kogumise ja tegemise varianti.

 11. See tuleb võib-olla natuke ootamatuna aga… kui Tartusse tulete, astuge läbi.
  Näitame mis me oleme teinud ja räägime oma remondist, elukaaslane võib natuke ka mööblist pajatada – oma kogemustest :)

 12. Oo, me tuleks hea meelega! Tuleme laupäeva hommikul Jõgevalt Tartusse ja peame poole neljaks sünnipäeval olema, enne seda on plaanis üht sõpra külastada, aga ma mõtlesingi, et päris nii pikalt vast tema juures ei ole… Või siis pühapäeval, enne kui me tagasi sõidame?

  Kirjuta mulle meilile, siis täpsustame!

 13. Blogidelugejana sattusin täna ühe toreda "remondiblogi" peale ja kohe meenus, et Tikker teeb/plaanib ka remonti. Seepärast siis kopin (loodetavasti tohib seda teha) selle teise blogi lingi ka siia: http://remont-midameenutada.blogspot.com/

  Äkki on abiks :-)

 14. See on mul juba tükimat aega blogrollis olemas :P

 15. Täna, kell 14.05. reporteritunnis räägitakse kinnisvaralaenudest.
  Meil, Soomes ilmus artikkel, kus hoiatatakse juba vöetud laenudega toimetulemisel.

  Kindlasti soovitan, et kui on vähegi vöimalus planeerida, et vannituba oleks suurem ja aknaga. Mul on ta vastu hommikupäikest, suviti ei ole vaja kûtta ja mönus on köigiti.
  Alumisel korrusel on wc eraldi ja abs. kûtteta ja vannituba pisike ja niiske. Mina tegin laienduse kööginurga arvelt-olen väga rahul.Jutt on Eestis asulas olevast korterist.
  Aprillikuus on hinnad paremad ja vöiksite osta pörandalauad ja prussid-saavad järel-kuivamist teha nendes kahes toas, kus saaks ka akent lahti hoida. Mul ei ole sel moel tekkinud pragusid pörandatesse. Ostsin 2 sordi, odavam.

 16. Meie kodu ahjud tegi mingi Aivari tuttav ja väga korralikud on. Tahad Aivari numbrit? :P

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.