Jüri Pino arvab, et SMS laenud on (sarnaselt narkootikumidele) rahva hulgas nii populaarsed sellepärast, et avalikkus neile pideva näägutamisega tähelepanu juhib ja seega inimestes uudishimu tekitab.
Mina arvan, et loll saab kirikuski peksa.
Kellel on õigus? 😀
Sõpradelt laenamise mugavama alternatiivina soovitan ma vaba tagasimaksega krediitkaarti, mida juba aastaid tänulikult kasutan – sobib just neile, kel aeg-ajalt veidi enne palgapäeva raha otsa saab ning kes omavad seega suurepärast võimalust laenatud raha enne 30 päeva möödumist tagasi maksta. Ei mingit ebamugavust sõpradelt raha küsimisel, ei mingeid intresse, ei mingeid lisakulutusi.* Õllekas ka ei pea istuma.
Aga noh, kui Ekspressi arvamusrubriik leiva lauale toob, siis ju võib… SMS laenu võtta. On vähemalt, millest rääkida.
Irw.
(jajah, ma sattusin üle väga pika aja lehtede lugemise lainele)
PS. Kui mina saaks oma sõpradelt hädas olles raha laenata vaid siis, kui nendega enne õllekas istun ja seal raha kulutan, oleks ikka nukker lugu küll.
* Siiski, enamikel pangakaartidel on ju igakuine hooldustasu (minu omal kusjuures mitte) – aga see on kindlasti väikem, kui SMS laenu intressid või õlle hind pubis…