Oct 042008
 

Mu viimased Londoni päevad on nii ära planeeritud, et kolimisele pole eriti aega mõelda. Seega lõi mind just suhteliselt puuga pähe tõdemus, et vähem kui kolme päeva pärast olen ma alatiseks tagasi Eestis.

Ja NII palju asju on vaja veel korda ajada!

Tänased plaanid läksid muidugi teistmoodi, kui algul plaanitud (nii kipub see ju alati juhtuma). Mõtlesime kaheksast tõusta, pool üheksa hommikust sööma minna (ikka seda traditsioonilist, kohvikusse), siis kiiresti metrooga kesklinna, et seal olulisemad vaatamisväärsused ära näha, seejärel British Museumi, siis London Aquariumisse ning viimaks vaadata üle need vaatamisväärsused, mis pimedas etemad kui valges.

Noh, kodust jõudsime välja alles üheksast. Victoria line ei sõitnud, asendusbussidega oli mingi jama (pidime kaks korda bussi vahetama) ja linna jõudmiseks läks igavesti palju aega. Esimeses plaanitud peatuskohas Buckinghami palees oli õnnetul kombel vahtkonnavahetus, mis tähendas tavapärasest kaks korda suuremaid masse + lintidega kinni pandud teed, nii et me olime pidevalt tupikus ja edasi liikumine võttis tavalisest kolm korda kauem aega. No ja seda nagunii, et esimest korda Londonis olevad inimesed tahavad iga nurga peal pilti teha ;)

Kuna mulle ei meeldinud Buckinghami palee isegi esimesel korral, saati siis kümnendal ja sellises massis, olin suhteliselt torssis. Kujutasin elavalt ette, kuidas me sellises tempos jätkates Aquariumisse lihtsalt ei jõuagi… See oli ainus asi, mis MULLE korda läks, eks – sinna ma tõesti tahtsin minna.

Aga tegimegi siis oma plaanid ümber ja läksime Buckinghami paleest otse Aquariumisse, sest sinna olid piletid juba ette ära ostetud ja mitte kohale jõudmist ei saanud seega endale lubada.

Väga äge oli! Vähemalt mina jäin rahule, £12 eest lõbu laialt – 14 tsooni (esimesed viis küll väga igavad, aga siis läks ägedaks), igavene hulk eksootilisi mereelukaid, värvilisi kalu, väiksemaid haisid… Olime seal vist mingi tund-poolteist. Samas kolm meie seltskonnast jõudis väga kiiresti välja, imestasid, miks meil nii kaua läks – ma pole päris kindel, kas nemad sama rahule jäid. Hunniku pilte tegin ka, aga ma ei viitsi neid praegu sortida, nii et ehk kunagi hiljem.

Siis saatsime ülejäänud seltskonna muuseumisse ja läksime ise kohvikusse, sest ma tahtsin kangesti jalgu puhata. Sinna ma jäingi, mahlaklaasi ja raamatu taha, Mees läks hiljem veel muuseumit avastama. Mingi aja pärast hakkas mulle kohviku sumin ka närvidele käima ja ma sain aru, et minust enam elulooma pole. Õnneks lubas Mees mul lahkesti koju ära minna ning on nüüd kangelaslikult üksi linnas… Tähendab siis, seitsmekesi on nad linnas, aga tema üksi on giid :P

Ja mina puhkan juba üle tunni rahus ja vaikuses kodus. Nii väsinud olin, et bussis terve tee tukkusin.

Homme lähme kohe kümneks loomaaeda (piletid on netist ostetud) ning õhtupoolikul Camdenisse. Esmaspäeval shoppamine ja õhtul asjade pakkimine. Ja ongi kõik! Ja siis juba Eesti…

Eesti uudistest rääkides, ema käis täna esimese tiiru Tartus ja viis osa mu asju ära. Oluline osa siis selles, et ta sai meie korteri üle vaadata.

Ja ta jäi rahule. Ütles, et oli hea aura (seda oli juba piltidelt tunda!) ja üldse ilus ning mõnus. Sain korteri ülesehitusest aimu ja mõningatest muudest detailidest… Nüüd ootan veel suurema huviga ise sinna jõudmist. Ei jõua kohe äragi oodata :)

  One Response to “Ootus”

  1. muahha haaa! lasin emal ühe armsa taldriku ära tuua (päästa).. ise ei jõudnud ta “ilu” vaatama, aga arvasin, ehk te lasete mind ka veel sinna sisse mõnikord :D .. Ema arvas õigesti, et mul on tadrikuga seepärast tuli takus, et äkki see hakkab Sulle meeldima ja siis ma ei saa seda tagasi enam :D

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.