Oct 102008
 

Laadisin kolmapäeva hommikul oma kõnekaardile 50.- ja avastasin just šokiga, et sellest on alles 1.65 :D Järeldus: olen Londonis kõvasti rohkem lobisema õppinud.

Ühesõnaga leping tuleb täna-homme ära teha, rohkem ma kaarti laadida ei kavatse. Ja ma ei suuda endiselt otsustada, kas valida pakett 100 või 78.

(vahepeal jõudis minuni veel info, et praeguse kampaaniaga maksad ükskõik millise paketiga liitudes järgmised aasta aega kahekordse miinimumarve summa täis rääkides vaid ühe eest – mis on ometigi teretulnud)

100 paketi plussid:

  • kõnealustustasu puudumine

78 paketi plussid:

  • tasuta kõned Teleyhe võrgus – seal on nii Mees kui mu ema ehk kaks inimest, kellega ma kahtlemata kõige rohkem räägin
  • odavam SMS (78 senti vs 1.45 100 paketis) – mulle küll ei meeldi sõnumeid saata, aga vahel lihtsalt tuleb seda teha ning siis on ju hea, kui odavam
  • odavam miinimumarve (78 vs 100 krooni) – ennevanasti Eestis elades tuli ette, et ma ei rääkinud kuu ajaga sadat krooni täis :) Kuna nüüd läks kahe päevaga 50 (no ok, see kõnealustustasu on ikka röövel), siis seda muret vist enam pole. Samas, kui tuleb kaks miinimumtasu täis rääkida ja ma põhiliselt ikka ema ja Mehega lobisen, siis tuleb äkisti jälle kasuks…

No ja miinused on siis vastupidiselt teise paketi plussidele, ei viitsi välja kirjutada.

78 tundub peale jäävat, aga tegelikkuses loeb ikkagi vaid see, millised mu helistamisharjumused reaalselt olema hakkavad – ja seda ma ei tea seni, kuni jälle paar kuud Eestis olnud olen. Aga pakett on vaja KOHE valida.

Keeruline :P

EDIT: Otsustasin 78 kasuks. Üritasin liituda. Kõigepealt teatati mulle, et ma juba olen nende klient, proovigu ma lisaliitumist. Okei, arvasin jah, et märtsis numbri sulgemisel kliendistaatus automaatselt lõppes, aga vahet ju pole.

Üritasin siis lisaliitumist teha, aga pärast kõigi andmete sisetamist viskas ette: P15 ON_SUBMIT ERROR, ORA-01403: no data found. Proovisin kolm korda, ikka sama jama. Klienditeenindusse helistada ei saa, sest kaardil on raha praktiliselt otsas :D (no ja raamatukogus rääkida ka eriti ei saa)

Nüüd ma siis ei teagi, kas viga oli Teleyhe vigases lehes, avaliku wifi võrgu kasutamises või äkki selles, et kõnekaardi numbrit ei saa nö “kaasa võtta” (no aga sellist errorit viimatimainitet põhjuse peale ometi anda ei tohiks, see ikka mingi… Süsteemiviga. Ja mu mäletamist mööda suunal kõnekaart -> leping peaks ikka saama numbrit liigutada, vastupidi ei saa. A kes teab, krt).

Ühesõnaga tegin antud olukorras ainuvõimaliku käigu ja saatsin Teleyhele kõigi oma küsimustega meili. Kuivõrd kell on pool viis reede õhtul, pole just erilist lootust enne järgmist nädalat vastust saada, nii et tõenäoliselt pean seda neetud kõnekaarti veel korra laadima – ilma neti JA väljahelistamise võimaluseta ma nädalavahetust küll üle ei ela.

Oskab keegi öelda, mis selle errori põhjustada võis, kas kõnekaardi numbrit on võimalik lepingut tehes “kaasa võtta” ning kas Teleyhe klienditeenindusse helistades on ka võimalik tasuta lisaliitumist teha, kui errori jamad jätkuvad? Ma küsisin neilt seda kõike meilis ka, aga oleks ju tore, kui selgus tuleks ENNE esmaspäeva…

EDIT 2: Teleyks üllatas meeldivalt kiire tagasisidega – mis oli küll kirjavigu täis, aga igatahes parem variant, kui grammatiliselt korrektne vastus kahe päeva pärast :D

Kõnekaardiga ei ole võimalik liituda, sellest ka tundamtuveateade. Lisaliitumise saate vormistadac telefoniteel kuid see ontavakõne hinnaga.Iseteeninduses saate liitumiseks valida kas päris uuenumbri või olemasoleva lepingulise numbri.

Pähh ja pöhh sellegipoolest. Mulle meeldis mu uus number :D Mis ma siis nüüd teen, valin JÄLLE uue v? Noh, nädalavahetusel nagunii miskit ei toimu, võtan endale paar päeva mõtlemisaega.

EDIT 3: Ühe järelduse võin siiski täna ära teha: KÕNEKAARDID SAKIVAD TÄIEGA! See on välismaal elamise palk :P

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.