Feb 262009
 

Chrome on nüüd mu default browser. Kõik paistab suht lill olevat, senistest ebamugavustest nimetaksin ära ehk selle, et kui ma näiteks tahan blogisse linki panna, siis Firefoxis oli kursor kohe kastis ja http:// aktiivne, nii et sain lingi otse kasti kopeerida, aga Chrome’is pean kõigepealt ise hiirega kasti klikkima ja siis veel http:// käsitsi ära kustutama (sest noh, linke ma ju reeglina ikka kopeerin ja neil on juba endal algus olemas).

Mees mainis, et Torrenti faili ei saa Chrome’iga otse Torrentis avada, vaid tuleb enne arvutisse salvestada. Ka väike, aga tüütu pisiasi.

Gmaili kolisin ka lõpuks. Nüüd on mul siis paralleelselt kasutuses kaks meiliaadressi, mille kirjad jooksevad kõik ühte postkasti kokku – tikrike netituttavatele, tavapärane eesnimiperekonnanimi sõpradele ja ametlikuks kirjavahetuseks. Muutsin aadressid nii paljudes kohtades ära, kui meelde tuli (Hanzanetist ja Teleyhest Easyjeti ja Blogtreeni välja), kindlasti on veel kohti, mis ei tulnud meelde. Kõik pole muidugi olulised ka, mõnede puhul on suisa hea meel, et nad mulle enam oma reklaami saata ei saa :P

Nüüd tahaks veel kuidagi Hotmaili meilid Gmaili tõmmata, aga see pole seni õnnestunud – neil pole ju tasuta aadressidel seda va pop3 võimalust. Lugesin küll netist mitmetest kohtadest, kust selle vastu abi saaks, aga ei viitsinud katsetada. Ega muud nagu polegi vaja, kui et tahaks vanad meilid Gmaili ümber transportida, uusi sinna vast enam eriti  ei tule.

Üleüldiselt olen täitsa Gmaili-vaimustuses – ei saagi aru, miks ma seda juba ammu kasutama pole hakanud. Eriti meeldivad mulle need theme‘id, mis kohalikku ilma näitavad – mul on tree, Mehel bus stop :)

Teen vist varsti Gmaili aadressist uue MSNi ka ja lisan sinna umbes pooled praegustest kontaktidest – enamikega ma nagunii ei suhtle kunagi ja kui kellelgi on vaja, siis leiab uue aadressi Orkutist (sest olgem ausad, kõik on ju Orkutis või vähemalt tunnevad kedagi, kes oleks). Aga seda siiski mitte enne, kui ma olen välja uurinud, kuidas Hotmaili kirjad Gmaili suunata (kui kellelgi on lihtne, optimaalne ja töötav lahendus, jagage minugagi).

Mhmh, MSN. Sellest ei suutnud ma loobuda. (Custom) emoticonid ja muu säärane on mulle selleks liiga kallid. Gtalk on mul kusjuures nüüd arvutis programmina olemas, ehkki ma seda reaalselt jutustamiseks kasutama ei hakka – vähemalt kargab kohe silma, kui mõni uus meil tulnud on. Võib-olla võtan maha ka, nagunii on postkast eraldi vahelehel kogu aeg lahti ja sealtki ju näeb.

Tegelikult ootan, millal Chrome’ile annaks külge pookida jubina, mis näitaks kuskil ilusti ära, mitu uut maili on Gmailis ja minu uut postitust Google Readeris, ilma et need peaks reaalselt vahelehtedel lahti olema – kõik on Google’i enda tooted, võiks ju eeldada, et selline jubin tuleb. Või äkki juba on?

Hah, rahulolu igatahes. Ammu tahtsin oma laialipillutud meiliaadressidest midagi ühtset tekitada. Nüüd peaaegu et õnnestus.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.