Mar 122009
 

Vaatasime Mehega just ära Soovide puu. Ja see oli jabur, no nii jabur. Kõik need kuradi tegelased olid nii jaburad.

Jättes kõrvale kõik muu – ei ole ju nii, et Tallinnas ei saaks 3000 krooni eest kuus elada mujal kui sellises urgasühikas (meie kahetoaline mõnus pesa Mustamäel maksis sama palju, ehkki maksud, olgem ausad, tulid lisaks) ning et seal poleks muud tööd kui strippar või kassapidaja.

Lugesin just arvustust, mis minu arust selle filmi kohta hästi sobib, eriti see osa:

Tervikule oleks kasuks tulnud, kui friikide karja seas olnuks ka üks harilik eluterve eesti mees või naine, kes kontrastiprintsiibi abil muude psüühilist vildakust ja alaarengut rõhutanuks.

Just!

Siin on veel üks hea arvustus.

Aga film iseenesest oli oma jaburuses päris vahva, mis siis, et minu jaoks mitte eriti usutav – need musta komöödia sugemed annavad asjale vürtsi. Vaatamiseks soovitan igatahes :) ja Elina Pähklimägi on hästi armas.

See on juba omaette teema, miks kõik eestlaste filmid nii masendavad peavad olema. Mis mul esimese hooga pähe kargavad – Klass, Sügisball, Mina olin siin, Kuhu põgenevad hinged… Kõik on lihtsalt sünged. Olete tähele pannud, kui vähe on eestikeelseid komöödiaid? Just filme, uuema aja filme?

Okei – “Lõpp hea, kõik hea” oli komöödia, aga siiski piisavalt jabur ja minu jaoks ebareaalne, ma ei oska seda päriseluga seostada.

Kui mõni välismaalane üritaks ennast viimase aja Eesti filmide abil siinse eluga kurssi viia, jääks talle küll mulje, et Eesti on masendav peldik. Ma saan aru, et kõigi nende filmide puhul on aines pärit elust enesest ning sellised probleemid eksisteerivad päriselt, aga on ju ka nii palju muud, head, positiivset, NORMAALSET! Miks pole ühtki filmi sellisest elust, mida elan mina ja kõik minu sõbrad-tuttavad? Kas see on siis nii igav ja hea, et pole stsenaariumi kirjutamist väärt?

Äkki ma olen ülekohtune nüüd. Kui te teate normaalsemaid Eesti filme, siis soovitage julgesti!

  5 Responses to “Kas sellised inimesed on päriselt olemas?”

  1. Buratino näol on ehk tegemist pisut lõbusama looga.

  2. Viimase aja lastefilmid näitavad jälle sellist skandinaavialikku ilu-Eestit, nt. “Ruudi” ja “Röövlirahnu Martin”. Simmi “Head käed” oli juba üsna ammu, küllap nähtud juba, aga seal oli utoopiliste olukordade kõrval ka elu moodi elu näha.

  3. vot soovide puu oli hea. mulle meeldis. alles hiljuti lasti ETV-s..

  4. loomulikult on kõik need värvikad karakterid päriselt olemas.
    aga kui tahad “normaalseid” inimesi vaadata, siis selleks on “kodu keset linna” :D

  5. Mulle meeldis tegelikult jubedalt “Meeletu” ja “Stiilipidu”…

    Aga selle Soovide puu kohta ma ei saanud ka aru, miks ja kelle jaoks see tehtud on. Kes peaks olema need inimesed, kes end sellega samastavad. Maitea noh.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.