Jõudsin täiesti juhuslikult Marta postituse kommentaari kaudu Lapsuliblika ökoblogini ning ei suuda nüüd kuidagi magama minna.
Ilmselt olen juba üleväsinud, igal juhul pani selle postituse kommentaar mind hüsteeriliselt naerma:
Kui armastuse veele on häid sõnu öeldud, siis on tore. Aga kui kaubalao transa ennast lolliks vihastab raske euroaluse peale, siis kas see ei nulli vee armastuselaengut…
Aga muidu on näiteks mu ema ka õnneliku vee fänn ja sulatab elu eest. Ma põhimõtteliselt täiesti usun seda kõike, lihtsalt ise pole seni viitsinud. Kunagi ehk…
Ja veel üks uitmõte: kuna ma olen kunagi sunnitud siiski tööle tagasi minema, siis mulle oleks ütlemata südamelähedane töö, mis on miskitviisi ökoga seotud. Vastav haridus tuleks muidugi kasuks, seda mul pole. Õppida tahaks muidugi ka veel miskit, tasuta kõrghariduski teatavasti saamata… No öelge, mida ökot õppida saab? Keskkonnateadustest miskit?
Ohh, ma olen ikka tõesti üleväsinud. Magama peaks minema… KOHE.
EDIT: No ja paar postitust edasi järgmine kommentaar ja järgmine hüsteeriline naer:
Mitte küll päris sama teema, aga mina väga tahaks proovida ükskord seda, et kui lasta bussis sõita lapsel, kellel on kaks kasehalgu käes, kas ta saaks trahvi. Pärnus vähemalt on eeskirjas öeldud, et puudega laps saab tasuta sõita. Mõistan küll, et mõeldud on siiski füüsilist või vaimset puuet, aga eesti keel on nii imeline, et erineva rõhuasetusega, tähendab puudega ka midagi muud 🙂
Et nagu öko lihtsalt öko pärast? Kui sa keskkonnast hoolid, siis sinusuguseid inimesi on Eestis väga vaja ja kõrgharidus ei olegi peamine kriteerium. Selle saab hiljem, asjas sees olles ja oma suunitluses selgusele jõudes lihtsalt juurde võtta. Kuidas sa ikka mahetoidu spets oled, kui näppe mulda panna ei tihka. Või taaskasutus- jäätmeringlusnõustaja, kui taaraautomaat sus vastikust tekitab ja iga paari kuu järel mõne mööblitüki uue vastu vahetad?
Kuiv teoreetik?
Samas, eks kingsepp on ikka paljasjalgne ja pagari poeg näljas.
Üks on kindel. Nn. ÖKO on väga lai mõiste ja kõike kindlasti korraga ei saa, ole sa nii tuupur, kui tahes 😀 Süda peab väga suur olema. Mind õudselt tülgastab see laialivalguvus ses teemas 😕
Vali mingi konkreetsem suund ja veendu, et see ikka tegeikult sind huvitab ja ka pikemas perspektiivis paelub 🙂
(ma võiksingi jahuma jääda 😀 – nii hinges on)