Nov 242009
 

Kuna enamik kehahooldustooteid on mul pikaks ajaks olemas (ma lihtsalt ei viitsi neid tihti kasutada), siis pole ma organic toodete vastu selles vallas eriti huvi tundnud. No täna miskipärast tekkis huvi, nii ma siis veidike googeldasin ja lugesin. Ja sain targemaks ka.

Siit lugesin soovitusi, mis minu mugava eluviisiga väga sobivad. Lühidalt: less is more. Paljud ilutooted, mis tänapäeval saadaval, on mõttetud ning paljusid annab kasutada mitmeotstarbeliselt. Nt hea näokreem sobib ka silmaümbruse ja dekolteepiirkonna jaoks, pole vaja eraldi osta (silmakreemi olen ostnud, kunagi kasutasin usinalt, nüüd enam ei viitsi ammu). Hea näokreem sobib nii hommikul kui õhtul, pole vaja eraldi päeva- ja öökreemi. Hea kehakreem sobib lisaks nii käte- kui jalakreemiks ja tugevdab samas ka küüsi. Palsamist on mõttekas juuksed üldse ära harjutada (jajaa, ma olen kindel, et siinkohal saan palju vastuargumente inimestelt, kes väidavad, et nemad oma juustega never ever ilma ei saaks ja vbla on see tõsi, aga vähemalt hajus minu mure, kas ma äkki oma juustele karuteenet ei tee, sest mina pole seda kunagi kasutada viitsinud). Jne jne jne. Ühesõnaga piisab sellest, kui osta vähe erinevaid häid tooteid, mitte palju ja iga asja/kehaosa jaoks erinevad. Mulle sobib suurepäraselt, mind ajab see totsikute rohkus ahastusse.

Leidsin palju selleteemalisi raamatuid (Green Beauty Bible jm), millest mõne kindlasti kunagi endale soetan. Kui ma nüüd vaid teaks, milline parim on – lugesin kõvasti arvustusi, ikka nii kiideti kui laideti.

Nii ehk naa võin selle teema praegu kalevi alla panna ja oodata, kuni mul reaalselt midagi vaja läheb. Hetkel on kõike küllaga ja ülearugi:

 • Tesco 10p dušigeel on poole peal – no meil ei olnud siin ju esimene kuu üldse raha :P
 • Neli erinevat šampooni on kõik kasutuses – kaks ökot, üks Eesti toode ja Nizoral. Tavaliselt on meil ainult üks šampoon, aga kuidagi juhtus nii, et kõigepealt ostsin sihtotstarbeliselt Loodusperest Lavera oma (peaaegu otsas), siis tahtsin Puhta Looduse dušigeeli osta ja võtsin hajameelselt hoopis šampooni (üle poole alles), siis leidis Iiris hotellist Green People’i šampooni ja tõi mulle, kuna tal endal oli olemas ja ma olin enne kurtnud, et tahaks vahutavat šampooni, ilma on rõve (ainult paar korda kasutanud). Nizoral sai kunagi Abikaasale ostetud, on peaaegu otsas.
 • Meresoolaga kehakoorijat on suure potsiku põhjas veel viieks korraks vähemalt, ilmselt rohkemakski – hea, kui tuleb meelde kord kuuski seda kasutada, nii et jätkub kauaks.
 • Puhastava savimaski totsikust on alles ca pool ehk 100 ml (ostsin kunagi oma kosmeetikult, salongitoode, peaks jubehea olema) – vaata eelmise punkti kommetaari, jätkub ilmselt igaveseks. Peaksin usinamalt maskitama.
 • Õökreem saab kohe-kohe otsa, päevakreemi on ka ainult purgipõhja ühes ääres – mõlemad Oriflame’i omad ja jube ammu ostetud. Kuna kasutan ainult pärast dušši, jätkub olemasolevast veel sellegipoolest kauaks.
 • Oriflame’i näopuhastusgeel on poole peal
 • Oriflame’i Milk&honey kehakreemi (mu lemmiklõhn) on terve totsik – üldse ei viitsi kasutada, ei mäletagi, millal viimati…
 • Oriflame’i jalakreemi on hiigelsuur tuub – peaaegu kasutamata ja kunagi ei tule meelde ka… Annaks hea meelega ära.
 • Oriflame’i silmaümbruskreemi unustasin Eestisse – ei mäleta, kas jäi Tartusse vedelema (ha, Annekas, võid ära kasutada sel juhul :D) või pakkisin ära või õnnestus ära anda.
 • Oriflame’i näovesi on poole peal
 • Oriflame’i kooriva näokreem totsik on poole peal
 • oriflame’i intiimpesugeeli pudel on poole peal
 • Üks peaaegu tühi Oriflame’i palsam seisab nukralt vannitoas, sest ma ei kasuta palsamit. Sai kunagi harja lahti kammimiseks soetatud (oh, olid ajad).
 • Oriflame’i silmameigieemaldist on õnneks ainult veerand alles – iga profimeigi maha võtmiseks läheb seda üksjagu, nii et kui paar korda veel meiki teha lasen, siis ehk ongi otsas.
 • Küünelakieemaldi ostsin enne siia kolimist Selverist, valisin olemasolevatest kõige loodussõbralikuma variandi – ei süvenenud, kas/kui öko päriselt on. Varbaküüsi ma soojal hooajal ju ikka lakin.
 • Tavalise deodorandi asemel on mul Maxim antiperspirant, mida kasutan harvemini kui korra nädalas – kui tunnen, et olen jälle higistama hakanud, panen uuesti. My ass, et ebatervislik – küll see higi pääseb muude kehapooride kaudu välja, see on kaugelt liiga mugav, et loobuda.
 • Üks lõhn on ka tegelikult, Avoni Rare Pearls. Sain vist ca viis aastat tagasi sünnipäevaks, kuna see oli ainus lõhn, mis mulle läbi aegade üldse natuke meeldinud on – ülejäänud on minu jaoks ühte auku pead valutama ajav jama. Ega ma sedagi eriti kasutanud pole, üle poole on alles – ei teagi, kas sai kaasa võetud või mitte. Kui vaja hästi lõhnata, eelistan mõnusat kehakreemi.
 • Meigiasjadest on mul kolm-neli huuleläiget, ripsmetušš, punane küünelakk, Eestis mingid silmameigi vahendid ka – kõik igivanad.
 • Tuli meelde külmkappi vaadata – seal on poolik päevituskreem, peaaegu tühi sunkissed lotion, kinnine näokreemipurk (ema andis, kui kurtsin, et mul hakkavad otsa saama, peaks suht hea kraam olema)… Ja tuleb meelde, et mul peaks kuskil veel emalt varuks saadud ja seni kasutamata näopuhastusgeel ja näovesi olema… Aargh!
 • Ahjaa, ja siis veel suur totsik suhkruvaha ning pudel vahuga, mis pärast vahatamist nahka rahustab ja karvakasvu aeglustab – Londonis kuluvad marjaks ära

Õah, kui palju asju sai – ma mõtlesin alguses lühidalt kirjutada, aga siis hakkas huvitama, kui palju totsikuid ma oma majapidamisest kokku leian. 20 alapunkti, millest osade all on veel mitu erinevat asja. Hirmus!!! No ja siis on ju tegelikult veel hambapasta, seebid, Abikaasa habemeajamisvaht, aftershave, lõhn… Ja kes teab, mis veel.

Oriflame’i tooteid on mul nii palju sellepärast, et olin enne Londonisse kolimist aasta aega ise konsultant ja hiljem Eestis olles tellisin Katsilt kõike, mis vaja – ei viitsinud poes valimas käia, liiga suur valik. Lõpuks tuli öko…

Ülalmainitud lingi all oli ka infokild, et keskmine Briti naine kasutab iga päev kahtteist erinevat kehahooldus/ilutoodet, mis sisaldavad umbes 125 erinevat kemikaali. Nendega võrreldes on mu list muidugi tagasihoidlik, igapäevaselt (st jahedal ajal pigem “ülepäevaselt”, duši all käies ja pärast seda) kasutan väheseid.

Igatahes andsin endale just lubaduse usinaks hakata ja kõik kreemid-koorijad kähku ära kulutada, et saaks uued ja rohelisemad osta. Pärast ootamatult avastatud ja meelde tulnud varusid lükkus see kõik muidugi veel kaugemasse tulevikku…

  4 Responses to “(Rohelisemast) kehahooldusest”

 1. veel rohelisem ja ökom oleks olemasolevaid potsikuid muidugi sama aeglaselt edasi kulutada kui senini.. :)

 2. ned enelt saadud kasutamata näopuhastusgeel ja -vesi on otsapidi rootsi jöudnud…

 3. Kui potsikud-purgid on juba ammusest ajast, siis oleks mõttekas üle vaadata nende aegumiskuupäevad, kui seda juba teinud ei ole :) kosmeetika ka nimelt vananeb ;)

 4. […] aastat tagasi ökokosmeetika ja muu taolise teemasse süvenedes lugesin üles kõik majapidamises leiduvad kehahooldustooted (lisaks kirjutasin siin nende kehtivusaegadest) ja […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.