Mar 292010
 

Enamasti mööduvad mu päevad pigem laiseldes – kõik vajalik saab tehtud, kodu on korras ja laps rahul, aga midagi enamat ka ei viitsi. Mõningatel päevadel tabab mind see-eest hirmus piinlikkustunne, et nii laisk olen ja sellistel puhkudel raban nagu hull, et kõik varasemad maha molutatud päevad tasa teha.

Täna tuli jälle üks noist usinushoogudest – hakkasin Plikaga väljas olles toksima mobiili nimekirja kõigist noist asjadest, mis oleks vaja ära teha, aga mida olen ühel või teisel põhjusel mõnda aega edasi lükanud. Ikka selleks, et kui Plika magama jääb, saaks kohe härjal sarvist haarata.

Niisiis olen ma täna pesnud kolm masinatäit pesu (kolmas küll alles käib) – nii meie kui Plika voodiriided ja minu hommikumantel, hetkel pesevad mähkmed. Käsitsi pesin ära Plika villased kindad ja sokid, mille kasutamiseks ilm juba liiga soe on, ning elutoa kardina, millele Plika kaks kuud tagasi kohvitassi peale tõmbas. Kardinapesu nägi välja nii, et võtsin suure potiga kuuma vee ja sapiseebi segu, solgutasin määrdunud kardinaosa seal sees (õnneks oli ainult alumine nurk), siis tõin puhta vee ja loputasin. Õhuke kardin, kuivas radika vastas kümne minutiga ära. Selle vannitoas pesemiseks maha võtmine oleks tundvalt aeganõudvam ja keerulisem protseduur olnud.

Kõik järge oodanud õmblustööd said samuti tehtud – õmblesin ette mantlinööbi, mis oli juba nädal aega peaaegu käise küljest ära kukkumas, õmblesin kinni Plika mähkmepükste lahtihargnenud krõpsu ning tegin korda Plika maasikamütsi, selle üle olen eriti uhke – need maasika valged träpsud olid poolenisti kadunud, sest Plika oli lõnga pingule tõmmanud. Võttis üksjagu aega, et seda õigesti tagasi saada… Ja üks väike auk vajas ka kinni nõelumist.

Oma lammastega koti tegin korda – üks lammas oli peaaegu lahti tulnud, õmblesin korralikult kinni. Ja pesin ära kotinurga, mis kaks kuud tagasi tollesama kohviga pihta sai.

Mis veel… Puhastasin oma saapad ära :) Kastsin lille – minu puhul on legendaarne, et ma suudan kõik potililled välja suretada, unustan neid lihtsalt kasta. Sain sünnipäevaks ilusa lille, tahaks seda nüüd ikka hoida.

Lõpetuseks hakkasin likvideerima kuhjasid elutoa laualt ja riiulilt – laua sain täitsa korda, nüüd on veel ainult üks kilekotitäis pabereid vaja ära sortida, muu paigutasin ära. Riiulipealseni ei jõudnud, lisaks valitseb ühes sahtlis, kuhu kõik pisikesed asjad eest ära pandud sai, paras kaos. Need võtan siis homme ette.

Enamik listist võin igatahes rahuloluga maha kriipsutada. Et seda usinust nüüd ikka jätkuks, kuni kõik tehtud on! Kui hästi läheb, peaks tegelikult kahe päevaga (loe: lõunaunega) hakkama saama – ühel likvideerin järelejäänud kaosekolded (riiul, sahtel, paberikott), teisel sorteerin ära kõik Plika siinolevad riided, teen listi ja fotod, et oleks kerge ülevaadet saada, kas on vaja midagi tulevasele ilmakodanikule mõeldes juurde muretseda.

Ja kui kõik vajalikud asjad tehtud saavad, keskendun Plika uneaegadel raamatupidamise tudeerimisele – mul ootab raamat kuid kapinurgal, aga pole sissejuhatusest kaugemale jõudnud. Kui ma seda praegu läbi ei loe, siis pärast augustit pole mul rahulikult lugemiseks ja süvenemiseks vist päris pikalt aega…

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.