Sep 302010
 

Miski hetk sel kuul hakkasid mu postkasti sadama kirjad kodumaise Hipsiku riidemähkme kohta – täpsemalt kutsed esitlusele. Esimene meil tekitas viisakat huvi – kuna esitlus toimus otse loomulikult Tallinnas, millest mulle miskit tolku polnud, tundsin huvi peamiselt selle vastu, kuidas minu meiliaadress nendeni jõudis.

Nagu arvata oligi, siis oli see blogist üles korjatud (ma seda aadressi lihtsalt mujal ei kasuta) – mis seal ikka, on see ju avalik tõesti, riidemähkmetest olen ka korduvalt kirjutanud. Iseenesest ju meelitav, et keegi viitsib mind “meeles pidada”, mina kui ökosõber peaksin ometigi kodumaise riidemähkme peale rõõmust kõrvu liigutama. Ja no tõesti, eks kogu see ettevõtmine ole ülimalt kiiduväärt küll.

Ainult et kui ma selle kutse veel teist ja kolmandatki korda sain, siis hakkas juba veidike närvidele käima. Igal kutsel oli küll mõnevõrra erinev tekst, aga point jäi samaks – tule sel päeval sinna kohta. Ilmselt olid need saadetud mõttega, et kõigepealt teatame, siis tuletame meelde ja toimumise päeval tuletame veel üks kord meelde, et inimestel oleks ikka kindlasti meeles kohale tulla.

Kohale tulla ei saanud ma kolmest kutsest hoolimata, heameel meelespidamise pärast asendus aga ärritusega rohke spämmi üle.

Hea küll, viimase kutsega samal päeval tuli ka pressiteade. Lugesin selle isegi läbi ja korjasin üles infokillu, et Apteek1 tasuta beebipakis on nüüd muuhulgas Hipsiku mähe. Plika ajal ma seda pakki ei tellinud, sest sisu tundus olevat mõttetu, mul oli kõik vajalik olemas. Samal põhjusel olin selle nüüdki tellimata jätnud.

Aga võimalus saada tasuta proovida kodumaist riidemähet pani mind muidugi ümber mõtlema. Ostma poleks ilmselt hakanud, sest mul on igasugu erinevaid riidemähkmeid juba kodus piisavalt, aga uudishimu oli ju ikka, katsuda ja proovida oleks sellegipoolest tahtnud – et kas on siis sama hea, ehk isegi parem… Äkki isegi nii palju parem, et võiks mõne soetada… Ja vähemalt oskaks teistele riidemähkmetest huvitatutele soovitada, mult ikka aeg-ajalt küsitakse nõu.

Täitsin siis netist tellimuse ära. Kiristasin hambaid, sest sellega kaasnes vaikimisi nõusolek anda kõik oma kontaktid (meil, postiaadress, telefon) umbes kuuele erinevale firmale (SEB pangast igasuguste titekraami tootjateni). Lohutasin ennast sellega, et kui nad hakkavad mingit jama saatma, saan ennast alati noist listidest kustutada.

Tõin paki Kaubamajaka apteegist ära, tulin koju, tegin lahti… No ja mida polnud, oli muidugi Hipsik. Kusjuures ma olin paari värske ema käest kuulnud, et nad sealt Hipsikut ei saanud, aga no nemad said selle paki ka juba kuu aega tagasi. Mõtlesin, et vast nüüd ikka on, kui pressiteade lubab. Küsisin isegi apteegis töötaja käest – too ei teadnud, pakk oli kleeplindiga kinni ka.

Ühesõnaga jah. Tahtsin keskkonnasõbrana proovida kodumaist riidemähet, aga sain selle asemel mõttetult suure ja pooltühja pappkarbi, mis sisaldas:

  • hunniku läikpaberil reklaami
  • juuni ja juuli pere ja kodu (juuli ja augusti oma sain juba haiglast kaasa)
  • paar Pampersi mähet, mida esiteks oma lapsele alla panna ei taha ja teiseks on see suurus talle juba väike
  • paar kreemitotsikut, mille koostisosi ma küll lugenud pole, aga olen enam kui kindel, et pärast selle tegemist ei taha ka neid oma lapsele peale määrida (hea küll, Sudocremi isegi võiks, aga samasuguse totsiku sain juba haiglast ja panin väljaskäimise kotti, sest kodus kasutame Bepantheni, sedagi kulub vähe)
  • ühe plastikust titelusika, mis mul juba olemas on (Kessu andis, kui omal ajal Plika lisatoiduga alustasin ja avastasin, et Tartu linna hõbelusikas, mida algselt kasutada kavatsesin, nii pisikese suu jaoks veel kaugelt liiga suur on)
  • kaks ühekordset kilelina, mis ma, hea küll, ära kasutada võin, aga mida mul jällegi reaalselt vaja pole, sest mul on kolm pestavat olemas ja nendest üldjuhul täiesti piisab
  • kaks Pigeoni rinnapatja, aga nüüd, poolteist kuud hiljem, läheb mul rinnapatju vaja minimaalselt, varsti enam ilmselt üldse mitte – augustikuises pulmas, kus ma lekkimisega hädas olin, oleks küll ära kulunud, need pidavat kuulu järgi ühed parimad (ja kalleimad) olema…
  • mingi probiootikumi näidise, mida mul ka mingit vajadust proovida pole

Ehk siis terve kastitäis täiesti mõttetut kraami – räme ökofeil ühesõnaga.

Paki sain juba laupäeval – toona polnud aega kirjutada, hiljem unustasin ja kogu see asi olekski ilmselt sinnapaika jäänud. Aga Abikaasa õde, kes juuli lõpus sünnitas, tahtis ka ainult Hipsiku pärast seda pakki tellida – saime teda hoiatada, et pole mõtet…

Viisakas inimene, nagu ma olen, saatsin selle postituse lingi pressiteatele vastuseks – tagasisidet tuleb ju ikka anda…

  2 Responses to “Täielik feil”

  1. Meil sündis tita eelmisel nädalal ja võtsime siis ka Apteek1 paki välja. Täpselt samad emotsioonid, et hunnik mõttetut reklaampahna, eelmisel aastal oli nende pakis vähemalt mänguasi lapsele ja väga hea corine de farmi pesugeel. Apteek1 pakis kükk hipsikut polnud, küll aga oli Tallinna linna beebipakis see olemas. See muidugi jälle ainul tallinlaste eelis…

  2. Meil siiani hipsik aeg-ajalt kasutuses. Tellisin postiga 89 eeku. Muidu müüakse vaid Tallinnas, mis on tüütu. Midagi erakordset selles minu arust pole. Panen ikka marlika sisse sinna veel. Nii suur poiss muidugi teda läbi ei lahista, aga pisema tita kakki see raudselt kinni ei hoia. Ma usun, et sinul on sadu kordi paremaid mähkmekaitseid ja pükse varutud, kui see kraam. Ilmselt kui oleks täiskomplekt ja pesukuivati (kaua kuivab), siis isegi täidaks oma ülesannet.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.