May 102011
 

Ilmad on ilusad ja kirjutamise soolikas põhjalikult umbes. Mis mind aga kirjutama paneb – ikka edevus :D

Üldiselt meeldib mulle Humanas käia pigem siis, kui hinnad on juba hästi all – ei pea mõtlema ja valima, kõik meeldiva võib ära osta. Aga jah, ega sealt siis eriti midagi ei leia ka. Uue kauba ajal on hinnad ikka vastikult kallid kaltsuka kohta, sellisel ajal ma väga tihti ei käinud. Või noh, paar korda käisin – valik ei tundunud oluliselt parem, lihtsalt hinnad olid krõbedamad.

Nüüd siis sai käidud soovituste kohaselt kohe uue kauba päeva hommikul. Kaks tundi pärast avamist jõudsin Papiniidu keskuse poodi, tuulasin ja tuulasin, esmapilgul ikka mitte midagi ei leidnud. Kuna oli vaja aega parajaks teha, võtsin paar meeldivamat asja ikka proovimiseks. Sõelale jäid beežid põlvpüksid ja üks lilla top. Kui esimeste tagumikult mustuse avastasime, jätsin rahulikult ostmata, €9.90 tundus sutsu krõbe hind ka. Topi ostsin ikka ära, ehkki €6.50 tundus sellegi kohta liiga kallis.

Aga siis läksime me Ülejõe humanasse ja oh imet – sealt leidsin proovimiseks asju esimese kümne minutiga kohe hea sületäie. Üle poole neist ei sobinud, aga kokku sain tervelt kuus asja. Oleks ilmselt rohkemgi saanud, aga Abikaasa ei saanud kauem lapsi hoida, nii et pidin koju tagasi kihutama.

Kõige kummalisem oli see, et hinnad tundusid Ülejõel palju soodsamad. Kui Papiniidus olid kõik heledad põlvpüksid €10-15 vahel, siis Ülejõe omast sain kaks paari €3.30 ja €4.90 eest – no täpselt ühes stiilis kõik. Ja kui Papiniidu omas olid õlapaeltega topid enamasti alates €5.50 ja tavalised alates €6-7 (vähemalt kõigil neil, mis mulle silma jäid), siis Ülejõel leidis palju ka alates €3. Ühesõnaga parem valik ja soodsamad hinnad. Kummaline, üks kett ju ikkagi.

Tahaks kangesti Ülejõe poodi tagasi minna, nad ju panevad kogu aeg uut kaupa välja ja mul polnud aega korralikult kõike läbi vaadata. Loodetavasti jõuan sel nädalal veel millalgi käidud. Aga juba praegu on rahulolu ilmatuma suur – jah, kaltsuka kohta on hinnad võrdlemisi kirved, aga ma sain palju ilusaid ja korralikke riideid, mis tavapoes oleks kindlasti rohkem maksnud. Pluss rahulolu keskkonnasäästlikkuse mõttes.

Aga saagist lähemalt.

Heledad põlvini vabaajapükse läksin ma kohe konkreetselt otsima – suvel on need ühed mu lemmikud, aga seni ainus püksipaar oli mulle liiga lai ja miski häda oli veel, ühesõnaga sai ära antavate riiete kotti tõstetud. Leidsin kaks paari, mis mõlemad parajad olid, ei suutnud tükk aega valida, kumba võtta. Ühed tundusid vähem kortsuvat, teised tundusid välimuselt natuke kenamad, proovisin mõlemaid mitu korda jalga ja olin nagu kits kahe heinakuhja vahel. Siis märkasin hindu vaadata ja oh seda üllatust, kui kaks paari pükse kokku vähem maksis, kui Papiniidu poes üks paar. No ja kui Tage siis veel ka ütles, et pole ju ühesugused, ühed on sportlikumad ja teised viisakamad… Siis otsustasin, et muidugi – võtan mõlemad. Heledad püksid kipuvad ruttu määrduma ka – siis on hea, kui teine paar kohe võtta. Vasakpoolsed maksid €3.30, parempoolsed €4.90.

CIMG3590

Topid ja pluusid olid teine asi, mida otsima läksin, neid on kaltsukas ju palju. Ma ei salli viimasel ajal üldse igavaid pluuse, lisaks ilusale värvile ja heale lõikele peab midagi erilist ja ilusat olema, mõni huvitav detail, muster vms. Sain kohe viis pluusi, kõik vastasid ideaalselt mu nõudmistele.

Punane €6.90, sinine €4.90. Punasel on pitsi peal väikesed punased kivikesed ka, pildilt pole vist näha. Ja sinine on puuvill väikese elastaaniga, selline veidi paksem mittekortsuv riie, mis kohe kindlasti kuskilt välja ei veni… Ja silmnähtavalt kvaliteetne, hästi korralikult õmmeldud.

CIMG3596

Õlapaeltega toppide hinnasiltidel nägin ma €4.90, aga kassas tuli välja, et hoopis €2.90, hinnapüstoli tint oli halvasti näha. Suur rõõm muidugi :D Tõeliselt ilusad – täpselt minu lemmikvärvid, lemmiklõige, ilus pits ja kõige ägedam on see, et neil on sees rindade koha peal selline kahekordne riie, mis on alt veniv, ühesõnaga nagu sisseehitatud rinnahoidja. Hoiab suurepäraselt paigal, ma olen vaimustuses. Õlapaeltega pluuside puhul on palju mõnusam ja ilusam, kui rinnahoidjat all pole.

Lilla maksis €6.50, mis, nagu ülalpool mainisin, oli minu meelest veidi kallis, aga noh, pluus meeldis mulle piisavalt :P

CIMG3600

€32.30 eest seitse riideeset – pole paha! Oleks mul meeles olnud ENNE maksmist Tagelt kliendikaarti küsida, oleks veel paar eurot alla saanud (10% vist, kui ma ei eksi). No igatahes oli tal neid kaarte mitu tükki, sain ühe täitsa endale. Saaks nüüd ainult uuesti poodi minna!

Käisin täna uute riietega väljas ja rõõmustasin. Hea on ennast ilusana tunda, mul oli kohe hädasti värskendust vaja.

  One Response to “Ainult riided panevad mind kirjutama”

  1. Ma ostsin viimati 7 riideeset 6,5 eur eest :P
    Tegelikult leiab sealt lõppallahindluselt kaupa küll, oleneb maitsest vist. Mu käsi ei tõuse üldse ostma Vero Moda pluuse/tope 9 ja peale eur eest.
    Tuleb tihedalt külastada ja midagi ikka näppu jääb. Hinnad on vahel ikka ulmelised ja ilmselt sõltuvad töötajate suvast.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.