Jul 092011
 

Esiteks tuleks kindlasti ära mainida, et Abikaasal algas täna puhkus. No tegelikult küll esmaspäevast, aga tal on ületunde kogunenud praeguseks juba 60 ringis, nii et ta siis asus realiseerima. Kolm päeva võtab pärast puhkuse lõppu ka veel, alles augusti esimese nädala keskel läheb tööle. Jumalik!

Aga mööblist. Naabrid tulid täna just sel ajal, kui me ka õues asjatasime, ja küsisid, ega meil pole vaja mööblit ehitada. Et siin lähedal on Viisnurga pood, mis enne kuuajalist puhkust viimast päeva lahti ja seal on mingi tootmisest maha läinud seeria männipuidust lõpujupid jube odava hinnaga. Noo, meil oli ju just esikusse riiuliehitus plaanis, nii me siis palusime ema lapsi valvama ja läksime uurima.

No ütleme nii, et aega läks meil kohe paar tundi ja lahkusime 76 eurot vaesemana. Ma pilti teha praegu ei viitsi, aga katsun niisama kirjeldada. Pildid tulevad kunagi hiljem, kui me kraami päriselt valmis saame.

Seal poes oli hästi äge müüja, kes kõike seletas ja kaasa mõtles ja kaasa elas ja soovitas. Oli kohe üks eraldi ruum, kus need lõpumüügi tükid kõik mööda seinaääri olid laiali, sealt sai siis valida.

Kõigepealt me leidsime valmis riiulid ja nagid. Oli küll juba plaan kõik ise teha, aga läksime kergema vastupanu teed ja ostsime valmis kujul, sest noh, odavad olid :) Esikusse mütsiriiuliks ühe 90 cm laia, 30 cm kõrge riiuli, mis on jagatud kolmeks väikeseks, maksis €9. Ja selle alla paneme tavalise puidust nagi, kuue nupuga, see maksis €3. Siis veel kaks samasugust kolme nupuga nagi, €1.50 tükk – ühe paneme samale kõrgusele kui selle pika nagi, aga teise seina, no meil on seal selline nurk. Ja teise paneme sinna sellesse seina allapoole, laste kõrgusele. Ja lastele ostsime ka oma väikese mütsiriiuli (€7), mis oli umbes samalaadne kui meie suur, aga noh, väiksem :) Läheb siis samamoodi nagide peale. See tegelikult sobiks küll mõõtudelt rohkem kööki tasside jaoks vms… Aga laste väikesed mütsid-sallid-kindad sobivad sinna ka hästi.

Neid suuremaid riiuleid ostsime kolm tükki veel, kõik ostsime ära, rohkem enam pole :P Vähemalt kaks paneme lastetuppa, võib-olla kõik kolm ka, vaatame. Neid saaks teistpidi (st püstipidi) ka panna. Vaatame, sätime.

Siis oli meil lastetuppa lauda vaja. Ostsime €5 eest plaadi, mille lühem külg on umbes selline, nagu lastetoa laudadel tavaliselt on, aga teine on pikem, no selline tavaline ristkülik. Laua jalgadeks saime tasuta neli 45 cm kõrget juppi – ma ei tea, mis jupid need tegelikult olid. Toole küll ise tegema ei hakka, need tahaks ikka kuskilt osta. Kust saaks odavalt paar väikest tooli, oskab keegi soovitada?

Ja lõpetuseks – tänu laste voodite peatsest magamistoast välja kolimisele tekib ruumi öökappide jaoks, milline luksus. Vaatasin kasutatud mööbli poodides ringi ka, midagi asjalikku silma ei hakanud. Ostsime siis nüüd kuus plaati, külgedeks ja peale (€2 tk). Kaks õhukest tagumiseks küljeks (50 senti tk). Ja sahtlid – kummalegi lauale tuleb üks suur ja üks väike. Suur on väiksest poole kõrgem. Maksid nii, et suured €3 tk ja väikseid oli kahekaupa pakis, €3 siis mõlemad kokku. Ja selles komplektis on olemas kõik siinid ja värgid – ole ainult mees ja pane külge. Ühe öökapi maksumuseks tuleb siis €11 – noh, lisaks muidugi kinnitusjupid, need lähevad ka natuke. Homme läheme ostame kõik ära ja siis kukume ehitama.

Lahe igatahes. Korralik õlitatud männipuit, korralikud paksud plaadid. Osa detaile olid vist isegi lakitud… Äkki… Või ma ei tea – võib-olla need, mis me ostsime, olid äkki ikka kõik ainult õlitatud. Ühesõnaga saame ise peitsida või värvida, nagu soovi on. Me esialgu ei tee kindlasti mitte midagi, kui me lõpuks “päris” remondi tehtud saame, siis ehk toonime. Praeguseks kõlbab männi enda toon küll.

Vot, oli plaanis esikusse riiul ehitada ja valgeks värvida… Ja teha nagid vanast lauajupist ja kõveraks painutatud söögiriistadest. Aga selle asemel siis hoopis männipuit. Las ta olla, kulutame selle kokku hoitud energia siis mujale.

Kindlasti oleks olnud kõige ökom üritada olemasolevast vanast mööblist teha uut, aga ma olin selle mõttega juba ringi vaadanud ja ei olnud nende asjade jaoks sobilikku algmaterjali, liiga palju lõhkuda ja vaeva näha ka poleks viitsinud. Ja kasutatud mööbli poodides neid meile hetkel vajalikke asju ka polnud, nii et minu meelest igati hea lahendus – odavad jupid ja ise kokku keevitada. Täispuit on hää :)

Tavalises mööblipoes oleks me selle raha eest ühe mütsiriiuli saanud :P Ma ei tea, kellel on nii palju raha, et mööblit uuena osta… Millal mina küll nii rikkaks saan :D

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.