Jul 252011
 

Saan endale õige pea kaua oodatud valge elutoa seina, mis on otsekui loodud fotode näitamiseks. Nüüd aga ei suuda ära otsustada, kui suured, mis materjalist, kui palju, millised…

Vaatasin, nii Krista kui pulmapiltide failid on sellises suuruses, et 300 resoga saab välja lasta A4. Nagu ma aru saan, siis kuna suuremaid fotosid vaadatakse kaugemalt, võib nende reso väiksem olla, seega saaks noist failidest max A2 (40×60 cm) teha, siis oleks reso miski 180 ringis.

Ma olen alati unistanud lõuenditest, samas raha on vähe. Võiks ju tellida lihtsalt foto ja raami osta ja… Peaks minema ja vaatama, milliseid raame saada on ja mis hindadega. See ehk aitaks otsustada, kas üldse kaalun raami varianti. Lõuend oleks ju ikkagi palju ägedam.

Siis see küsimus, kui suured ja kui palju. No mul on seda valget seina umbes kolme meetri laiuselt. Et KUI teeks A2, siis võiks näiteks kolm pilti panna. Või peaks piirduma ühega, oleks efektsem? Aga efektsusele rõhudes võiks see üks siis ikka veel suurem olla, mida jälle faili suurus ei kannata.

Ja tegelikult ühe pildiga ei tahaks piirduda, ilusaid on rohkem. Samas kui ma teeks näiteks kolm, siis mu lemmikud on üks Krista perepilt, üks mustvalge pulmapilt ja… Näiteks see pilt, mis mu pulmakleidi seljast tehtud on, valge klaveri taustal. Ma pole küll kindel, et need ühe seina peal järjest hea kompa moodustaks, kuidagi tundub, et mustvalget ja värvilist segada pole kohane. Miks krt peab parim pulmapilt mustvalge olema, ah? Ma hästi ei usu, et Andresel pea kaks aastat hiljem originaalfailid alles on, et saaks selle värviliselt. Kes teab, kas see värviliselt üldse nii mõjus olekski.

Või kui äkki teha veel väiksemad, A3, ehk isegi A4? Siis võiks veidi rohkem pilte teha ja need kuidagi grupeerida… No et mõned pulmapildid ühele poole, mõned perepildid teisele poole. Rohkemate samateemaliste piltide puhul ei tunduks ka värvilise ja mustvalge miksimine nii kohatu.

Või siis veel üks variant, teha mosaiik. See lahendaks resolutsiooni mure kah. Ja saaks mitu pilti. Ja võiks panna ühele suurele lõuendile/fotole. Aga no ühes mosaiigis peaks ikka ühe teema pildid olema, kas siis ainult pulm või ainult pere. Kaks suurt lõuendit, kaks mosaiiki? Läheks vist liiga kirjuks…

Kohutavalt raske on otsustada!

Ainult nii palju olen ära otsustanud, et ükskõik mida ma siis ka lõpuks ei telliks, tuleb see Minu Printist, seal on kõige soodsamad hinnad.

PS. Ei viitsi tänastest tegemistest eraldi postitust kirjutada. Panime koridori laste nagi ja mütsiriiuli üles (meie omasid veel ei jõudnud), Abikaasa võttis magamistoa jõleda lambikupli maha ja pani hiina palli asemele, mina kolisin kogu elutoa sektsiooni sisu magamistuppa ning Abikaasa kolis oma isaga toa mööblist tühjaks. Homme hommikul läheme Abikaasa õelapse 1. sünnipäevale, siis viime lapsed ema juurde ja hakkame seina värvima. Juhhei!

  7 Responses to “Fotomajandusest”

 1. jätan kohe selle minuprint meelde ;) see info kulub ära!

 2. Igal juhul võid katsetada nii värviliste kui ka must-valgete kokku sobitamist. Olen näinud väga efektseid lahendusi.

  Võid netist pilte otsida "family photo wall" või "photo wall arrangements" vms, et ideid saada.

  Nt. http://www.myhomeideas.com/how-to/weekend-projects/framing-memories-10000000920850/

  või

  http://tarawhitney.com/justbeblogged/2008/06/opam-may-08-photo-wall-in-living-room-after/

 3. See, kas panna seinale 1 suur ja efektne pilt või mitu on maitse küsimus. Tahad sa lihtsalt efektset seina või soovid, et armsad fotod kõige kallimatest nähtaval oleks? Ise paneks seinale mitu pilti, miksiks mustvalgeid ja värvilisi. See pulmapilt kleidi seljaosast on kindlasti raamimist väärt :)

 4. tegelikult on mul failid veel täiesti alles, konkreetse pildi kohta ütlen, et värviliselt ta nii ilus ei ole, natuke kollast tooni on pildil juures ja ei midagi enamat – pildil on ju valge klaver koos valge pruutkleidiga :)

  Soovitaksin katsetada näiteks ruuduformaadiga. 3 ruudukujulist pilti üksteise kõrval annavad väga hea efekti, kasuta samasugust raami ja paspartuud.

  Kõike ilusat!
  Andres

 5. Hei

  Lõuendile trükkides ei ole vaja faili suuruse pärast väga muretseda. Lõuendi tekstuur peidab väga hästi faili suurendamisel tekkiva "udususe". Arvutasin siin selle info järgi (A4 300dpi) pildi suuruse – sellest saab täiesti vabalt väga ilusa 55×78-55×88 cm raamil lõuendi teha. Alati võib pildi üle vaatamiseks saata info@minuprint.com.

  Aga hea reklaami eest saate lõuendid tellida 10% soodsamalt kirjutades tellides märksõna: Tikker :) (kehtib 1. oktoobrini 2011, lõuenditele alates 55×55 cm). Ja blogi külastajad – kehtib ka teile.

  Kui on küsimusi, siis jagan meeleldi head nõu info@minuprint.com

  Parimat,
  Timo Kannisto
  Minu Print OÜ

 6. […] Print jättis mu fotopostitusele kommentaari, kus peale kinnituse, et mu faili kvaliteedist piisab isegi kõige suurema lõuendi […]

 7. […] algas sellest, kui ma ükskord suvel ilma igasuguse tagamõtteta Minu Printile natuke reklaami tegin, mispeale mulle nende poolt lõuenditele väikest soodustust pakuti. Noo, pärast pikki […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.