Sep 122011
 

Suisa haruldaselt mõnus päev oli.

Eile öösel olime kogemata kella kolmeni üleval, nii et uni jäi napilt neljatunniseks. Sellegipoolest suutsin hommikul poolsurnult vedelemise asemel üsna kohe asjalikuks hakata – kõik ära koristada ja Poisi välja magama panna, et siis hommikusööki nautida.

Ema, kes oli läheneva tähtsa töö tähtaja pärast pikemat aega levist väljas olnud, sai oma loengu peetud ja käis üle pika aja külas. Oli aega rahulikult juttu ajada, lapsed said vanaemaga mängida, Plika käis emaga vahepeal linnas ja mänguväljakul…

Muretsesin, et suurt midagi pole lõunaks süüa. Külm ja unine oli olla. Siis tuli ema Plikaga tagasi, tõi sefiirikooki, viinamarju ja kohukesi. Jõudsin vaid mõelda, et nüüd on ainult soolase kraamiga kehvad lood, kui nägin oma suureks üllatuseks köögiaknast Abikaasat, kes korra kodust läbi hüppas, et süüa tuua.

Oo, seda ootamatut rõõmu, tegin tassi kohvi ja pidasime pidusöömaaega. Siis läksid mõlemad lapsed magama ja ema koju, minul oli kõht täis, meel hea, kodu korras – sain rahulikult kaks tundi diivanil lesida ja raamatut lugeda.

Õhtul oli veidi keerulisem, Abikaasa oli magamata ööst eriti väsinud… Aga jõudsin jälle kõik ära koristada ja saime lõpuks lastele vannigi tehtud. Nüüd magavad kõik peale minu, ma ei saanud kuidagi enne voodisse minna, kui põnev raamat läbi loetud. Ma muidugi võtsin pärast lõpetamst riiulist kohe järje ja lugesin natuke selle algust ka… Siis kutsusin ennast korrale ja tulin blogi kirjutama, et saaks siis rahus ära magama minna.

Ühesõnaga mõnus päev. Sihuke hall ilm, mis tegi olemise uniseks ja tänane rütm sobis sellega hästi. Oli aega koristada, juttu ajada, lugeda, rahulikult võtta… Ei olnud ühtki tüli… Sain mõnuga kodus olemist nautida.

Ainult blogivärgiga ei jõudnud üldse tegeleda. Vahel on muud asjad olulisemad :) No mul on veel kolm ja pool kuud aega…

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.