Nov 062011
 

Poisi sünnipäevaks sai kõik toidud tellitud, sest remondi lõpetamise kõrvalt polnud vähimatki jaksu ega motivatsiooni ise kokata.

Plika sünnipäevaks ei viitsinud kutseid teha :P Aga kokata see-eest veidike küll. Tõsi, salati tellisime jälle ja pirukad teeb Abikaasa valmistaignast (no teate, need külmutatud lehed), aga kooke küpsetada mulle ju meeldib, nii et tahtsin seekord ikka täitsa ise teha.

Valge jahu on mul otsas ja pruunigi pole eriti alles, aga Pihlaka talu maheringile on seekord miskipärast eriti pikk vahe sisse jäänud ja mujalt osta ei taha, sest on kallim. Seega otsustasin üle pika aja teha imehead juustukooki, mis on nii minu, Abikaasa kui Haide lemmik. See on üldiselt üsna kallis kook, aga kuna igasuguseid piimatooteid teen nüüd ise, on eelarve mõnevõrra väiksem. No ja sünnipäevakoogile võib ometi veidi rohkem kulutada, millal siis veel!

Tegin kaks kooki – külalisi ei tule küll üle mõistuse palju, aga ühest jääks ilmselt väheks. Mõtlesin, et panen koostisosade hinnad huvi pärast kirja.

Küpsised ja valge šokolaadi lasin emal Selverist tuua. Küpsiseid on plaanis kunagi ise küpsetama hakata, aga praegu polnud jahu, eks, mahedat valget šokolaadi Pärnust vähemalt mõned kuud tagasi ei saanud, nüüd ei viitsinud ka uurima hakata. Suhkur oli rafineerimata, mahe mitte. Ülejäänud kraam on mahe, suuremalt jaolt Sepa mahetalust.

Pange tähele, et kõik kogused on kahekordsed, kahe koogi jaoks.

maasika toormoos, 5 dl – täitsa tasuta, oma aia maasikad
Digestive küpsised, 400g – €1.64 (väga õhuke põhi sai, 26 cm vormi puhul võiks olla 200g asemel pigem 250g)
valge šokolaad, 200g – €1.38
või, 200g – €1.70 (Sepa mahetalu)
suhkur, 3,5 dl – €1 (panin veidi vähem, retseptis oli 2 dl)
vanill, näpuotsatäis – täpset hinda ei oska öelda, terve väike pakike maksis Mahemarketis €1.05, sellest jagub mulle kauaks
8 muna – €0.96 (Sepa mahetalu)
3,5 liitrit piima – €1.75 (Sepa mahetalu)

Kolmest liitrist piimast tegin kilo toorjuustu, poolest liitrist piima pealt kooritud koorest pool kilo hapukoort :)

Kokku €8.43 + vanill, no ütleme €8.50. Selle eest siis kaks 26 cm diameetriga imemaitsvat kooki, suuremalt jaolt mahedast toorainest. Mina olen rahul!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.