Köögikombaini otsinguil

Meil oli täna ainult paar tundi aega ja ehituspoes oli vaja ka käia, seega jõudsime vaid kahte tehnikapoodi, aga natukene selgust tuli selle käiguga küll.

Onoff “hiilgas” jälle klienditeenindusega – viisakad, sõbralikud ja positiivsed võivad nad ju olla, aga nii kunagi pesumasinate kohta uurides kui ka täna jäi mulje, et ASJAST nad seal päriselt midagi ei tea. Täna siis näiteks ütles müüja, et tema meelest üldse polegi köögikombaine, millel oleks ka mahlapress, et eks ikka mõeldi seda tsitrusepressi, mis paljudel kaasas on (no teate, see julla, mille peal pooleks lõigatud sidrunit keerutada).

Experdis oli asjalik müüja, seletas seal üht-teist, pakkus variante, vaatas kataloogist lisatarvikute hindu, andis nõu jne.

Kui sellised “tavalisemad” funktsioonid on kõigil masinatel olemas, siis meie rõhusime lisaks mahlapressile ja hakklihamasinale. nagu ma täna aru sain, siis päris õige hakkliha tegemise julla pole pea kunagi komplektis, saab juurde osta vaid teatud mudelitele üsna kalli raha eest ja üleüldse saab liha tavalise lõikuriga ka peenestada. Siinkohal lähevadki arvamused lahku – kõik on nõus sellega, et spets masinaga saab parema hakkliha, aga kui ühed väidavad, et kombaini tavalise lõikuriga tuleb jube läga, siis teised väidavad, et saab küll üsna normaalse… Noo, kõik kombainiomanikud, kes te mu blogi loete, kuidas teil liha peenestamisega lood on?

Mis puutub mahlapressi, siis selles osas tundub kõige sümpaatsem Philips HR7775. No nad ise muidugi peavadki endale reklaami tegema, aga seda soovitas too Experdi müüja ka. Poodides on selle hind €239-249 kandis, netist leidsin kõige odavamalt Pixmaniast, kust saaks koos saatekuluga €161 eest, mis on täiesti arvestatav hind.

Hea näeb välja ka 😛

Nojah, muidugi tahaks ideaalis, et anumad poleks plastist, vaid roostevabast terasest/klaasist. Aga hetkel on asjalik mahlapressimise funktsioon minu jaoks olulisem, nii et olen vist nõus selle järeleandmise tegema. Veekeedukann on meil küll roostevabast terasest, seda ju kuumutab ja puha, aga blender on ka plastist kannuga, see oli lihtsalt ainus, mis oli tõeliselt mahukas. Ja noh, olgu see kombain siis, ei kuumuta ju ega hoia toitu seal väga pikalt sees…

Mis teie arvate?

4 thoughts on “Köögikombaini otsinguil”

 1. Ameerikas tundub, et on köögikombainide need mahutid enamasti klaasist.

  Mahlapressi olen ise ka otsinud, see mis olemas, on jube ebamugav puhastada. Anum, kuhu valmis mahl käib, pole mitte selge ja lihtne silinder vaid sopiline. Käsi normaalselt sisse ei mahu, harja vm asjaga neid nurki päris puhtakse ei saa. Lisaks siis veel selle osa puhastamine, kuhu kogu see löga jääb + veel masina vahelt välja imbuv jama, mis samuti igale poole sopilistesse kohtadesse läheb – need kaane kinnituse klambrite pesad näiteks jne
  Nii väga kui ma ka armastan värsket porgandimahla, ei ole ma sellegipoolest valmis iga päev seda masinat puhastama. Tahan uut ja lihtsalt puhastatavat. Võib olla eraldiseisev, ei pea olema kombainiga ühes tükis. Mulle piisab saumikserist, millel ka vispel. Koogitaignad segan käsitsi kausis, paar porgandit saab kiiremini riivitud tavalisel mehhaanilisel riivil ja riivi loputamine võtab 10x vähem aega ja vett kui kombaini kõikide osade puhtaks saamine.
  Kunagi kui alles värskelt olin kombaini ostnud, siis kasutasin küll usinalt 🙂

 2. Mul on see sama mark, mida postituses välja tõid. Mahla olen pressiga vaid korra teinud, aga hästi sageli kasutame sidrunipressi värske apelsinimahla tegemiseks. Samuti taina tegemiseks kasutan. Üldiselt ta pigem iluasi siin köögis. Väikeste koguste viilutamine ja riivimine käib ikka noa ja / või riiviga 🙂

 3. Mul Toomase ema just koristas oma köögikappe ja leidis ühe valge (üsna suure sealjuures) köögikombaini, küsis kas ma ei taha sellega midagi teha 😀 Ma muidugi ei vaadanud mis firma oma jne. aga hunnik jubinaid oli kaasas ja minu mäletamist mööda oli see mahlapressi asi kaa, pikk toru, kus saab vist smootisid nt. teha

 4. Jah, kombaini lõikuriga tuleb vastik plöga, mitte korralik hakkliha. Mul endal on lisaks kombainile eraldi elektriline hakklihamasin: investeering, mida soovitan väga. Sellega on hõlbus näiteks ka vorste teha, olemas on veel pastaotsikud, aga pastat pole ma teinud, seega pasta kohta arvamust ei avalda.

  Üldiselt ei ole minu meelest kombainide mahlapressid suuremad asjad (ma olen 3 kombaini läbi pidanud, kõik eri firmadelt), kõik-ühes variandid ei toimi kunagi nii hästi kui eraldi seadmed.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top