Oct 272012
 

Poiss ärkas paar minutit enne Abikaasa töölt koju jõudmist ja Plika õige pea pärast seda. Mina olin täiesti välja puhanud ja tuju oli hää. Abikaasa pidi enne koju tulekut poest läbi käima, aga laupäeviti avatakse see alles üheksast, nii et läksime hoopis kõik koos.

Nojah, selleks ajaks, kui sealt tulema saime, oli juhe juba koos :P Hommikust ma ju ei söönud (polnud eriti midagi, sellepärast poodi läksimegi), nii et nälg tuli, lapsed olid küll veidi söönud, aga tahtsid lihtsalt kõike näppida, võõras poes ja võõras keeles kõike vajalikku üles leida ja valida polnud just ülesanne kergeimate killast. Nojaa, igatahes neli kotti sööki me koju tassisime ja arve oli üle 600 NOKi. Ma pole jõudnud veel oste kirja panna, nii et hetkel toidu hinda süveneda ei viitsi.

Abikaasa tegi inglise hommikusööki (muna, peekon, seened, oad ja röstimata sai, sest rösterit polnud). Kohvi ja suhkrut olime küll ostnud, aga panni peal vett ei keeda, potti ega veekeedukannu meil aga polnud. Niisiis jõime hommikukohvi asemel piima :D

Pärast hilist hommikusööki suundusime Knarviku poole, kus pidi olema üks üsna suur kasutatud kraami pood. Kuna me ei teadnud, kus see asub, lubas üks tuttav telefoni teel teed juhatada. Juhatas alguses mingi maani ära ja käskis sinna jõudes uuesti helistada, siis aga enam telefoni vastu ei võtnud :D Mõtlesime, et läheme võtame vahepeal Statoilist ühe kakao – Norras on nii, et ostad sealt termotassi (maksis, kui ma ei eksi, 200NOK/€26.77) ja saad sellesse terve aasta tasuta kuumi jooke. Järgmisel aastal võid osta 150NOK/€20 eest tassile uue kaane (kaanel on kirjas aastaarv ja tassi küljes on kleepekas ka, aga Abikaasa ütles, et keegi kunagi kontrollinud küll pole, lihtsalt kõik jalutavadki sisse-välja ja võtavad jooke) ja saad jälle terve aasta tasuta jooke :D Super süsteem mu meelest.

Abikaasa vaatas, et kütuse hind on 30 senti odavam, paneb paagi ka täis. Pärast tankimist avastas, et rahakott on kodus :D Õnneks mul Eesti kaardil veel raha oli, nii et sai sellega ära maksta. Ja siis tagasi koju rahakoti järele :P Selleks ajaks oli tuttav ka ellu ärganud ning teisel katsel jõudsime õnnelikult Gjenbruksbutikkenisse kohale. Lastel oli juba lõunaune aeg, aga kuna meil oli köögitarbeid hädasti vaja, pood oli täna vaid kolmeni lahti ja pühapäeviti üldse kinni (nagu ka kõik muud kohad siin maal), ei olnud valikut. Poiss jäi autos magama, jätsime ta siis sinna (parkisime otse poe ukse ees ja käisime teda iga natukese aja tagant kontrollimas) ning läksime kolmekesi poodi avastama.

Täitsa mõnus koht oli, oleks tahtnud pikalt ja rahulikult ringi tuulata. Nüüd pidime aga rohkem Plikat karjatama, kes kõike näppis ja õige pea väsimusest virisema hakkas, nii et ostsime välja valitud kraami ära ja tulime selleks korraks tulema. Arve läks kokku 216NOK (€29) – pann 50NOK (€6.69), sõel 25NOK (€3.35), plastmassist kausid 2x10NOK (€2.68), triibulised tassid 2x15NOK (€4), punane tass 5NOK (€0.67), mustad tassid 2x10NOK (€2.68), viis taldrikut 5x5NOK (€3.35), must kauss 10NOK (€1.34), 5 kahvlit 15NOK (€2), 6 nuga 16NOK (€2.14).

Kuna ühtki normaalset potti, teravat kööginuga ega lõikelauda me sealt poest ei leidnud, aga süüa teha on ometi vaja, suundusime Ikeasse. Sealt sai kaasa haaratud 5 l pott 169NOK (€22), väiksem pott 129NOK (€17), kaks lõikelauda 45NOK (€6) ja nugade komplekt 98NOK (€13).

Lõpetuseks sõime veel hotdoge :D No kõht oli lihtsalt tühi ja seal on imeodav pakkumine – üks hotdog on 5NOK (€0.67), hotdog koos joogiga 12NOK (€1.61). Ja joogi puhul antakse tops, mida võib lõpmatuseni täita :P Paras rämpstoit see muidugi oli, aga vahel ju võib…

Kui me siis lõpuks koju jõudsime, oli kell peaaegu kuus ja väsimus meeletu. Minul lihtsalt päev läbi ringi kõndimisest, Abikaasa polnud pärast töö-ööd üldse maganud, Poisi lõunauni autos oli alla tunni, Plikal jäi vahele… Nii et midagi asjalikku teha ei jõudnud ja õhkkond oli üsna närviline. Tahtsime lapsed juba seitme paiku voodisse panna, aga venis ikka nii, et said alles kaheksast. Abikaasa läks juba varem – kuna homme on pühapäev, siis saab õnneks öösel veidi kauem magada, lehed peavad tavalise seitsme asemel alles üheksast postkastis olema (laupäeval oli vist kaheksast… ühesõnaga saab ringiga ka vastavalt hiljem alustada).

Nüüdseks on mul muidugi suurem väsimus läinud, nii et magada enam ei taha. Samas selleks olen piisavalt laisk, et koristada ka ei viitsi. Riideid tahaks ära panna, aga seda ei saa, sest tubades magatakse. Ja kööki tõepoolest sättida ei viitsi. No okei, ma vaatan, ehk võtan ennast ikka kokku… VÕIKS ju. No ma panen siia kaks pilti meie kõige rohkem segamini kohtadest ka – köök ja koridor :P Ehk see motiveerib mind kiiremalt koristama :D

Homme ei pea õnneks kuskile minema – polegi minna, kõik kohad on kinni :) Nii et saab ometi rahulikult võtta, puhata ja kodu korda sättida ning lapsed saavad õigel ajal magada.

Ühesõnaga seis on sarnane eilsega – suur väsimus teeb närviliseks, aga tunne on sellest hoolimata helge.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.