Nov 092012
 

Seoses sellega, et lastele on saapaid vaja, uurisin lähemalt netist tellimise võimalusi – EL väline maa, tollimaksud ja nii edasi. Siiamaani ma sellest süsteemist päris täpselt aru ei saa, aga tuli meelde, et saatsin siia ju Eestist turvatoolid ja kui paki väärtust küsiti, siis kirjutasin sinna suvaliselt €425, mis on üle 3000 NOKi. Nüüd jõudis kohale, et ilmselt saabub mingi hetk meile tollimaksu arve ja minu kirjutatud summat arvestades tõenäoliselt üsna ulmeline… Asja iroonia seisneb selles, et tegelikult on need toolid esiteks ilmselt umbes poole vähem väärt ja teiseks oleks ma võinud sinna täiesti suvalise väiksema numbri kirjutada – keegi nii täpselt ju ei tea, millised toolid ja kui palju kasutatud… Kuni 1000 NOK väärtuses on eraisikute vahelised pakid ilma tollimaksuta, vist on nii.

Einojah, mis ma oskan öelda. Loll saab kirikuski peksa :D

  2 Responses to “Geniaalne, tõepoolest”

  1. Kui Norra teil ametlikult alaline elukoht on, siis te saate ELis puhkusel käiest osa tulumaksust tagasi saada, kui siit midagi ostate – http://ec.europa.eu/taxation_customs/common/travellers/leave_eu/index_en.htm

  2. Ha! Ma saatsin kunagi Alaskalt sülearvuti postiga Eestisse. Minu enda sülearvuti – ta lihtsalt läks Alaskal katki ja et saaks 2 kilo muid asju lennukisse võtta, otsustasin sülari postiga ette ära saata.

    “Ette ära saata”.

    Esiteks võttis kohalesaamine 3 kuud aega, sest toll võttis ta vahelt ära. Ja teiseks taheti ta eest 1000+ EEKi tollimaksu. Ma olin ju ausalt väärtuse lahtrisse 15 000 EEKi kirjutanud.

    Asi lõppes õnnelikult lihtsalt seetõttu, et mu ema tuttav töötab tolliametis ja mingite seletuskirjadega õnnestus tal olulised mehed ära veenda. Aga isegi too tuttav olevat öelnud, et tulevikus ärgu enda arvutit postiga saatku ja kui saadan, siis väärtuse lahter tuleb väikese summaga kirja panna =)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.