Täielik udupea

Ma olen alati olnud äärmiselt pedantne arvete maksja ja selle üle uhke. Pole ju ka mingit probleemi, kuna on olemas elu lihtsustavad otsekorraldused. Nüüd aga on see remondisegadus mulle täiesti hävitavalt mõjunud, teen ühe prohmaka teise järel.

Esiteks sain paar päeva tagasi Elioni võlateate, mis ähvardas teenuste piiramisega, kuni võla ära maksan. Lähemalt uurides selgus, et kui elektri ja vee esimesed kolimisjärgsed arved maksin kenasti ära ning sõlmisin kohe pärast seda otsekorraldused, siis internet jäi miskipärast kahe silma vahele – arve maksmata ja seega ka otsekorraldus sõlmimata. Edasised kuud olin juba muidugi raudkindel, et kõik läheb otse arvelt maha ja nii olingi tahtmatult kolme kuu neti eest võlgu.

Elion ise oleks võinud seda kõike muidugi vältida, kui oleks saatnud võlateatise KOHE pärast esimese arve tähtaja möödumist. Sest jaa, arvel see võlg kajastus, aga mis te arvate, kas ma avan meilile saadetud arveid, millel on nagunii igakuiselt sama summa ning mis lähevad mul pangast otsekorraldusega? Õige vastus: EI. Aga kui tuleb meil, mille pealkiri on VÕLATEATIS, siis ma lähen küll uurima, mis värk on 😀

Teiseks lasteaiaarved. Esimesed unustasin tähtajaks maksmata, tegin seda alles uue kuu alguses, mistõttu näitas süsteem aga summat uuel arvel võlana. Kuna olin sõlminud otsekorralduse ja kartsin, et äkki võetakse juba makstud summa topelt maha, kirjutasin raamatupidajale, kes saatis panka uued andmed… Ja otse loomulikult jõudis alles mõni aeg hiljem kohale, et otsekorraldus jõustub ju alles JÄRGMISEST kuust ehk sel kuul pean arved veel “käsitsi” maksma. Ühesõnaga tüütasin raamatupidajat, kellel on nagunii tööd küllaga, täiesti ilmaasjata.

Kirsina tordil kirjutasin just Plika rühma meili ja ütlesin, et ma ei ole tema arvet saanud ja tahaks seda edaspidi hoopis meili peale. Paar minutit hiljem jõudis kohale, et selle arve saingi juba meili peale, päris tükk aega tagasi, misjärel kogu see raamatupidajaga suhtlemine alguse saigi. Paar päeva tagasi sain Poisi rühmast paberil arve, hakkasin seda maksma, meilile saadetud Plika arve oli juba meelest läinud (ja maksmata muidugi ka, sest siis ma veel arvasin, et läheb otsekorraldusega)…

Niisiis olin Elionile kolm kuud võlgu ning tüütasin ilmaasjata linnavalitsuse raamatupidajat ja Plika rühma õpetajaid. Ja seda kõike oleks saanud vältida, kui ma oleks natukene rohkem mõelnud. Pedantne maksja my ass.

Õnneks on nüüd küll kõik otsekorraldused sõlmitud. Seega on mu ainus mure, et arvelt raha otsa ei saaks 😀

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top