Oct 292013
 

Tahtsin Plikale sünnipäevaks puidust torti kinkida, selle otsinguil jõudsin AliExpressi lehele. Nimi on tuttav varasemastki, aga pole kunagi süvenenud, mida seal pakutakse ning millistel tingimustel. Kiire googeldamine kinnitas, et tellida võib. Kohale jõudmiseks peab tublisti aega varuma, aga kui ei jõua, saab ka raha tagasi – müüja ei saagi seda enne, kui ostja on kinnitanud, et kaup kohal ja korras. Ja kuna asjad saadetakse enamasti kingitusena, ei tule reeglina ka miskit juurde maksta – nii ütlesid need, kes olid sealt palju tellinud. Ma siis loodan, et mul läheb sama hästi.

Sünnipäevaks ei jõua sealt muidugi midagi ära tulla, aga jõulukingitus on mul Plikale olemas – selline võrratu komplekt, mis maksis €34. Teine variant, mida kaalusin, oli selline – ka hästi nunnu ja plussiks see, et tordil olid küünlad, aga teises komplektis oli veidike rohkema raha eest tunduvalt rohkem kraami.

Poisi jõulukink tuleb ilmselt ka sealt. No näiteks selline tööriistakomplekt :P

Me pole lastele enamasti sünnipäevaks ja jõuludeks ise kinke teinud, sest teised ju kingivad nagunii palju. Seda enam võib nüüd ükskord ka ise miskit ilusat osta :)

Aga see leht on ikka müstiline, seal on tõesti kõike. Kuna mina olen täna mänguasjade lainel, siis näiteks DIY nukumaja koos mööbli ja LED tuledega :D Ainult aega on vaja, et soodsamad diilid üles otsida (hinnavahe on samal asjal sageli kahekordne, mõnel on postikulu kallim kui asi ise, mõnel jälle saadetakse tasuta) ja oodata, et pakk lõpuks kohale jõuaks. Äge!

  3 Responses to “Virtuaalshopping”

  1. Väga mõnusad asjad! Oleks ma siis sellest midagi teadnud, kui oma plika väike oli. Aga puust mänguasjade fännina pean sind hoiatama, et minu kogemus puidust kruvidega on kehvakene. Keermed ei kipu pidama ja siis ei saa enam asju kinni keerata. Mõnel asjal rutem, mõnel pikema aja peale, aga mu kahe poisi peale pole ühtegi lõpuni pidavat asja olnud. Lõpuks ma enam ei eksperimenteerinud, rahast hakkas hale. Seepeale marrsis mu vend tööriistapoodi ja tõi sealt mu pisemale peotäie kruvisid ja polte ja naelu ja väikese haamri. Nenedaga mängiti kaua ja ennastunustavalt. Vahepeal olid mu kaminapuud tõelised siilid, kust enne kaminasse panemist tuli kamalutäis naelu eraldada.

  2. Ehee. Tahtsin just sama asja kommenteerida, mis maavillane. Plikade mänguasju ma ei tea – pole kogemust, aga plastikust ja puust tööriistadega-kruvidega mängiti meil vanuseni poolteist aastat ümberkallamise mängu. Pärast seda tekkis huvi kasutada neid vahendeid sihipäraselt ja mingi mänguvärk ei tulnud enam arvesse – käiku läksid ikka päris tööriistad. Selline kogemus siis kahe poisslapsega.

  3. Väga lahedad asjad, kuid kas viiene mängutordi jaoks juba liiga suur pole. Meil (tüdrukud 3,5 ja 5) on ammu välja praagitud kõik nn liiga valmis asjad ning meil käib söögikraami/tortide jms ise meisterdamine. Lemmikuks on plastiliin ja soolataigen, suvalised klotsid, legod, riidetükid, nööbid, kastanimunad, topsikud, karbid ja veel sada muud asja. Küünlad (pliiatsid või lihtsalt puupulgad) on ka tihtilugu olemas Lapsed on väga loovad kui neid veidi juhendada ja aegajalt mõne värske (lapsevanemliku) ideega rõõmustada.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.