Apr 182014
 

Ei mingit Luksemburgi veel, uued uudised hoopis Riia lennujaamast :P

Abikaasa arvas, et ma peaks ikka kindlalt kohe bussijaamast lennujaama minema, mitte kuskile passima jääma. Ühtki teist lennujaama minejat ei paistnud olevat. Taksojuhiga purssisin vene keelt – tema väitel need taksod, mis €8-10 eest lennujaama viivad, öösel ei sõida. Kuna väljas oli külm ja ma tõesti ei viitsinud hakata kuskilt kohvikut otsima, siis kauplesin lõpuks hinnaks €15 asemel €13. Mul oli nimelt rahakotis täpselt €20 ja Ryanairiga lennates peab RIXis maksma security fee €7.

Siin ma siis nüüd olen, €7 rahakotis. Keset ööd on seda pagana asja võimalik maksta ainult iseteeninduskioskis ja kaardiga. Mul on kaardi peal täpselt €10 vaba raha ja see on mõeldud transpordiks Riia-Pärnu :P Niisiis on mul nüüd valik, kas kulutada see raha ära, et saaks turvakontrollist läbi või oodata hommikuni, kuni avatakse Ryanairi kontor (ma isegi ei tea, kus see on, vaatasin küll nats ringi) või miskine lett kuskil saabumiste poolel. Küsisin nõu turvakontrolli inimestelt ehk ainsatelt elavatelt hingedelt, kelle ma peale koristaja ja üksikute ootajate lennujaamast leidsin, nood ütlesid, et alles kaks tundi enne lendu saab maksta. No ma ei tea, sildid on igal pool väljas, mis ütlevad, et kahes kohas saab sulas maksta, ma mõtlen, et ehk need kohad tehakse ikka varem lahti kui 9.15. Kasvõi näiteks kell 9. “Welcome to Riga” lett võiks ju äkki isegi varem avatud olla. Aga võib-olla ka mitte.

Kuna ma ei oska arvata, kui väga palju parem mul turvakontrollist läbi saades oleks, siis mõtlesin, et võin ju paar tunnikest siinsamas ka hängida. Kõige suurem väsimus läks üle, leidsin koha, kus läpakale juhtme taha panna (hoian igaks juhuks akut, kes teab, millal seda vaja läheb), eks ma siis tuksun siin nüüd. Üks näiteks magab ka siinsamas pinkide peal. Tal võib küll väga ebamugav olla, sest magatavad pingid on ainult kahekaupa, st jalad on üle ääre :)

Tegelikult on jube naljakas. Ma pole juba ammu NII vaene olnud. Seda silmas pidades tundub praegune reis ka täiesti lubamatu :D Ja ma ise ka ei saa aru, kuidas raha nii kähku otsa sai, sest tuli ju teist niigi ootamatult sisse. Aga noh – raha tuleb, raha läheb. Maris lubas mind Luxis toita :) Kui ma saan ühe tööotsa lõpetatud, tuleb väike summa lisaks, mille eest palgapäevani süüa osta. Maikuuga peab veel ühele poole saama, juunist alates peaks sissetulekud juba väljaminekutega võrdsustuma.

Ja see reis on mu ainus puhkus sel aastal, ülejäänud aja olen rakkes. Nii et ma katsun nüüd üle olla tundest, et ma olen paha naine, kes jätab oma mehe tema sünnipäevanädalal üksi lastega koju ja läheb ise reisima, kui raha nagunii üldse pole… Sest mees ise ei paistnud asjast kuigivõrd häiritud olevat ja tema suhtumine rahasse on alati olnud… Flegmaatilisem :) Ja see on siiski mu sünnipäevareis. Ja auga välja teenitud puhkus. Nii et ma siis nüüd naudin. Naudin seda rahatut ootamist öises lennujaamas :P Vähemalt olen pikaks reisiks hästi valmistunud, kott on täis õunu ja erinevaid snäkke, nii et nälga ei jää ja kallile lennujaamatoidule ka kulutama ei pea. Puhas win!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.