May 312014
 

Ma olen küll hirmus kaua La Muu ökojäätise tegemistele kaasa elanud (sest olgem ausad, nende FB lehe lood on puhas nauding!), aga SÖÖMISENI polnud seni jõudnud. No ma pole üldse suurem asi jäätisesõber, Mama Toni’s oli ainus erand… La Muust ma olin väga huvitatud ja tahtsin proovida küll, aga ei jäänud lihtsalt kunagi tee peale ette.

No ja nüüd nad siis reklaamisid oma rabarberijäätist. Ja ma tõsiselt ARMASTAN rabarberit, igal kujul. Just sellepärast, et see teeb kõik magusad asjad nii mõnusalt magushapuks. Kook, kissell, jäätis… Andke aga tulla.

Ühesõnaga saatsin Abikaasa jäätise järele. Kui ta selle 400-grammise karbikesega naases, lugesin lastele juba enne karbi avamist sõnad peale, et kindlasti ei söö kõike korraga ära, jätame järgmiseks korraks ka. Tavaliselt ma olengi magusa kraamiga täpselt selline, et jätan osa alles, siis on pärast jälle hea võtta. Nii et Abikaasa jäi uskuma ja sõi ainult paar lusikatäit jäätist.

IMG_0717

IMG_0711

Ainult et jah… Veerand tundi hiljem oli see karp tühi :D Ainus, mis oli alles, oli ISU.

Isu pole vahepeal kuskile kadunud. Ikka tahaks veel.

Abikaasa tahab teisi maitseid proovida. Mina tahaks põhimõtteliselt ka, aga ma olen juba ette kindel, et rabarber jääb mu lemmikuks. Ja kuna see on hooajaline, siis seda pikalt ei saa ka.

Igal juhul olen ma vaimustuses ja Mama Toni’s kõrval on uus kindel lemmik. La Muul on nüüd Port Artur 2-s oma lett ka, kust saab palli kaupa osta – hind on €2 (vs Mama Toni’s €1.90), koostis mahe ja maitse sama hea. Maitsevalik ainult tunduvalt piiratum. Samas lapsed valivad nagunii reeglina alati šokolaadijäätise ja seda on mõlemal…

Karbiga saab La Muud osta Pärnu Keskuse Taluturult, Delice’ist ja Riiamariist. Taluturul maksis €5.70, nii et ei ole mitte odav kraam. Aga tõsiselt oma hinda väärt. Nii et kõik külalised, kes te mõtlete, mida meile külakostiks tuua – La Muu jäätis on kindel valik ;)

Ja Tallinna rahvale lõpetuseks veel üks suurepärane vihje – homme on Viru Keskuse Rahva Raamatus La Muu kohviku avamine, kus JÄÄTIS ON KÕIGILE TASUTA!

Mina loodan aga rabarberivaimustuses järgmiseks Nele kevadise jäätise ära proovida, selle koostis on suisa eksootiline – kõrvenõges, rabarber, kaneel ja vahtrasiirup.

No ja tõsi ta on, et tegelikult peaks hoopis ise jäätist tegema, pole seal ju miskit rasket. Aga ma hetkel veel ei viitsi :) Äkki võtan ennast varsti kokku!

  One Response to “La Muu rabas jalust”

  1. […] VEEL SAMA JÄÄTISE KOHTA Soovitan kindlasti. Aus ja jõuline rabarberimaitse on tasakaalus magusa jäätisega. Uku Nurk Jäätisekunn […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.