Maagiline 15

Jaanuaris Londonis käies sai seal ohtralt poode külastatud, aga riiete osas ei leidnud ma endale eriti miskit. Seejärel oli meie rahaline seis tükk aega nii kehv, et riiete ega jalatsite ostmisele isegi mitte ei mõelnud. Nüüd on lõpuks üle mitme kuu jälle see õnnis hetk, kus võib natukene kulutada. Väga õigel ajal, ütleks ma, sest hooaegade vahetumisega kaasnevad ikka avastused, et midagi on puudu.

Seekordsetel otsingutel olid kõige olulisemad kaks asja – hele mahukas õlakott ning mustad lahtised kingad. Soojade ilmadega tekib ikka isu kanda heledaid riideid, aga mul polnud kotti, kuhu läpakas sisse mahuks. Mis kingadesse puutub, siis paar viimast suve olen kogu aeg heledate riietega käinud, nii olid ka kingad alati heledad ja mustadest lahtistest kingadest ma puudust ei tundnud. Nüüd aga käin tööl ja seal kannan ikka vahel tumedamaid riideid ka, mille juurde musti kingi vaja oleks. Ja kinniste kingadega on praeguste ilmadega piin.

Väikese Humana tiiru tegin juba eelmisel nädalal ja mõned asjad ma sealt ka sain. Põhilise saagi skoorisin aga eile ja täna poode kammides, kusjuures KÕIK asjad, mis ma ostsin maksid €15. Okei, €14.90, €14.95, €14.99, €15 ja €16. Aga ikkagi.

Nii et üle pika aja sain shoppamisest rõõmu tunda ja blogi jaoks ostetud kraami üles pildistada 😀

Lisaks plaanitud kotile ja kingadele lisandus mu garderoobi õige mitu kleiti, mille üle mul on ütlemata hea meel. Ma olen endale alati kleite tahtnud, aga enamasti on need ilusad kleidid, mis mulle kuskil silma jäävad, kirvehinnaga – €50 kleidi eest ma lihtsalt maksta ei raatsi.

Alustuseks leidsin Humanast €2.50 eest mõnusa musta kleidi, mida hakkan kandma ilmselt pisut jahedama ilmaga, värviliste sukkadega – ilma on veidi liiga plass mu jaoks. Aga kleit ise on mõnus – ma viimasel ajal väga hindan selliseid lõikeid, kus riie pole mööda ihu ja eriti mõnus on, kui kaenlaaugud on lohvakamad… Kui te nüüd aru saate, mis ma öelda tahan 😀

IMG_0734

Eile jäi Reservedis näppu triibuline kleidike. Kuna maksis ainult €15 ja nägi sümpaatne välja, proovisin selga ja meeldis väga. Nii eelmine kui see kleit on minu tavapärasest põlvini pikkusest lühemad, aga kleitide puhul see mind nii väga ei häiri. No ja jalad on endiselt parim osa mu kehast, nii et eks ma siis näitan neid vahel 🙂

IMG_0738

Enamik tavapäraseid kaubanduskeskuste kingapoode olin juba läbi käinud. Kuna suvel on popid heledamad toonid ja värvid, siis mustade lahtiste kingade valik ülearu suur polnud ning midagi meeldivat silma ei hakanud. Ainsa mõeldava variandi leidsin Shust, kus olid üsna kena tegumoega kingad, häiris aga naljakas veidi läikiv kunstmaterjal ja kuldne pannal. Mugavus polnud ka päris see, mida oleks tahtnud, aga samas siiski enam-vähem võrreldes lugematu arvu jäiga õhukese tallaga superebamugavate kingadega – ma ei saa aru, kes sellistega üldse käia suudab. Hind jäi €30-35 kanti.

Täna käisin turu juures Lepa keskuses asuvas kingapoes – ma olen seda siin blogis varemgi maininud, seal müüakse peale tavalise odava turukräpi vägagi normaalse hinna ja kvaliteediga nahkjalatseid. Ja seal on väga agar müüja 🙂 Seekord ei leidnud ühtki sobivat nahast kinga, aga minu suurimaks hämmastuseks olid ühed €15 maksvad kunstnahast kingad imepehmed ja mugavad. Pole küll välimuselt ideaalsed, selleks on blingi nats palju, aga õnneks mitte nii palju, et oleks ostmata jäänud… Ja mu meelest täitsa kenad – selle raha eest küll ja veel. Panin need sealsamas poes jalga ja kandsin terve päeva – hõõruma ei hakanudki!

IMG_0771

IMG_0765

Seejärel piilusin kõrval asuvasse hiinlaste Pandasse – eelkõige koti leidmise lootuses. Sobivat kotti polnud, vaatasin veel veidi ringi ja leidsin kleidi, mis oli mulle MAANI. Teatavasti olen ma nii pikk, et kõik kleidid, mida poes müüakse ja mis keskmisele inimesele tõesti maani ulatuvad, on mulle nii umbes poolde säärde – sel lihtsal põhjusel mul seni ühtki pikka kleiti polnudki. Aga nüüd vaatasin, et tõesti, hiigelpikk ja mulle sobivates lillades toonides ka. Proovisin selga, sobis kenasti, pikkust oli isegi liiast 😀 Aga paar senti alumist äärt lühemaks teha on käkitegu, nii et ostsin suure rõõmuga ära – maksis ju ainult €15. Saate aru, MINA leidsin poest PIKA kleidi! See on midagi täiesti uskumatut! Boonuseks veel see, et kleidi materjal oli mõnus õhuke (aga mitte liiga õhuke) puuvill – sellises stiilis kleidid on nii tihti libedast vastikust kunstmaterjalist.

Kleit on seljas ilusam kui puu peal, aga kuna Abikaasa sõitis nädalavahetuseks ära ja normaalset selfiet mul teha ei õnnestunud, siis peate esialgu siiski ainult kleidi pildiga leppima. Valgus pole ka parim, jõudsin õhtul alles peale üheksat koju…

IMG_0800

Koti otsingud ajasid lõpuks nii meeleheitele, et ostsin lihtsalt lõpuks ühe ära (Port Artur 1 Miss X poest), mis pole küll ideaalne, aga kuna maksis kõigest €16, siis mõtlesin, et suva – käib küll. Kui kunagi parema leian, pole kahju välja vahetada 🙂 Ideaalne kott oleks olnud suurem ja helebeež ja veidi teistsuguse lõikega – see on ikkagi valge, aga vähemalt mitte lumivalge, veidi kreemikam. Suured heledad kotid olid kõik reeglina kas lumivalged või siis täitsa beežid, mis minu jaoks jällegi tumedaks jäi. Või siis oli suur ja õiges toonis, aga ei meeldinud tegumoelt. Nii et ideaalne hele kott on endiselt mu ostunimekirjas, aga seniks on vähemalt midagi, millega tööl käia.

IMG_0787

Lisaks ostsin veel  Seppäläst musta õlapaelteta rinnahoidja – mul on paar ilusat pitsiliste õlapaeltega toppi, mis on nii liibuvad, et ilma rinnahoidjata neid kanda ei taha, aga rinnahoidja õlapaelad jäävad häirima. Selle leiu üle oli ka rõõm suur, sest mu rinnad on üsna olematuks kahanenud, igasugu mõõdutabelite järgi peaksin kandma suurust 85AA, mida lihtsalt ei eksisteeri 🙂 Nii et pean 80A suurusega leppima ja väga tihti on 80 kitsas ning A korv suur. Seppäläst leian õnneks aeg-ajalt enam-vähem sobivaid mudeleid.

Ühe uue poe avastasin enda jaoks ka – üsna Rüütli tänava alguses, vanapargi ja lilleturu vahel. Nii mina kui Tage teadsime seda poodi siiani kui mingit suvalist riidepoodi, kus keegi kunagi surnuks pussitati (mäherdune hea reklaam, irw) – sisse polnud me kunagi vaadanud. Nüüd mainis ema, et see on tema lemmik kotipood, kust ta enamasti kõik oma kotid ostab, seega läksin ka uurima. Lisaks kottidele avastasin sealt üsna hea valiku võrdlemisi normaalsete hindadega kleite. Proovisin päris mitut, ei ostnud küll lõpuks midagi, aga tegelikult jäid mõned kripeldama – peaks vist mõni päev minema ja selga proovima. Lisaks oli seal üks vahva suur mustvalgetes toonides kott, mille ma oleks äärepealt ära ostnud ja tegelikult võib juhtuda, et lähen ja ostangi 🙂 Sest mustvalge kombinatsiooni kannan ma ka üsna tihti.

Aga üldises plaanis võib nüüd poed jälle ära unustada, sest raha sai kulutatud piisavalt ja Abikaasa suvegarderoob vajab ka täiendust. No hea küll, see mustvalge kott äkki ja kui mõni ilus kleit ette jääb ja paari pluusikest oleks veel vaja ja Humanas teen aeg-ajalt kindlasti tiiru… Ja kui Pärnust väljapoole satun, siis käin ka kindlasti lahtiste silmadega ringi 😀 Aga jah, esmavajadused on rahuldatud, see on kõige olulisem. Ülejäänuga pole kiiret. vaatasin just meie mõlema konto väljavõtet ja pidin pikali kukkuma – mu viimaste päevade shopping üksinda poleks midagi hullu, aga paar vajalikku väljaminekut oli veel ja Abikaasal kulub nädalavahetuse väljasõiduga kindlasti omajagu, nii et lootuse värskelt tagasi makstud krediitkaarti sel kuul mitte kasutada võib kohe heaga ära unustada. Samuti tuleks suuresti kasuks lisaraha teenimiseks kuskilt mõni tööots leida… Kodulehte pole kellelgi vaja? Või millegi toimetamist? Või tõlkimist? 😛 Kahe viimase küsimusega olen vist muidugi kergelt hiljaks jäänud, bakatöid juba kaitstakse usinalt…

Mis seal ikka. €78.50 eest sain ma kingad, õlakoti, kolm kleiti ja rinnahoidja. Ma olin valmistunud ainuüksi kingade eest vajadusel €40 maksma, nii et ma olen üsna rahul 🙂 Kõik hädavajalik on olemas ja tundub, et ülejäänud suve oleks tõepoolest targem kõigist poodidest eemal hoida 😛

4 thoughts on “Maagiline 15”

  1. Kingad on tõesti väga ilusad. Ja kindlasti jalas mugavad, mul möödunud suvel olid endalgi ühed taolised, selleks hooajaks pole veel leidnud.

  2. Liisapereema

    Ma olen su ostupostituste fänn! Selline tunne, nagu oleks ise ka midagi ägedat saanud!

  3. Pingback: Naised kingapoes » Tikri Päevaraamat

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top