June 2014

Toimekas nädalavahetus

Nii palju ma olen aru saanud, et töövabaks ajaks pole mõtet suuri plaane teha – kõik sõltub ikka viitsimisest. Vahel lihtsalt ei viitsi ja on vaja molutamist – ja kui on, siis ongi. Enamik tööpäevade õhtuid on just sellised, vahel ka terved nädalavahetused. Vahel seevastu on ka pärast töölt koju jõudmist energiat nii palju, et saab õhtul rõõmuga veel mitu tundi aias rohitud. Ja vahel on mõni nädalavahetus kohe eriti toimekas.

Abikaasat sel nädalavahetusel polnud, olime lastega kolmekesi. Et kõigepealt mitte nii meeldivad asjad ära rääkida, siis ma läksin laste peale miskipärast keskmisest kergemini närvi, ehkki olin muidu igati heas tujus ja üritasin ennast teadlikult rahulikuna hoida. Nii et tülisid meil oli… Aga õnneks oli head läbisaamist ikka tunduvalt rohkem.

Muus osas olen nädalavahetusega väga rahul – jõudsin nii palju ära tehtud. Arvutis polnud miskit huvitavat, nii et see oli praktiliselt kogu aja kinni – hommikuti vaatasin kiirelt kõik üle, eile vist korra päeval ka, muidu tegin alles õhtul blogi- ja FB ringi ning vaatasin Kodutunnet. Ülejäänud aja muudkui toimetasin. Eile väljas, täna sees – hea ajastus, sest täna tuli mitu sahmakat vihma ka.

Eile pesin kaks masinatäit pesu – laste talve- ja kevad-sügis riided, mis ammu oma järge ootasid. Ning siis koristasin õues ära kaks kohta, mis kogu kevade on pinnuks silmas olnud – meie tulevase terrassinurga ning laste mänguväljaku. Terrassinurk on põhimõtteliselt lihtsalt maalapp, mis piirneb ühest küljest heki, teisest küljest majaseina ning kolmandast küljest eeskoja seinaga. Seal oli eelmise sügise remondist saati igasugu kraami – rääkisin Abikaasale juba ammu, et peaks korda tegema. No aga ei jõudnud kuidagi tegudeni, sest nii palju muud oli ka teha – Abikaasa toimetas senini aias, kus on väga palju ära tehtud ja veel rohkem muidugi veel teha 🙂 Igal juhul käärisin eile käised üles, viisin kõik kraami minema, rohisin, korjasin hunniku kive välja… Nüüd on puhas. Kuna pool muru läks sealt remondi käigus kaduma ja maja äärde, kust ma aasta või paar tagasi iirised välja kaevasin, peaks jälle lillepeenra tegema, oleks vaja nüüd korralikult läbi kaevata ja muru külvata, lilli vist istutatakse sügisel… No mul ootavad välja kaevatud tulbisibulad uut kohta, aga las nad puhkavad praegu. Mis peale kevadlillede saab, seda ma veel ei tea. Mõtlen 🙂 Saaks esialgu murugi, oleks juba hea.

Laste mängumajake oli täis presente ja muud kraami – olin jällegi Abikaasale mitu korda öelnud, et teeme korda, aga jäi venima. Nüüd siis vedasin samamoodi lihtsalt minema. Abikaasa muidugi kitkub tõenäoliselt juuksed peast, sest ma tõstsin enamik asju kuuri, kus ennegi eriti ruumi polnud 😀 Aga noh, eks ta siis peab seal vaikselt koristama, mina neid paremini paigutada ei osanud, meeste värk. Mina kui naine olin huvitatud sellest, et see õue osa, mis on kogu aeg silma all, oleks korras 😀

Lisaks puhastasin laste liivakasti – sortisin välja katki läinud mänguasju, sõelusin liivast suuremad kivid välja – eks lapsed olid need sinna ise mänguhoos vedanud. Ja lõpetuseks rohisin ära kõik, kuhu Abikaasa muruniidukiga ligi ei pääsenud. Nüüd on kohe mõnus vaadata.

Laste mänguväljaku taga on suur üles kaevatud plats, kuhu tuleks ka muru külvata, aga meil on plaan mänguväljak üldse võib-olla tahapoole ümber paigutada, nii et seal ei saa vist praegu veel miskit teha. Eks näis, mis mõtted meil lõpuks peale jäävad ja kui palju me tehtud saame. Me ju alati igal suvel mõtleme ja enamik mõtetest jääb teostamata… Aga sel aastal, tundub, me päriselt teeme ka rohkem kui varem. Pöidlad pihku!

Täna koristasin ära eeskoja ja ühe panipaiga. Kahjuks ei tulnud pähe teha pilti sellest, millised need välja nägid – no sõna otseses mõttes õudsed. Terve koja põrand oli kaetud asjade hunnikuga, panipaigas oli kunagi talvel katki külmunud hoidistest põrandal kleepuv kiht, kastitäis mädanenud õunu ja noh, üleüldine segadus. Kõik, mis ei kleepinud, oli ühtlase tolmukihiga kaetud. Nii et tegevust jagus.

Konkreetselt terve päeva koristasin – no okei, ma magasin poole kaheteistkümneni, nii et alustasin alles lõunal, aga lõpetasin ka õhtul peale kaheksat. Ja korda sain. Jube hea meel on, sest see panipaik pole kunagi varem nii hirmsas seisus olnud.

Eriti hea meel on selle üle, et mul tuli geniaalne idee panipaiga riiulid vakstuga katta. Need olid lihtsalt suvalised puidust plaadid, plekke täis ja üsna koledad. Hüppas pähe, et paneks vakstu – miks mitte? Ja juhtumisi oli mul kodus vajalik kogus vakstut olemas kah – olin just Jyskist ostnud köögilaua jaoks, võtsin siis kaks 140 cm küljega ruutu, et oleks järgmine kord ka kohe kodus olemas. Nüüd aga kasutasin teise ruudu hoopis panipaiga riiulite jaoks – sellest jagus kolmele. Siis oli mul varasemast alles üks jupp, millest sai neljandale ning viiendal riiulil kasutasin seda vakstut, mis eelmisel suvel puupliidi peal oli – sinna peaks nüüd uue ostma, aga seda võin ma teha iga kell. Ühesõnaga super, et mul kodus just täpselt nii palju vakstut oli, et kõik riiulid kaetud said. Nüüd on see panipaik palju puhtam ja ilusam, kui kogu 3,5 siin elatud aasta jooksul.

Plastikut ma üldiselt ei armasta, aga vakstule pole alternatiivi välja mõelnud. Seda on nii hea lihtne puhastada ja vajadusel välja vahetada. Mul on vaja, et ma saaks kiirelt kõik puhtaks pühkida, ilma et kuskile plekke jääks, nii et laudlina ei tule minu köögis kõne alla – iga plekk ajaks mind hulluks. No ja panipaiga riiulitele ju riiet nagunii ei paneks, ajaleht või muu paber poleks üldse nii ilus ja kergesti puhastatav.

Klambripüss on ka täiesti asendamatu tööriist, vakstu kinnitamiseks kiire ja mugav.

Panipaigast käisin nüüd pilti tegemas, et oleks teile midagigi oma suure päevatöö tulemusest näidata. Kahju ainult jah, et “enne” pildid puudu on.

IMG_0815

IMG_0809

IMG_0811

Lõpetuseks paar pildikest lastest kah. Läksin eile lastetuppa ja nägin, et Poiss sikutab sokke jalga. Kuna ilm oli soe ja ta jookseb igal võimalusel paljajalu ringi, sokkide jalga panemist peab tavaliselt pigem vägisi peale sundima, olin otse loomulikult suurimas hämmingus. Küsisin, miks ta sokke jalga paneb ja sain vastuseks: “Ma tahan uisutada.” Nojah siis 😀 Elutoas on värvitud põrand, sokkidega libiseb hästi.

Plika oli endale propelleriga mütsi pähe tõmmanud ja mängis flööti (täpsem väljend oleks vist flööditaoline puhutavat pill… vilepill?). See tähendab – lihtsalt puhus ja tõi kuuldavale mitte eriti meloodilisi helisid 😀 Ühesõnaga jah… Igav meil siin ei hakka 😀

IMG_0801

IMG_0805

Maagiline 15

Jaanuaris Londonis käies sai seal ohtralt poode külastatud, aga riiete osas ei leidnud ma endale eriti miskit. Seejärel oli meie rahaline seis tükk aega nii kehv, et riiete ega jalatsite ostmisele isegi mitte ei mõelnud. Nüüd on lõpuks üle mitme kuu jälle see õnnis hetk, kus võib natukene kulutada. Väga õigel ajal, ütleks ma, sest hooaegade vahetumisega kaasnevad ikka avastused, et midagi on puudu.

Seekordsetel otsingutel olid kõige olulisemad kaks asja – hele mahukas õlakott ning mustad lahtised kingad. Soojade ilmadega tekib ikka isu kanda heledaid riideid, aga mul polnud kotti, kuhu läpakas sisse mahuks. Mis kingadesse puutub, siis paar viimast suve olen kogu aeg heledate riietega käinud, nii olid ka kingad alati heledad ja mustadest lahtistest kingadest ma puudust ei tundnud. Nüüd aga käin tööl ja seal kannan ikka vahel tumedamaid riideid ka, mille juurde musti kingi vaja oleks. Ja kinniste kingadega on praeguste ilmadega piin.

Väikese Humana tiiru tegin juba eelmisel nädalal ja mõned asjad ma sealt ka sain. Põhilise saagi skoorisin aga eile ja täna poode kammides, kusjuures KÕIK asjad, mis ma ostsin maksid €15. Okei, €14.90, €14.95, €14.99, €15 ja €16. Aga ikkagi.

Nii et üle pika aja sain shoppamisest rõõmu tunda ja blogi jaoks ostetud kraami üles pildistada 😀

Lisaks plaanitud kotile ja kingadele lisandus mu garderoobi õige mitu kleiti, mille üle mul on ütlemata hea meel. Ma olen endale alati kleite tahtnud, aga enamasti on need ilusad kleidid, mis mulle kuskil silma jäävad, kirvehinnaga – €50 kleidi eest ma lihtsalt maksta ei raatsi.

Alustuseks leidsin Humanast €2.50 eest mõnusa musta kleidi, mida hakkan kandma ilmselt pisut jahedama ilmaga, värviliste sukkadega – ilma on veidi liiga plass mu jaoks. Aga kleit ise on mõnus – ma viimasel ajal väga hindan selliseid lõikeid, kus riie pole mööda ihu ja eriti mõnus on, kui kaenlaaugud on lohvakamad… Kui te nüüd aru saate, mis ma öelda tahan 😀

IMG_0734

Eile jäi Reservedis näppu triibuline kleidike. Kuna maksis ainult €15 ja nägi sümpaatne välja, proovisin selga ja meeldis väga. Nii eelmine kui see kleit on minu tavapärasest põlvini pikkusest lühemad, aga kleitide puhul see mind nii väga ei häiri. No ja jalad on endiselt parim osa mu kehast, nii et eks ma siis näitan neid vahel 🙂

IMG_0738

Enamik tavapäraseid kaubanduskeskuste kingapoode olin juba läbi käinud. Kuna suvel on popid heledamad toonid ja värvid, siis mustade lahtiste kingade valik ülearu suur polnud ning midagi meeldivat silma ei hakanud. Ainsa mõeldava variandi leidsin Shust, kus olid üsna kena tegumoega kingad, häiris aga naljakas veidi läikiv kunstmaterjal ja kuldne pannal. Mugavus polnud ka päris see, mida oleks tahtnud, aga samas siiski enam-vähem võrreldes lugematu arvu jäiga õhukese tallaga superebamugavate kingadega – ma ei saa aru, kes sellistega üldse käia suudab. Hind jäi €30-35 kanti.

Täna käisin turu juures Lepa keskuses asuvas kingapoes – ma olen seda siin blogis varemgi maininud, seal müüakse peale tavalise odava turukräpi vägagi normaalse hinna ja kvaliteediga nahkjalatseid. Ja seal on väga agar müüja 🙂 Seekord ei leidnud ühtki sobivat nahast kinga, aga minu suurimaks hämmastuseks olid ühed €15 maksvad kunstnahast kingad imepehmed ja mugavad. Pole küll välimuselt ideaalsed, selleks on blingi nats palju, aga õnneks mitte nii palju, et oleks ostmata jäänud… Ja mu meelest täitsa kenad – selle raha eest küll ja veel. Panin need sealsamas poes jalga ja kandsin terve päeva – hõõruma ei hakanudki!

IMG_0771

IMG_0765

Seejärel piilusin kõrval asuvasse hiinlaste Pandasse – eelkõige koti leidmise lootuses. Sobivat kotti polnud, vaatasin veel veidi ringi ja leidsin kleidi, mis oli mulle MAANI. Teatavasti olen ma nii pikk, et kõik kleidid, mida poes müüakse ja mis keskmisele inimesele tõesti maani ulatuvad, on mulle nii umbes poolde säärde – sel lihtsal põhjusel mul seni ühtki pikka kleiti polnudki. Aga nüüd vaatasin, et tõesti, hiigelpikk ja mulle sobivates lillades toonides ka. Proovisin selga, sobis kenasti, pikkust oli isegi liiast 😀 Aga paar senti alumist äärt lühemaks teha on käkitegu, nii et ostsin suure rõõmuga ära – maksis ju ainult €15. Saate aru, MINA leidsin poest PIKA kleidi! See on midagi täiesti uskumatut! Boonuseks veel see, et kleidi materjal oli mõnus õhuke (aga mitte liiga õhuke) puuvill – sellises stiilis kleidid on nii tihti libedast vastikust kunstmaterjalist.

Kleit on seljas ilusam kui puu peal, aga kuna Abikaasa sõitis nädalavahetuseks ära ja normaalset selfiet mul teha ei õnnestunud, siis peate esialgu siiski ainult kleidi pildiga leppima. Valgus pole ka parim, jõudsin õhtul alles peale üheksat koju…

IMG_0800

Koti otsingud ajasid lõpuks nii meeleheitele, et ostsin lihtsalt lõpuks ühe ära (Port Artur 1 Miss X poest), mis pole küll ideaalne, aga kuna maksis kõigest €16, siis mõtlesin, et suva – käib küll. Kui kunagi parema leian, pole kahju välja vahetada 🙂 Ideaalne kott oleks olnud suurem ja helebeež ja veidi teistsuguse lõikega – see on ikkagi valge, aga vähemalt mitte lumivalge, veidi kreemikam. Suured heledad kotid olid kõik reeglina kas lumivalged või siis täitsa beežid, mis minu jaoks jällegi tumedaks jäi. Või siis oli suur ja õiges toonis, aga ei meeldinud tegumoelt. Nii et ideaalne hele kott on endiselt mu ostunimekirjas, aga seniks on vähemalt midagi, millega tööl käia.

IMG_0787

Lisaks ostsin veel  Seppäläst musta õlapaelteta rinnahoidja – mul on paar ilusat pitsiliste õlapaeltega toppi, mis on nii liibuvad, et ilma rinnahoidjata neid kanda ei taha, aga rinnahoidja õlapaelad jäävad häirima. Selle leiu üle oli ka rõõm suur, sest mu rinnad on üsna olematuks kahanenud, igasugu mõõdutabelite järgi peaksin kandma suurust 85AA, mida lihtsalt ei eksisteeri 🙂 Nii et pean 80A suurusega leppima ja väga tihti on 80 kitsas ning A korv suur. Seppäläst leian õnneks aeg-ajalt enam-vähem sobivaid mudeleid.

Ühe uue poe avastasin enda jaoks ka – üsna Rüütli tänava alguses, vanapargi ja lilleturu vahel. Nii mina kui Tage teadsime seda poodi siiani kui mingit suvalist riidepoodi, kus keegi kunagi surnuks pussitati (mäherdune hea reklaam, irw) – sisse polnud me kunagi vaadanud. Nüüd mainis ema, et see on tema lemmik kotipood, kust ta enamasti kõik oma kotid ostab, seega läksin ka uurima. Lisaks kottidele avastasin sealt üsna hea valiku võrdlemisi normaalsete hindadega kleite. Proovisin päris mitut, ei ostnud küll lõpuks midagi, aga tegelikult jäid mõned kripeldama – peaks vist mõni päev minema ja selga proovima. Lisaks oli seal üks vahva suur mustvalgetes toonides kott, mille ma oleks äärepealt ära ostnud ja tegelikult võib juhtuda, et lähen ja ostangi 🙂 Sest mustvalge kombinatsiooni kannan ma ka üsna tihti.

Aga üldises plaanis võib nüüd poed jälle ära unustada, sest raha sai kulutatud piisavalt ja Abikaasa suvegarderoob vajab ka täiendust. No hea küll, see mustvalge kott äkki ja kui mõni ilus kleit ette jääb ja paari pluusikest oleks veel vaja ja Humanas teen aeg-ajalt kindlasti tiiru… Ja kui Pärnust väljapoole satun, siis käin ka kindlasti lahtiste silmadega ringi 😀 Aga jah, esmavajadused on rahuldatud, see on kõige olulisem. Ülejäänuga pole kiiret. vaatasin just meie mõlema konto väljavõtet ja pidin pikali kukkuma – mu viimaste päevade shopping üksinda poleks midagi hullu, aga paar vajalikku väljaminekut oli veel ja Abikaasal kulub nädalavahetuse väljasõiduga kindlasti omajagu, nii et lootuse värskelt tagasi makstud krediitkaarti sel kuul mitte kasutada võib kohe heaga ära unustada. Samuti tuleks suuresti kasuks lisaraha teenimiseks kuskilt mõni tööots leida… Kodulehte pole kellelgi vaja? Või millegi toimetamist? Või tõlkimist? 😛 Kahe viimase küsimusega olen vist muidugi kergelt hiljaks jäänud, bakatöid juba kaitstakse usinalt…

Mis seal ikka. €78.50 eest sain ma kingad, õlakoti, kolm kleiti ja rinnahoidja. Ma olin valmistunud ainuüksi kingade eest vajadusel €40 maksma, nii et ma olen üsna rahul 🙂 Kõik hädavajalik on olemas ja tundub, et ülejäänud suve oleks tõepoolest targem kõigist poodidest eemal hoida 😛

Elust ja olust

Ei viitsi viimasel ajal enam üldse arvutis olla. Tööajal olen nagunii piisavalt tihti – eraelulisteks asjadeks siis küll eriti aega ei jagu, aga õhtul pikalt ekraani vahtida sellegipoolest ei taha. Blogisid ja FB-d kiikan reeglina hommiku- ja lõunasöögi kõrvale, nädalavahetusel perega kodus olles sedagi mitte. Täna näiteks tegin arvuti alles õhtul kell üksteist lahti 🙂 Okei, päeval nii kauaks, et ostud kirja panna ja meilid üle vaadata, aga see oli ka kõik.

Mängude FB-s ära varjamine on ka väga tervendavalt mõjunud, mul lihtsalt ei tule enam meelde neid mängida 😀 Varem mängisin tahvliga, aga selle andsin vanast töökohast lahkudes tagasi. Sarjadel on kõigil hooajad läbi, nii et nendega on ka suveks mureta – Bonesi on veel neli osa vaadata, aga noh, kiiret pole ju kuskile.

Ühesõnaga elu on muutunud täiesti märkamatult tunduvalt arvutivabamaks ja ma ei tunne arvutist üldse puudust. Nüüd on ainus soov, et Abikaasaga samamoodi läheks, aga tema puhul pole seni kahjuks muutust märgata. Ja sellest saab alguse nii palju mõttetuid tülisid – pidevalt on mul tunne, et pean arvutiga tähelepanu pärast võistlema ning veel hullem – et jään tihti alla. No kellele meeldiks, kui kaaslane vaba päeva hommikul pärast ärkamist esimese asjana arvutikaane avab? Mulle igatahes mitte. Rääkinud me sellest oleme, korduvalt. Aga muutused on visad tulema…

Noh, mina nüüd selle eest loen jälle 🙂 Aga siiski, ma üritan sellega mitte üle pingutada.

Mul oli üle hiiglama pika aja kolm vaba päeva järjest. Naljakas – kui vabad olid vaid pühapäevad, siis ma tõesti suutsin selle ühe päevaga kõik vajaliku enam-vähem ära teha. Nüüd möödusid kaks esimest päeva kuidagi märkamatult ja alles tänane oli jälle tõeliselt asjalik päev. Mitte et ma oleks eile ja üleeile päris niisama passinud – reedel magasin välja, küpsetasin siis koogi ja viisin selle vanadele töökaaslastele. Kui ma sealt ükskord tagasi jõudsin, sain natuke arvutist tööasju vaadata ja siis oligi aeg lastele järele minna. Eile käisid lapsed sõpradega Port Arturi Lottemaa peol, mul oli niikaua aega Humanas ringi vaadata. Koju jõudsime peale kolme, siis pesin veel kiirelt ühe masinatäie pesu ja JÄLLE oli päev õhtus, ilma et oleks muud asjalikku teha jõudnud. Alles täna, kui kuskile minema ei pidanud, jõudsin pesta kolm masinatäit pesu, aias rohida ja kodu ka koristada. Kõike oleks küll tunduvalt rohkem teha vaja, aga noh – vähemalt olin terve päeva rakkes ja seis on parem kui enne 🙂

Kahjuks jõudsin tänase päeva jooksul ka Abikaasaga mitu korda korralikult raksu minna. Ega ma suhteprobleeme enam väga blogis avalikult lahata ei oska ja olen selleks nagunii kaugelt liiga väsinud, aga noh, nii üldises plaanis – ärge arvake, et mu elu kogu aeg roosiline on. Ma küll armastan Abikaasat, ta on suurepärane isa ja hoolitsev mees, aga on mitmeid probleeme, mis lihtsalt ei saa kuidagi lahendatud. Teatud käitumismustrid, mis iga natukese aja tagant korduvad. Ja kuidas me ka ei üritaks rääkida, kuidas me ka ei lubaks ennast parandada, ikka läheb lõpuks samas vaimus… Ja see on nii kurnav. On teatud asjad, mida ma tema puhul aktsepteerida ei suuda ning kui need jälle esile kerkivad, siis on tulemuseks tihti see, et ma lihtsalt lähen totaalselt endast välja. No ja kellele meeldiks hüsteeriline naine… Või vinguv naine. Aga ometigi ma ei suuda ennast tagasi hoida, sest mul on noil puhkudel lihtsalt nii lootusetu tunne.

Üldiselt on nii, et mida vähem aega meil on, seda vähem me ka tülitseme. Mis on muidugi täiesti loogiline. Samas pole see ju lahendus… Lahendus oleks asjad ikkagi kuidagi selgeks rääkida ja noid käitumismustreid muuta. Aga ei paista see kuidagi õnnestuvat, nii et ma olen päris nõutu.

Ühesõnaga… Selline see elu on. On ja ei ole ka. Lapsed on armsad, uus töö on vaimustav, suvi ja kodus-aias toimetamine on mõnusad – kui me Abikaasaga parajasti ei tülitse, on elu imeline. Aga neid tülisid jagub peaaegu igasse päeva, nii et tõrvatilku meepotis on ka küllaldaselt. Kurb lihtsalt, kui kaks inimest armastavad üksteist, aga ei suuda samas koos elades oma harjumusi nii palju muuta, et ilma pidevate tülideta hakkama ei saaks. Elupõlise optimistina loodan siiski, et kuidagi saab kõik korda.

Scroll to Top