June 2014

16 ja 30

Kunagi aastal 2000 vedasime me Kariniga Marise tema sünnipäevakingi projekti raames stuudiosse pildistama. See oli aeg, kus digi oli lapsekingades – õigem oleks vist öelda imikueas. Stuudios pildistatud fotosid nägi hiljem passipildi suurustelt ruudukestelt ning nende hulgast tuli valida, milliseid suurelt soovid. Toona sai raamimiseks välja valitud selline pilt:

2000-12

Huvitav, kunagi see mind ei häirinud, kui mu silmad piltidel poolkinni olid – nüüd see foto enam küll kvaliteedikontrolli ei läbiks.

Igal juhul, vanust oli meil siis 16. Marisel veidi rohkem 😛

Nüüd sai tagantjärele Karini 30. juubelit tähistatud ning pärast pikka arutelu võimaliku kingituse teemal otsustasime jälle ühe fotosessiooni korraldada. Ajad on õnneks meeldivalt edasi läinud, stuudiosse enam pildistama ei kipu, pigem fotograafiga ringi uitama. Pilte saab rohkem kui ühe ning need on võimalik lihtsalt netist alla laadida. Mõnus elu, eks.

Fotosessiooni idee tuli nii umbes neli päeva enne selle toimumist, aga õnneks on mul Kristheli juures käpp sees, nii et ta oli nõus ka lühikese etteteatamise peale tükikese oma pühapäevast meile pühendama.

Sellest ma endiselt aru ei saa, kuidas Maris ja Karin suudavad päikese käes silmi lahti hoida, aga mina mitte 😀 Aga noh, päike on vähemalt õigustus, eks 😛

Foto0001

Foto0003

Foto0012

Foto0015

Foto0027

Foto0034

Foto0010

Kes tahab Norwexi imelist aknapuhastuslappi?

Hoiatus! Tegemist on loosimisega! Kui sul pole soovi saada endale lappe, mis muudavad aknapesu imeliselt lihtsaks, ära edasi loe 😛

Kaks aastat tagasi avastasin enda jaoks esimest korda Norwexi imelised lapid – esimest ehedat emotsiooni saab lugeda siit. Sellest ajast saadik on Norwexi pakkumised mulle meili peale tulnud, tuju ja raha olemasolu korral olen aeg-ajalt üht-teist tellinud ja katsetanud.

Mul on olemas klaasipuhastuslapp, tolmukinnas, puu- ja juurviljade puhastuslapp, nõudepesuvõrk, spirisponge (metallniidistik-kattega käsn), kuivatusrätikud, riiete puhastamise kinnas, mopikomplekt, väike kummihari kuivmopi puhastamiseks, juukseturban, ihuhoolduslapp, meigieemalduslapp ja mäekristalldeodorant. Jessas, sai alles pikk nimekiri 😀 Enamik olen ise ostnud, mõned asjad kingiks saanud, kristalldeodorandi andis mulle kunagi ema.

Norwexi kõige tuntumat toodet ehk üldpuhastuslappi mul kusjuures polegi. Mul on siiani üks suvaline mikrokiudlapp kasutuses, mis asja ära ajab, nii et pole näinud põhjust tellida.

Ilma klaasipuhastuslapi ja tolmukindata ei kujutaks koristamist enam ettegi. Mopikomplekti kasutan paralleelselt oma kummiharjaga – kuivmopp võtab paremini kerget mustust nagu juuksekarvad, tolm ja ebemed, kummiharjaga pühin pigem siis, kui on suuremat sodi, mis kuivmopi külge ei jää… Tegelikult saab mopiga seda sodi lihtsalt lükata, aga no harjumuse asi 🙂 Märgmopp siis pesuks.

Puu- ja juurviljade puhastuslappi kasutan otstarbeliselt – ilmselt saab värske kraami sellega puhtamaks kui niisama. Nõudepesuvõrguga olen täiesti harjunud – selle suurimad plussid on kahtlemata see, et esiteks võib seda lõputult kasutada, ilma et see koledaks läheks, teiseks on tõesti hea taignakausse puhastada – kui seda tavalise käsnaga tegin, võis käsna pärast prügikasti visata, selle lapi pealt loputab kenasti maha. Miinusteks esiteks see, et võrgu valge värv on nüüdseks kõike muud kui valge (mõni usin perenaine ehk viitsib seda pidevalt 90 kraadiga pesta, mina igal juhul mitte 😀 ) ja noh, enamasti on ta mu kraanikausiäärel pigem käkras, mitte kenasti kokkuvolditud, nagu ideeliselt olema peaks. Visuaalselt näeb seega nõudepesukäsn ehk kenam välja, samas kasutusmugavuselt ja kestvuselt eelistan võrku. Spirisponge on samuti kraanikausinurgal ning kõvema mustuse puhul saab ikka seda kasutatud.

Riiete puhastamise kinnas on hea pisike, kannan seda kotis kaasas – siis pole probleemi, kui tööl olles avastan, et riided on miskipärast karvu täis. Mul on kodus ka üks igiammu Kaubamajast ostetud mantli puhastamise hari, samuti kuskilt suvalisest supermarketist ostetud kleepuv rull – kõik ajavad asja ära.

Ihuhoolduslapi tellisin kunagi meigieemalduslapi pähe – ei teadnud, et tegu on eri asjadega. Noh, see võttis meigi maha küll, nii et polnud probleemi 😀 Ma puhastan nägu õhtuti Joiki näopuhastusõliga ning kuna ma olen lugenud netist sellise puhastamise puhul soovitust asetada näole pärast selle õliga sisse hõõrumist võimalikult kuumas vees niisutatud lapp, et kuum aur saaks poore avada, siis just seda olengi teinud – selleks on ihuhoolduslapp just parajalt suur.

Aga nüüd sain hiljuti päris õige meigieemalduslapi ja olen sellest absoluutses vaimustuses. See on pisike ja sametine ja eemaldab igasuguse meigi nii kiirelt ja mõnusalt! Ja sooja vee all loputades ei jää vähemalt minu ripsmetušist isegi plekke.

Teine asi, millest tihti rõõmu tunnen, on juukseturban. No olgem ausad, ilmselt igasugune turban teeks mind rõõmsaks – lihtsalt hea mugav on, kui see on nööbi ja aasaga kindlalt kinnitatud, tavalisest rätikust keeratud turban kukub juuste ümbert ära, kui ennast rohkem kallutan. Norwexi oma on mikrokiust, mis peaks puuvillast efektiivsemalt juustest vett välja imema – mul on lühikesed juuksed ja pesen neid alati hommikuti, nii et on hea, kui need enne välja minemist võimalikult ära kuivavad. Olen väga rahul 🙂

Ühesõnaga… Mulle Norwexi tooted väga meeldivad – teevad oma tööd hästi ja on väga vastupidavad. Kindlasti leidub ka muudel tootjatel samaväärseid alternatiive, aga ma ausalt ei viitsi neid mööda poode taga otsida 🙂 Ma olen tegelikult hästi mugav inimene ja kataloogimajandus mulle selles mõttes väga sobib – vaatan igakuiselt sooduspakkumised üle ja kui on raha ning tuju, siis tellin midagi vajalikku. Hinnad pole kõige odavamad, pole ka kõige hullemad… Enamikul asjadel vähemalt, no mopikomplekti puhul ma muidugi natuke virisesin, aga tellisin ikka 😀

Nii et kui minuga võttis hiljuti ühendust Norwexi konsultant Kristi, kes on mu blogi ikka vahetevahel kommenteerinud, ja pakkus, et ma võiksin oma blogis mõne Norwexi toote välja loosida, olin suurima rõõmuga nõus. Nii nüüd ongi, et minu käes ootab uut omanikku komplekt üldpuhastuslapist ning klaasipuhastuslapist – et teha õnnelikuks veel keegi peale minu, kes on siiani akende pesemist vihanud.

Osalemiseks pole vaja teha muud, kui jätta oma kommentaar – kirjutage, kas olete juba mõnd Norwexi toodet kasutanud, millised on teie lemmikud. Või kui pole, siis millised tooted teis kõige rohkem huvi äratavad. Aega on kommenteerimiseks ligi nädal, pühapäeva õhtul loosin kompekti välja.

Mis te kommentaaris oma nimeks panete, see pole mulle oluline – oluline on meiliaadress, mida te ka päriselt kasutate, et ma saaks hiljem võitjaga ühendust võtta.

Kristi arvas alguses, et loosimises osalemise tingimus võiks olla tema FB lehe laikimine. Mina arvasin, et kõigil mu lugejatel ei pruugi FB-d ollagi ja pigem võiks teha nii, et FB olgu valikuline võimalus neile, kes seda aktiivselt kasutavad, Kristile edastan aga kõigi loosimises osalejate meiliaadressid, kuhu ta saab edaspidi sooduspakkumisi saata. Ta elab Harjumaal, saadab tooteid üle Eesti ning alates €20 on tellimused postikuluta. Ühesõnaga – kui te seekord ei võida või tahate ehk ka muid tooteid katsetada, siis on teil edaspidi olemas konsultant, kelle käest tellida. Win-win!

Nii et kribage aga usinasti kommentaare!

Suvepuhkus

Reedel magasin kella poole kaheteistkümneni. Siis mõnulesin hommikusöögilauas, Maris tõi mulle Luxist remulaadi kastet 😛

IMG_0849

Ilm oli äärmiselt muutlik – ühte tundi mahtus nii päikesepaiste kui vihmaladin. Mul oli plaanis väike teise ringi poodide tiir teha, mingi hetk mõtlesin, et üldse ei viitsigi minna, siis mõtlesin, et võiks ju ikka, aga sellise vihmaga vist pigem bussi, mitte rattaga… Vaatasin bussiaja välja, hakkasin minema, tol hetkel paistis aga päike jälle nii mõnusasti, et tõstsin ikkagi ratta välja ja läksin sellega. Üsna hästi läks – Ülejõele sain kuivalt, sealt Uuskasutuskeskusesse sõitsin vihmaladinas, sealt lasteaeda ja lasteaiast edasi koju paistis aga jälle päike.

Saak jäi tagasihoidlikuks, kõigest neli asja. Humanast must seelik (€5.39), Sõbralt Sõbrale poest heleroheline pluusike (€1), Uuskasutuskeskusest lilla seelik ja must valgetäpiline hiina stiilis pluus, mõlemad €2.50. Pildid on nagu tavaliselt pigem kehvapoolsed. No see roheline pluus on enam-vähem ok, aga must seelik paistab jube kortsus, lillal on värv kehv ja täpilisest pluusist pole üldse eriti midagi aru saada.

IMG_0858

IMG_0863

Lastel oli viimane lasteaiapäev, nüüd on kuu aega suvepuhkust. Abikaasal on kaks nädalat puhkust, juulis läheb ta tööle tagasi, siis saab minu ema kaks nädalat lapsi hoida. Mina olen ainus, kes sel suvel puhkust ei saa, aga ma olen viis aastat kodune olnud ja töötan neli päeva nädalas, kusjuures töö on nii suurepärane, et päevad mööduvad lennates ja rõõmuga… Nii et ma ei tunne puhkusest üldse puudust ka 🙂 Reedest pühapäevani on ju igal nädalal ikkagi vaba.

Plika joonistas lasteaias pildi “Mida ma puhkuse ajal teen” – nagu näha, siis mängivad Poisiga palli. Pilt läks kahjuks koju toomisel kotis veidi kortsu, aga noh, pole hullu.

IMG_0853

Reede õhtul käis Maris külas veini joomas. Terve laupäeva oli mul pohmakas, nii et midagi eriti asjalikku ma eile korda ei saatnud 😀 Õhtupoole käisin lastega rannapargis, saime Marisega kokku ja hullasime tema koeraga. Lastel ja koeral oli lõbus, meil hirmus külm. Igal juhul väsitas see kõiki suurepäraselt – Poiss jäi kodus kell kaheksa magama, mina kell üheksa. Magasin 12h, ärkasin täna hommikul kell üheksa. Lapsed alles peale kümmet. Mõnus!

Tänane päev möödus grilli ja chilli tähe all, tähistasime väikestviisi tagantjärele Karini sünnipäeva. Pilti tehtud sai tunduvalt rohkem, aga enamikku me alles ootame 🙂

IMGP4212

IMGP4235

IMGP4259

IMGP4307

Numbrid, vol 4

Plika, 5a7k: 115,5 cm ja 19,3 kg, jalalaba pikkus 18 cm (EU30/UK11), pea 52,5 cm
Poiss, 3a10k: 104 cm ja 18,5 kg, jalalaba pikkus 17,2 cm (EU28/UK10), pea 53 cm

September 2012
Veebruar 2013
Oktoober 2013

Ja kuna ma olen Exceli-pede, siis väike kokkuvõtlik tabel ka 😛

Plika vanus pikkus kaal jalg pea
sept.12 3a10k 104cm 17kg puudu/EU26/UK8,5 50cm
veebr.13 4a3k 107cm puudu 17cm/EU28/UK10 52cm
okt.13 4a11k 112cm 18,3kg 17cm/EU28/UK10 puudu
juuni.14 5a7k 115,5cm 19,3kg 18cm/EU30/UK11 52,5cm
Poiss vanus pikkus kaal jalg pea
sept.12 2a1k 89cm 15kg puudu/EU24/UK7 51cm
veebr.13 2a6k 93cm puudu 15,5cm/EU25/UK8 52cm
okt.13 3a2k 98cm 17,6kg 16,2cm/EU26/UK9 puudu
juuni.14 3a10k 104cm 18,5kg 17,2cm/EU28/UK10 53cm

 

Appi, ärge laske mind poodi!

Shoppamisega puhul ei tea kunagi, kuidas kujuneb. Vahel on midagi vaja, aga tuju poodides käimiseks pole ja kõik ajab närvi. Või siis lihtsalt ei leia seda, mis vaja. Aga mõnikord kohe on tuju, nii et valid ja proovid mõnuga. Mul juhtus täna õhtul täitsa plaaniväliselt just nii.

Tööpäev oli toimekas ja mõnus, süüa oli mahti alles poole nelja paiku, viis läbi tõmbasin tööga otsad kokku ja mõtlesin korra Humana uut kaupa piiluda. No ma olin küll lubanud poodidest eemale hoida, aga tuli välja, et Abikaasal nädalavahetusel NII palju ei kulunudki, lisaks tuli selle kuu lasteaiaarve eesseisva kuuajase puhkuse tõttu tavalisest poole väiksem, ühesõnaga tundus, et Humanat võin antud oludes endale lubada.

Ma olin seal üle tunni aja kindlasti, käisin kolm või neli korda proovimas, iga kord ligi kümme asja kaasas. Lahkusin viie pluusi ja kahe seeliku võrra rikkamana ning €31.05 võrra vaesemana. Ja kohe eriti rahulolevana seekord, sest mulle nii meeldisid mu leiud.

Jõudsin koju alles enne üheksat, nii et pildid said tehtud vähese valgusega ja kvaliteet kannatab selle arvelt, aga ma lihtsalt ei mallanud homseni oodata 😀

Seelikud on mu nõrkus, neid vaatan alati esimesena. Mõlemad maksid €5.31. Mul juba on kodus kaks heledat seelikut – mõlemad Humanast. Üks on õhuke ja seda ma eriti ei kanna, teine on super, mu suur lemmik, kannan tihti, sobib nii tööle kui vabaks ajaks. Aga vaheldust on vaja ja hele ju määrdub ka kergelt, nii et kui leidsin hästi istuva mõnusast paksemast mitte nii kergesti kortsuvast puuvillast vahva lõikega seeliku, siis ostsin kõhklemata ära. Ja ostaks vabalt veelgi mõne heleda või musta mõnusa seeliku – ma kannan seelikuid tööl ja väljas käies nii umbes 90% ajast ning mul on palju värvilisi pluuse, nii et on hea, kui seelikud kõigega sobivad.

Tumesinine valge mustriga seelik on ka hästi vahva ja istub väga mõnusalt. Väga minulik. Ja materjal on mõnus õhuline puuvill. Puuvilla on nii erinevaid tüüpe, mõni teine pole üldse nii mõnus, aga täna sain kõik riided kuidagi eriti mõnusast materjalist.

IMG_0816

Siis kaks pluusikest (punane €5.31, lilla €4.05), mõlemad ideaalsed tööl käimiseks. Mulle meeldivad huvitavad lõiked ja mustrid, mõlemad pluusid sobivad mu maitsele ideaalselt. Materjaliks mõlemal viskoos/elastaan. Punasel on ilusa lõikega kaelus, mõnusad krooked ja hea lai alumine osa. Lilla värv on pildil väga kehv, tegelikult on ilusam. Välimus, nagu isegi näete, on mõnusalt omapärane.

IMG_0821

Kolm puuvillast toppi vabaks ajaks – mustvalge €2.61, punase-valge ruuduline €4.05, valge €4.41. Kuumal suvel eelistan vabal ajal võimalikult lahedaid ja mõnusaid õhukesi riideid. Mustvalge on küll liibuv, aga mitte liialt, hele on uhiuus, mõlemad hästi mõnusast pehmest materjalist. Punase-valge ruuduline on mõnusa laia lõikega, ideaalne kuumaks päevaks, õhk käib läbi. No ja nunnud nööbid taga 🙂 See ees olev lips on praegu küll jube kortsus, pärast pesemist katsun korda saada.

IMG_0828

IMG_0830

Ja lõpetuseks pildistasin üles ühelt varasemalt Humana-tretilt ostetud lühikesed püksid, mis maksid €2.50. Nende puhul tegin harva erandi materjali osas, mis on 68% polüester. Aga nägid nii vahvad välja, olid parajad ja mugavad. Värvist pole pildil hästi aru saada, on selline… Kaitserohelise ja pruuni vahepealne. Nüüd on ainus häda selles, et see lips peab olema nähtaval, aga mulle ei meeldi särke püksis kanda, lihtsalt kole on mu meelest, ja kõik mu olemasolevad topid on pikemad. Tuleb nüüd leida mõni lühem variant, mis lõppeks kuskil naba ja lipsu vahepeal 😀

IMG_0826

Humanast ära tulles oli shoppamise tuju endiselt alles, seega otsustasin Kaubamajakas ka tiiru teha – peamiseks eesmärgiks leida mõnus hele pehme kampsik või jakk, mis sobiks kõigega ja mida oleks hea tööl olles peale tõmmata, kui jahe hakkab. No meil on konditsioneer, nii et sellest, mis ilm õues on, ei tea ma tööl olles miskit.

Heledat kampsikut ma otse loomulikult ei leidnud. Ainus enam-vähem sobiv variant oli Lindexis, aga maksis €50 ja lukk oli imeliku lõikega – kui kunagi peaks alla hinnatama, eks siis võib uuesti mõelda. Küll aga leidsin Lindexist tumesinise valgete mummudega imepehme ja mõnusa kampsiku, mis oli müüja sõnul just täna €14.95 peale alla hinnatud, kahest ehtepoest neli paari kõrvarõngaid (kõik kokku ca €14), mille mahutamiseks ma terve oma kõrvarõngaaluse ümber tõstma pidin ning Cropptownist hiigelsuure musta õlakoti (€17.99). Mul üks must õlakott juba on, aga hea, kui teine on varuks, sest kui üks peaks katki minema, siis raudselt pole ühtki sobivat saada. No ja alla hinnatud oli 🙂

IMG_0836

Tundus ainult kohane pildistada ehteid TIKRIpõõsa taustal 😀

IMG_0843

Värvilisi lehti vaatasin juba ükskord varem pikalt, nüüd ostsin ära. Hallid rippuvad tundusid kodus kõrva proovides liiga suured, aga eks ma vaatan, milliste riietega kokku sobivad ja kui palju kasutust leiavad, maksid õnneks vaid €3, nii et pole kahju ka ära anda, kui tuleb välja, et ikkagi ei kanna. Värvilised rippuvad on mu lemmikud, nii nunnud. Ja lipsukesed pole pildil üldse nii armsad kui päriselt, pisikesed mustad täpid on peal ja puha. Ainult need hiigelsuured konksud on võõrad, kaalun nende välja vahetamist tavaliste vastu.

IMG_0839

See kott on nii suur, et läpakas mahub horisontaalasendis kotti alumisse ossa ja ülevalt on pool veel tühi. Mõnus!

IMG_0845

Ühesõnaga jah… Nii palju siis sellest, et ma ju võin endale väikese Humana-treti lubada. Ootan kannatamatult lisatööd, ehk kuskilt ikka miskit näkkab. Eelmisest töökohast näiteks, seal on mitu projekti soolas, aga ma kardan, et need jäävad venima…

Igal juhul ma tõesti nautisin tänast shoppingut – isegi rohkem kui eelmise reede oma. Siis oli ka tuju, aga täna oli kohe ERITI tuju. No ja nii hea Humana saak, super 🙂 Ma tean küll, et Humana on kaltsuka kohta kallis ja mõnede jaoks on argument “ma saan tavapoes sama hinnaga uue pluusi” – minu jaoks on aga teise ringi eelisteks esiteks see, et aitan kaasa tootmise vähendamisele, teiseks see, et need asjad on juba läbi pestud ning on näha, kuidas välimus säilib. Uute asjade puhul ju kunagi ei tea. No ja €5 eest ma ikkagi tavapoest seelikuid ei leia, topid on ka reeglina kallimad. Ma armastan taaskasutust!

Scroll to Top