Feb 232013
 

Viis kuud tagasi.

Plika, 4 aastat ja 3 kuud – 107 cm, jalalaba 17 cm (suurus 28), peaümbermõõt 52 cm. Kannab suurusi 104 ja 110.

Poiss, 2 aastat ja 6 kuud – 93 cm, jalalaba 15,5 cm (suurus 25), peaümbermõõt 52 cm. Kannab peamiselt suurust 92, sekka ka 86 ja 98.

Kaalu Eestist kaasa kolima ei hakanud, otsustasime nüüd siia ka osta. Ikka on vahel vaja kaaluda, lapsi ja kohvreid :)

Tegelikult tahtsin lihtsalt saada mingit ülevaadet sellest, kui suuri riideid ma lastele osta võiks. No näiteks satun kasutatud kraami poodi või mõne hea allahindluse peale, jääb mõni nunnu asi silma… Ainult numbri järgi ostmine on paras õnnemäng – kunagi ei tea, kas see ka tõele vastab. Nii ma siis mõõtsin lastel ka jala ja käe sisekülgi, pikkusi õlast maani ning vööümbermõõtu (aga selle viimasega pole küll midagi peale hakata).

Jala sisekülgi ja praegu kasutuses olevaid pükse võrreldes sai selgeks, et pükste sisekülje mõõt peab olema jala omast 5 cm vähem, siis on täpselt paras. No neil on ju kõhukesed, sestap vajuvad püksid veidi alla. Plika jala sisekülg on 45 cm, pükstel 40 cm. Poisi jalal 35 cm ja pükstel 30 cm.

Pluuside puhul on kõige olulisem varruka pikkus kaenla alt mõõdetuna, aga ainult selle järgi ei saa, loeb ka pluusi enda laius. Samuti avastasin täna Plikale parajaks saamist ootavaid pluuse selga proovides, et minu hoolikalt käise pikkuse järgi järjestatud pluusidest on kolm talle juba täiesti nabakad, samas kui käised on ikka pikad ehk kanda neid ei saagi. No eks see ole kasutatud riiete värk, mõned venivad pikkusest laiusesse. Enamik neist on nagunii tasuta saadud, seega pole vahet… Ja ostes tuleb lihtsalt pikkuse ja laiuse suhet tähele panna. Kaks tänastest feilidest olid kusjuures Monsooni toodang (pildil valge ja helesinine, roosa on United Colours of Benetton – sellel tuleks lihtsalt käised jupp lühemaks teha ja mõni väike plika saaks seda mõnuga kanda). Ühesõnaga uuelt osta ma neid küll ei julgeks (mäletan UK aegadest, et kallid olid kah), kasutatult vaataks väga kriitiliselt. Väga ilusad ja värvilised, aga mõõdud on nii metsa.

IMG_5117

Ma mõõtsin tibake Plika olemasolevaid pluuse ja üldiselt on nii, et praegu on parajad sellised, kus käise sisekülg on 27-29 cm ja kogupikkus ühe käise otsast teiseni (selle mõõtmise ajaks panin käised pluusi küljega täisnurga alla, kui te nüüd aru saite, mis ma öelda tahtsin) on 85-87 cm.

Poisi praegu parajatel pluusidel oli käise pikkus 22 ja kogupikkus 72-74.

Jajaa, ma tean, et ma pingutan oma mõõtmiste ja süsteemidega üle, aga te ju teate, kuidas ma naudin süsteeme ja numbreid. Tuleb kasuks, kui silmamõõt hea pole :P Kõige mugavam on muidugi nii, et kodus ootavad varud parajaks saamist, mida saab siis aeg-ajalt jooksvalt selga proovitud. Sellist varianti me ju peamiselt harrastamegi, aga sellegi puhul võib juhtuda, et midagi jääb kahe silma vahele ja enne väikeseks, kui selga jõuab. No ja vahel jääb ikka kuskil miskit kena silma, vahel on mõnda asja juurde vaja (päris kõike ka varudes ootamas pole) ja ILMA lasteta shopata on ju palju rahulikum :) Nii et nüüd ma tean, mis suurustest väiksemaid asju ma osta ei tohi. Suuremaid võib ju alati :P

Ma loodan lähipäevil Külliga laste- ja meestevabalt poodlema minna – peamiselt soodukaga õueriideid otsima, sest neid oleks reaalselt vaja (krt, H&M oli oma soodukaga talvekauba juba ära korjanud, hiljaks jäime), aga kui mingit muud kena kasutatud või soodushinnaga kraami silma jääb, siis läheb ka kaubaks. Mõõdulint on igatahes alati kotis olemas :)

  3 Responses to “Numbrid, vol 2”

  1. ma ka kavatesen UKsse minnes lapsed üle mõõta ja selle järgi osta.. Kuigi tean, et nt kingadega mõõtsin 2 a tagasi midagi kuidagi valesti.. õnneks said suuremad :D
    kusjuures mul oli kaasas väljalõigatud jalajälg :D

    • Välja lõigatud jalajälg ongi mu meelest üks parimaid viise ilma lasteta jalatsite ostmiseks. Muidugi siin Norras olid kingapoodides spets mõõtmiseks mõeldud jullad, millega nad laste jalatsite sisepikkust mõõtsid, see oli veel mugavam. Kujutan ette, et neid on mujal kingapoodides ka, lihtsalt pole kunagi küsida osanud, pole eriti lastele jalatseid ostnudki uuelt :P

  2. […] 2012 Veebruar 2013 Oktoober […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.