Jun 112014
 

Shoppamisega puhul ei tea kunagi, kuidas kujuneb. Vahel on midagi vaja, aga tuju poodides käimiseks pole ja kõik ajab närvi. Või siis lihtsalt ei leia seda, mis vaja. Aga mõnikord kohe on tuju, nii et valid ja proovid mõnuga. Mul juhtus täna õhtul täitsa plaaniväliselt just nii.

Tööpäev oli toimekas ja mõnus, süüa oli mahti alles poole nelja paiku, viis läbi tõmbasin tööga otsad kokku ja mõtlesin korra Humana uut kaupa piiluda. No ma olin küll lubanud poodidest eemale hoida, aga tuli välja, et Abikaasal nädalavahetusel NII palju ei kulunudki, lisaks tuli selle kuu lasteaiaarve eesseisva kuuajase puhkuse tõttu tavalisest poole väiksem, ühesõnaga tundus, et Humanat võin antud oludes endale lubada.

Ma olin seal üle tunni aja kindlasti, käisin kolm või neli korda proovimas, iga kord ligi kümme asja kaasas. Lahkusin viie pluusi ja kahe seeliku võrra rikkamana ning €31.05 võrra vaesemana. Ja kohe eriti rahulolevana seekord, sest mulle nii meeldisid mu leiud.

Jõudsin koju alles enne üheksat, nii et pildid said tehtud vähese valgusega ja kvaliteet kannatab selle arvelt, aga ma lihtsalt ei mallanud homseni oodata :D

Seelikud on mu nõrkus, neid vaatan alati esimesena. Mõlemad maksid €5.31. Mul juba on kodus kaks heledat seelikut – mõlemad Humanast. Üks on õhuke ja seda ma eriti ei kanna, teine on super, mu suur lemmik, kannan tihti, sobib nii tööle kui vabaks ajaks. Aga vaheldust on vaja ja hele ju määrdub ka kergelt, nii et kui leidsin hästi istuva mõnusast paksemast mitte nii kergesti kortsuvast puuvillast vahva lõikega seeliku, siis ostsin kõhklemata ära. Ja ostaks vabalt veelgi mõne heleda või musta mõnusa seeliku – ma kannan seelikuid tööl ja väljas käies nii umbes 90% ajast ning mul on palju värvilisi pluuse, nii et on hea, kui seelikud kõigega sobivad.

Tumesinine valge mustriga seelik on ka hästi vahva ja istub väga mõnusalt. Väga minulik. Ja materjal on mõnus õhuline puuvill. Puuvilla on nii erinevaid tüüpe, mõni teine pole üldse nii mõnus, aga täna sain kõik riided kuidagi eriti mõnusast materjalist.

IMG_0816

Siis kaks pluusikest (punane €5.31, lilla €4.05), mõlemad ideaalsed tööl käimiseks. Mulle meeldivad huvitavad lõiked ja mustrid, mõlemad pluusid sobivad mu maitsele ideaalselt. Materjaliks mõlemal viskoos/elastaan. Punasel on ilusa lõikega kaelus, mõnusad krooked ja hea lai alumine osa. Lilla värv on pildil väga kehv, tegelikult on ilusam. Välimus, nagu isegi näete, on mõnusalt omapärane.

IMG_0821

Kolm puuvillast toppi vabaks ajaks – mustvalge €2.61, punase-valge ruuduline €4.05, valge €4.41. Kuumal suvel eelistan vabal ajal võimalikult lahedaid ja mõnusaid õhukesi riideid. Mustvalge on küll liibuv, aga mitte liialt, hele on uhiuus, mõlemad hästi mõnusast pehmest materjalist. Punase-valge ruuduline on mõnusa laia lõikega, ideaalne kuumaks päevaks, õhk käib läbi. No ja nunnud nööbid taga :) See ees olev lips on praegu küll jube kortsus, pärast pesemist katsun korda saada.

IMG_0828

IMG_0830

Ja lõpetuseks pildistasin üles ühelt varasemalt Humana-tretilt ostetud lühikesed püksid, mis maksid €2.50. Nende puhul tegin harva erandi materjali osas, mis on 68% polüester. Aga nägid nii vahvad välja, olid parajad ja mugavad. Värvist pole pildil hästi aru saada, on selline… Kaitserohelise ja pruuni vahepealne. Nüüd on ainus häda selles, et see lips peab olema nähtaval, aga mulle ei meeldi särke püksis kanda, lihtsalt kole on mu meelest, ja kõik mu olemasolevad topid on pikemad. Tuleb nüüd leida mõni lühem variant, mis lõppeks kuskil naba ja lipsu vahepeal :D

IMG_0826

Humanast ära tulles oli shoppamise tuju endiselt alles, seega otsustasin Kaubamajakas ka tiiru teha – peamiseks eesmärgiks leida mõnus hele pehme kampsik või jakk, mis sobiks kõigega ja mida oleks hea tööl olles peale tõmmata, kui jahe hakkab. No meil on konditsioneer, nii et sellest, mis ilm õues on, ei tea ma tööl olles miskit.

Heledat kampsikut ma otse loomulikult ei leidnud. Ainus enam-vähem sobiv variant oli Lindexis, aga maksis €50 ja lukk oli imeliku lõikega – kui kunagi peaks alla hinnatama, eks siis võib uuesti mõelda. Küll aga leidsin Lindexist tumesinise valgete mummudega imepehme ja mõnusa kampsiku, mis oli müüja sõnul just täna €14.95 peale alla hinnatud, kahest ehtepoest neli paari kõrvarõngaid (kõik kokku ca €14), mille mahutamiseks ma terve oma kõrvarõngaaluse ümber tõstma pidin ning Cropptownist hiigelsuure musta õlakoti (€17.99). Mul üks must õlakott juba on, aga hea, kui teine on varuks, sest kui üks peaks katki minema, siis raudselt pole ühtki sobivat saada. No ja alla hinnatud oli :)

IMG_0836

Tundus ainult kohane pildistada ehteid TIKRIpõõsa taustal :D

IMG_0843

Värvilisi lehti vaatasin juba ükskord varem pikalt, nüüd ostsin ära. Hallid rippuvad tundusid kodus kõrva proovides liiga suured, aga eks ma vaatan, milliste riietega kokku sobivad ja kui palju kasutust leiavad, maksid õnneks vaid €3, nii et pole kahju ka ära anda, kui tuleb välja, et ikkagi ei kanna. Värvilised rippuvad on mu lemmikud, nii nunnud. Ja lipsukesed pole pildil üldse nii armsad kui päriselt, pisikesed mustad täpid on peal ja puha. Ainult need hiigelsuured konksud on võõrad, kaalun nende välja vahetamist tavaliste vastu.

IMG_0839

See kott on nii suur, et läpakas mahub horisontaalasendis kotti alumisse ossa ja ülevalt on pool veel tühi. Mõnus!

IMG_0845

Ühesõnaga jah… Nii palju siis sellest, et ma ju võin endale väikese Humana-treti lubada. Ootan kannatamatult lisatööd, ehk kuskilt ikka miskit näkkab. Eelmisest töökohast näiteks, seal on mitu projekti soolas, aga ma kardan, et need jäävad venima…

Igal juhul ma tõesti nautisin tänast shoppingut – isegi rohkem kui eelmise reede oma. Siis oli ka tuju, aga täna oli kohe ERITI tuju. No ja nii hea Humana saak, super :) Ma tean küll, et Humana on kaltsuka kohta kallis ja mõnede jaoks on argument “ma saan tavapoes sama hinnaga uue pluusi” – minu jaoks on aga teise ringi eelisteks esiteks see, et aitan kaasa tootmise vähendamisele, teiseks see, et need asjad on juba läbi pestud ning on näha, kuidas välimus säilib. Uute asjade puhul ju kunagi ei tea. No ja €5 eest ma ikkagi tavapoest seelikuid ei leia, topid on ka reeglina kallimad. Ma armastan taaskasutust!

  8 Responses to “Appi, ärge laske mind poodi!”

 1. Kas see, kus sa ehteid hoiad, on sul ise tehtud või ostetud?

  • Raami ostsin kaltsukast, riie on see, millele ristpistes tikitakse (ei mäleta nime :D), ostsin kangapoest. Aga ma pole 100% rahul sellega, riide all on kõva plastmass, nii et neid kõrvarõngaid pole nii lihtne sinna panna, kui mulle meeldiks (ma olen JUBE mugav lihtsalt) – nii et kui kunagi peaks inspiratsioon või tuju tulema, siis mõtlen midagi muud välja. Seniks on vähemalt koht, kus hoida.

 2. Ma käin ka ainult kaltsukates shoppamas ja tavapoodi ei kisu enam mitte mingi väega. :) Kaltsukad on üliägedad! Humanas küll ei käi (ei mäletagi, kus need Pärnus asuvad). Jenny Kruse ja Uuskasutuskeskus põhiliselt :)

  • Humana on Mais Kaubamajakast üle tee Papiniidu keskuses ja Ülejõel Säästukast üle tee, Sõbralt Sõbrale poega ühes majas. Mina kaltsukast kõiki asju näiteks lihtsalt ei leia, nii et käin ikka tavapoodides ka… Uuskasutuskeskusesse peakski vaatama, pole sealset valikut väga põhjalikult uurinud. Jenny Krusest ma endale pole väga midagi saanud, Sõbralt Sõbrale poest ka mitte (nendest pigem lastele vahel miskit), ülejäänud kaltsukad pole mulle Pärnus mingit muljet jätnud (vbla õigustamatult). Ma arvan, et pool mu riidekapi sisust on Humanast :)

 3. Mulle kaa Humana uue kauba päeval ei meeldi, liiga kallis indeed AGA sealt võib ilmselt leida väga põnevaid asju, mida tavapoodidest ei leia. Nagu see Olsenite pluusike oli :D

  Mõtlesin eile ja täna isegi, et peaks läbi hüppama. Oleks pulmafotograafina uusi viisakamaid riideid tarvis. Eelmised püksid saingi just sealt :)

 4. Ma blogi loen tihti, aga suur kommenteerija ei ole.. aga ma lihtsalt tahtsin öelda, et me like su shoppamispostitused :D Punased lipsukesed, kampsik ja valge ning punane top on eriti numpsikud! Mul on endal ka suht sekkarisõltuvus ja Humanast olen oma lemmikriided leidnud, hästi pikal ja saledal inimesel väga suurt valikut pole, aga tõesti olen isegi teksasid skoorinud – ei pea 60-euroseid Mustange vms ostma, super! Tartus on jah Humana hinnad avamisnädalal kuidagi eriti kallid, Pärnus ehk tsuti odavamad.. lippasin ka üleeile läbi ja sebisin endale 7.70 eest ägeda mustriga ja heast materjalist seeliku. Khmm, mitte, et mul ei oleks juba mitukümmend seelikut :D Ma kannan ka suvel pmst ainult seelikuid ja kleite ning kapp on tegelikult pungil, paljud riided on natuke laiad ja tahaks hoopis riidevahetust teha kellegagi (minu suureks jäänud M-riided kellegi väikseks jäänud S-riiete vastu).

 5. Mulle tundub, et sa oled lihtsalt väga heas poodlemise hoos. Vahetevahel on nii, et lähed ja kohe leiad “sinu” asju järjest. Ja vahetevahel on pood riideid täis aga selga pole midagi proovida :)

 6. […] Juuni keskel oli üks korralik saak, maksin seitsme asja eest €31.05. Teisest Humanast sain paar päeva hiljem €5.31 eest musta seeliku. Juulis leidis Abikaasa endale mõned püksid, mina Plikale kolm paari lühikesi pükse, endale €5.31 eest ühe sinistes toonides seeliku. Ühesõnaga pärast toda esimest suurt saaki pigem kesine. Siis oli raha vähe ja polnud riideostu lainel, nii et jäi pikem paus, kuni neljapäeval jälle sammud Papiniidu Humanasse seadsin. No kõik kraam oli €1.50, pidin ju üle vaatama. […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.