May 262012
 

Ma olen küll korrafriik ja mulle tõsiselt meeldib koristada, aga olen alati olnud pigem asjade sorteerija tüüpi, küürimine on mind siiani üsna külmaks jätnud. Kui otseselt silma ei jää, las siis olla, eks :D Muidugi on mõnus, kui kodu pärast suurpuhastust läigib, aga üldiselt meie põrandad, aknad ja riiulid just puhtusest ei läigi (erandiks on köök, seal peab kõik kogu aeg puhas olema, muidu oleks vastik).

Sain eile Norwexi kraami kätte ja olen oma lappidest arutus vaimustuses. Ma üldse ei väida, et Norwex on ainus ja parim – täitsa vabalt võib olla, et ka mujalt saab sama häid lappe. Lihtsalt MULLE pole siiani ühtki taolist majapidamisse sattunud.

Kas teate, kui mugav on pühkida tolmu kindaga, mis tõepoolest kõik tolmu endasse kogub, mitte üles ei keeruta? Ja kui hea on selle kindaga puhastada igasugu kitsaid kohti… Lust ja lillepidu oli see tolmu pühkimine! Tahtsin eile õhtul lihtsalt proovida ja võtsin ette magamistoa riiuli, mida ma ilmselt kuid puhastanud polnud. Siis sattusin sujuvalt riiulilt ära tõstetud ehteid sorteerima, kuna seal oli ka üks karp juuksekummide ja muu taolise kraamiga, oli vaja elutoa kapist teine samalaadne karp ka ette võtta, siis juba kogu kapp… Ah, nii palju sai ära sorteeritud, nii palju kraami ära andmiseks kõrvale pandud! Ja osa ära visatud ka.

Täna tahtsin aknapuhastuslappi proovida ja asi lõppes sellega, et pool tundi hiljem olid terve majapidamise aknad-peeglid pestud. Hea küll, ma võib-olla veidi liialdan, kella ei vaadanud ja topeltakende tõttu on osa veel pesemata, aga kõik peeglid ja enamik ees olevatest akendest on puhtad. Kui ma oleks varem teadnud, et aknapesu võib olla nii imeliselt lihtne! Ma ju teadsin küll, et on olemas paremad vahendid, kui mingist igivanast ajast mälestustesse jäänud aknapesuhari, kus ühel pool porolonsvamm ja teisel pool kumm, lisaks klaasipesuvahend ja ajalehtedega kuivaks nühkimine… Aga ausalt, juba mõte sellest kõigest võttis igasuguse isu aknaid pesta ja nii ma siis ei pesnudki.

Aga nüüd! Lihtsalt tõmbasin tavalise niiske mikrokiudlapiga akna üle, suurema mustuse maha ning siis tolle poleerimislapiga kuivaks. Imekiire ja imelihtne! Ja aknad paistavad läbi! On puhtad! Nii kiirelt ja kergelt! Imeline!

Ühesõnaga jah… Õiged töövahendid loevad NII palju. Ma tahaks nüüd kangesti ülejäänud Norwexi kraamiga ka tutvuda, tahaks teha enda juures selle esitluse, mis juba eelmisel suvel plaanis oli… Ma ainult ei tea, palju selleks inimesi kokku ajama peaks, mul pole ju Pärnus suurt tutvusringkonda – no vähemalt kaks huvilist on olemas.

Kõige rohkem huvitab mind hetkel vist mopikomplekt, sest praegu ma üldse ei viitsi põrandaid puhastada, see on nii tüütu… Oleks sama mugavad vahendid, kui see tolmukinnas ja aknapuhastuslapp, siis ma ilmselt muud ei teekski kui puhastaks :D

No ja tegelikult, see nõudepesuvõrk tundub ka ikka väga äge ja siis veel mitu asja… Ja mulle hullult meeldib see, et nende materjalis bakterid ei paljune, vaid hävinevad – sellepärast ma vahel ikka muretsen, sest kunagi pole meeles pesta igasugu lappe ja käsnu nii tihti kui võiks.

Nii äge. Küürimine oli vanasti mu nõrk külg. Õigete vahenditega saab seegi ehk tugevaks.

Ega mu blogi ei loe juhtumisi mõni pärnakas, kes tahaks ka esitlusele tulla?

  9 Responses to “Imelised lapid”

 1. Kui Pärnus olen, siis vast oleks huvi, aga muidugi oleneb päevast!

 2. ah,sa ära aja parem isu peale minusugusele koristusfriigile :P

 3. Mina oleksin ka huvitatud! Olen Pärnu lähedalt.

 4. Kui ma konsultandiga täpsemalt arutatud saan, siis võtan kõigi huvilistega ühendust!

 5. Ma kahjuks Harjumaal aga kui lihtsalt küsimusi on toodete kohta, võtke julgelt ühendust.

  Küürimiseks ma soovitaks neid spirinette (näevad välja nagu tavalised metallnuustikud aga on oluliselt pehmemad ja ei kraabi nii palju). Sain selle nuustikuga oma kraanikausid lihtsalt veega puhtaks (eemaldas nii veesetet kui ka rauarikkast veest põhjustatud oranze jälgi).

 6. Kui oleks soov osta, siis kuidas ja kust saaks? Olen ise Tallinnas. Tunduvad nii ahvaylevad:D

 7. Sinust eelmine kommenteerija Kristi on edasimüüja Tallinnas, tema nimel klikkides tuleb lahti FB leht, kus kõik vajalik info olemas :)

 8. Tänan. Hea ja sobiva hambaharja leidsin ka just tänu Sinu blogile :) Ja su tütar on minu vaieldamatu Pildi Plika, selline rõõm, energia kiirgab :)

 9. […] enda jaoks esimest korda Norwexi imelised lapid – esimest ehedat emotsiooni saab lugeda siit. Sellest ajast saadik on Norwexi pakkumised mulle meili peale tulnud, tuju ja raha olemasolu korral […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.