Jul 122014
 

Viimati tabas mind suurem koristushoog nädalavahetusel enne jaani, siis sai viiepäevase puhkuse jooksul kõvasti ära tehtud. Toona keskendusin pigem asjade sorteerimisele, organiseerimisele ja ära viskamisele, küürimise pool oli teisejärguline – eks seda sai ka veidi tehtud, aga mitte põhjalikult.

Siis möödus kaks nädalavahetust nii, et mitte midagi asjalikku teha ei jõudnud, seega pea kolm nädalat on koristustöödes olnud seisak. Tavapärased ja hädavajalikud asjad said selle aja jooksul muidugi tehtud, aga need ei paku ju nii suurt rahuldust. Tahaks ikka millegi suuremaga ühele poole saada :)

Täna siis oli lõpuks jälle selline päev, kus sai rahuldustpakkuvalt palju ära tehtud – seekord just küürimise poole pealt, organiseerimine oli teisejärguline ning toimus tunduvalt väiksemas mahus. Ajendiks muidugi külalised – ema mehe perekond on Venemaalt pikemal külaskäigul ning homme tulevad nad meie poole. Just selliseid võõramaid külalisi oligi vaja, et mind ennast liigutama panna :D

Ühesõnaga koristasin terve päeva, hommikust hilisõhtuni välja. Pesin kaks masinatäit pesu – esiteks meie voodipesu ja siis tavalise värvilise laadungi. Selleks ajaks, kui teine masinatäis lõpetas, oli voodipesu juba kuiv – ilm oli päikseline ja tuuline, pesu kuivatamiseks ideaalne.

Siinkohal rõõmustan oma uute avastustega puhastusvahendite vallas, millega üliväga rahul olen. Esiteks katsetasin uut Green Naturals pesugeeli, mida ostsin lahtiselt, sama pesugeel pudelis on selline. Mul pole küll lavendel, vaid marseille, aga noh, pesevad ühtemoodi, lihtsalt lõhn on erinev. Olen sellega juba mitu masinatäit pesnud, aga alles täna õhtul voodipesu tagasi peale pannes ja imestades, miks see järsku nii valge on, jagasin matsu välja. No ei oska ma muud põhjust leida, kui et see uus geel tegi paremat tööd kui eelmised :) Sest pesin muidu tavapäraselt 60 kraadiga ja lisasin plekisoola nagu alati… Ja no nii valge pole see voodipesu juba ammu olnud.

Teine asi, mille üle ma hirmus õnnelik olen, on universaalsprei hapnikuga. Otsisin omal ajal kõik ökopoed läbi ja mitte ükski ei müünud sellist spreid, millega saaks pesu enne pesemist pritsida. Lasin vahepeal isegi õel Rootsist tuua. Nüüd siis saan Pärnust osta, juhhei. Minu meelest toimib pesul väga hästi, kasutan seda vaheldumisi sapiseebiga, sisetunde järgi – kui on mõni konkreetsem plekk, mis vajaks mu meelest nühkimist, siis pigem sapiseepi, aga kui on sellisem üldisem mustus, mille puhul on põhjust arvata, et tahaks lisatöötlemist, siis lasen spreiga üle.

No ja lisaks töötas see sprei muidugi imehästi ka kraanikausi puhastamisel. Olgem ausad, ma saan kraanikausi niisama ka puhtaks, kui käsna kareda poolega nühin ja vajadusel näiteks natuke seepi või nõudepesuvahendit kasutan (mis iganes käepärast juhtub olema), aga jube mugav oli vannitoa jubemust kraanikauss üle pritsida, paari minuti pärast tuli kogu mustus imelihtsalt maha. Katlakivi eemaldavat see sprei kuuldatavasti ka hästi, katsetan homme köögi segisti peal ära. 500 ml pudel hakkab juba tühjaks saama, seda müüakse õnneks lahtiselt ka – oleks kohe alguses ostnud, aga kõik kodused spreipudelid olid juba kasutuses.

Igal juhul, pöördudes tagasi koristamise juurde, siis pärast pesu masinasse viskamist alustasin suurpuhastust lastetoast. Lastetoa vähetöödeldud laudpõrandat ei ole üldse tore puhastada, ma parem ei ütle, kui tihti (loe: harva) ma seda pesnud olen. Äkki mõne korra isegi olen. Pühkinud tihemini, aga noh, sedagi liiga harva. Ma ei ole küürimise poole pealt väga eeskujulik perenaine, olen seda korduvalt öelnud. Igal juhul vedasin nüüd toapõranda tühjaks, pühkisin kõik põhjalikult ära (selleks olin näiteks vahepeal kõhuli laste voodi all) ja PESIN ka. No sai ikka nühkida ja küürida, aga lõpuks oli kena küll.

Mul on harjumus kasutada koristamisel neid lappe, mida ma kasutan köögis – kui seal liiga mustaks lähevad, siis pesen masinas ära ja rändavad vannituppa. No teate, sellised ruudukujulised, mille saab hästi kuivaks väänata, hea puhastada, pind ei jää liiga märjaks. Aga jah, need lähevad üsna kiirelt koledaks ja on küll ideaalsed pritsmete kuivatamiseks, aga kui on vaja rohkem küürida, siis väga head tööd ei tee. Ja lastetoas on kõik kapipealsed ja lauad selleks ajaks, kui ma lõpuks koristada viitsin, just aktiivsemat küürimist vajavad. Täna taipasin ma lõpuks võtta kasutusse Norwexi üldpuhastuslapi. Sellega oli muidugi sada korda lihtsam ja kõik sai väga kiiresti puhtaks. Noid svammlappe ma enam juurde ei osta, ausõna. Ostan kööki kah korraliku lapi ja ongi kõik.

Igatahes, lastetoaga jätkates – tänu kolme nädala tagusele suuremale organiseerimisele seal suurt muud teha polnudki. Mõned mänguasjad sortisin läbi, panin kõik korralikult tagasi ja korras ta oligi.

Siis liikusin elutuppa. Seal korjasin suurde kilekotti kokku kõik Abikaasa tehnikavidinad. Ma pole viitsinud elutoas hirmammu midagi teha ja IT mehega koos elades täituvad kõik kapipealsed märkamatult läpakate, juhtmete ja arvutijuppidega. Nüüd siis tassisin need kõik eest ära, panin enda sortimist ootavad asjad korralikult kapi otsa hunnikusse, pühkisin tolmu ja põrandat (sealhulgas diivanite alt, kust peale mustuse muidugi ka igasugu mänguasju välja tuli), lõpuks pesin kah. Nüüd on jälle üsna valge põrand, polegi enam hall :P

Siis oligi juba õhtu käes. Jõudsin köögis veidi asju ära panna, siis oli vahepeal paus ja sõime õhtust, seejärel pühkisin ja pesin köögipõranda ka ära. See oli enne ikka nii hirmus, et te ei taha teada… :P Lõpuks pühkisin ja pesin kiirelt ära ka magamistoa põranda (nii palju, kui vaba põrandapinda oli) ja koridori.

Vannitoa koristamiseni jõudsin õhtul kell pool üksteist. Okei, poti olin juba varem puhtaks küürinud, nii et nüüd tõmbasin kiirelt põranda ja peeglikapi üle, pesin vanni ja küürisin puhtaks kraanikausi. Lõpetuseks läksin duši alla ja küürisin ennast ka puhtaks.

Nüüd on ütlemata mõnus olla. Kodu on puhas, voodipesu on puhas, ise olen puhas. Panin hilisõhtul veel lastetoa toolikatted plekisoolaga likku, panen need enne magamaminekut masinasse ja taimeri peale, et saaks hommikul kohe kuivama panna… Ja ööseks jätan plekisoolaga likku elutoa tumbade katted, need saab siis hommikul masinasse visata – kuna homme peaks tänasele üsna sarnane ilm tulema, jõuavad need kõigi eelduste kohaselt külaliste tulekuks ära kuivada :P

Magamistuba, khm, jah, on muidugi endiselt selline:

2014-07-12 01.17.40

Aga noh, kõike ju ühe päevaga ei jõua ja magamistoa ukse saab homme külaliste siin oleku ajaks lihtsalt kinni panna :D Teine variant on muidugi see, et mind tabab homme hommikul vastupandamatu kihk organiseerimist jätkata ning likvideerin selle segaduse kah ära. Aga noh, eks me näe. Praegu mõtlen küll, et pärast tänast rügamist võiksin ülejäänud nädalavahetuse vabalt lihtsalt maha molutada, olen puhkuse auga välja teeninud.

  3 Responses to “Järjekordne koristusmaraton”

  1. Tikker, tead, ma abielluksin Sinuga hea meelega ise :) Ma lihtsalt jälestan koristamist ja noh, mind ei häiri segadus ka. Isa ikka kogu aeg õiendas minuga, et kuidas ma ei näe tolmu, ise veel naisterahvas. Näen ikka, aga see ei häiri mind. Mingid piirid mul siiski on. Kui tallad toapõrandal mustaks saavad, siis imen ikka põrandad üle ja pesen ära. Ja peoga tõmban kapiäärtelt ikka tolmu ka, päris rulle ei lase tekkida. Kõige hullem on muidugi mu praegu üürika köögiga, tõmmet seal pole ja kogu aeg on pinnad õlise kihiga kaetud. Vot seda ma küll väga kaua ei kannata, köögis toimetan pisut tihedamini. Ühe sõnaga – mul oleks naist vaja. Või siis koristamishimulist meest, ma ei diskrimineeri :D Minu elukaaslane on samasugune lõbus lohe nagu minagi. Nii et kokkuvõttes pole katki midagi ja ma ei tunne end halvasti üldiselt. Lihtsalt et lausa imeline on lugeda Sinu küürimislugusid.

    (Eile just pesin jälle põrandad ja panin uue voodipesu ja läksin ise ka puhtana sinna vahele. Oi, see tunne on tõepoolest super!)

  2. mõtlesin, et annaks sulle teada ;)

    http://biglittletales.blogspot.co.nz/2014/07/the-famous-big-little-winter-giveaway.html

    ta meisterdab imetoredaid esemeid, suur osa neist lastele, ja loosib just suurt pakendit välja, mida ta on nõus ka välismaale saatma. eesti on välismaa ;)

  3. […] Juuli keskel oli jälle suuremat sorti koristusmaraton, aga magamistoani ma selle käigus ei jõudnud, seis oli jätkuvalt selline: […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.