Feb 122015
 

Mulle kangesti meeldib enne reise planeerida – eriti, kui on teada, et aega on vähe ja tegemist palju. Sestap alustasin meie eelmise nädala ringreisi planeerimist söögikohtadest. Reede hommikul oli väljasõit väga varajane ning teadsin, et kodus me ei söö. Esimene sihtpunkt oli Rakvere ning esialgne plaan nägi ette hommikusöögipausi poole tee peal ehk Paides. Otsides Paide söögikohti, mis on avatud enne üheksat, leidsin Vanalinna kohviku – tundus piltide põhjal ääretult hubane, pealegi laste mängunurgaga ja puha. Juhtus aga nii, et teekond läks ootamatult kiiresti, lapsed nosisid autos kamapalle, seega ei viitsinud hakata Paides peatuma ja põrutasime otse Rakverre. Ehk on mõni teine kord Paidesse asja, sest sinna kohvikusse tahaks ikkagi kunagi jõuda.

Rakveres oli algselt plaanis süüa õhtupoolikul, enne starti Peipsi äärde. Otsisin netist infot sealsetest söögikohtadest, midagi konkreetselt välja valida ei osanud. Küsisin nõu oma kolleegilt, kes Rakverest pärit – ta ei osanud mulle esimese hooga midagi soovitada, siis aga tuli talle meelde Rohuaia kohvik. Olevat üsna uus koht, kus ta oli vaid kohvi joomas käinud, aga oli mõnus tundunud. Surfasin nende kodulehel – selle ühe pisikese foto põhjal paistis tõesti mõnus, menüü oli samuti mõnus ja menüüs jäi silma… Inglise hommikusöök :) Mis oli ka üks oluline põhjus Paide vahele jätmiseks ja otseteed Rakverre sõitmiseks.

Kohvik oli veel vaimustavam, kui oleks osanud loota. Imearmas ja hubane sisekujundus, mõnusalt valgusküllane, suur ja samas sopiline – ruumi jagus, aga oli eraldi olemise võimalus. Ja seal oli MÄNGUNURK! Suurepärane teenindus muidugi ka :)

2015-02-06 10.15.52

2015-02-06 10.27.05

2015-02-06 10.25.58

2015-02-06 10.22.17

2015-02-06 10.25.32

Inglise hommikusöök nägi üllatavalt autentne välja. Ainult grillitud tomat oli puudu, aga jumal tänatud selle eest, mulle see ei maitse :D Vorst polnud kah nii vastik, kui UK kohalik, oli sihuke harilik toorvorst (vähemalt tundus olevat). Igal juhul oli liha pool nii külluslik, et küsisime lõpuks röstsaia juurde. Anti, pealegi täiesti tasuta :)

2015-02-06 10.33.01

Lastele võtsime pudrud. Plika ei soovinud moosi ja andis selle Poisile, kes oli asjade käiguga üliväga rahul:

2015-02

Teenindaja pakkus selle peale Plikale täitsa omaalgatuslikult, et toob talle pudru sisse panemiseks võid. Nii armas! Ja kraanivett anti lastele ka, polnud mingit küsimust. Ma üldse ei seedi toidukohti, kus vägisi pudelivett peale sunnitakse, nii et jälle üks suur pluss.

Ühesõnaga superluks kogemus oli ja nüüd tahaks Rakverre tagasi, et saaks seal jälle süüa. Põhimenüü jäi ju proovimata ja Caesari pitsat tahaks :D Tol päeval oli seal veel eriti ahvatlev päevapakkumine – kui õigesti mäletan, siis (krõbe?) sealiha magushapus kastmes riisiga. Mmm… Nii väga oleks tahtnud proovida. Aga nagu me arvasimegi, läks tööasjadega nii pikalt, et saime liikuma alles viie paiku.

Igal juhul – kui Rakverre satute ja süüa tahate, siis nüüd teate, kuhu minna. Suurepärane kogemus garanteeritud!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.