Jun 302015
 

Ma ei ole kunagi suurem asi söögitegija olnud, täpsemini tegelen sellega vaid viimase häda korral. Abikaasaga on algusest peale ära jagatud, et tema kokkab, mina koristan.

Selles mõttes on muidugi ebaõiglane, et koristamisest annab suuremat osa edasi lükata, nälg tuleb aga iga päev, mitu korda päevas. Nüüd on Abikaasal lisaks pooleli teisel pool lõhkumise projekt, nii et mina peaks vist senisest rohkem söögi pärast muretsema.

Aga ma lihtsalt ei suuda.

Koristada ma suudan küll, minimaalselt. St pesu pesen, kui on vaja, nõusid pesen ja kööki hoian korras suht regulaarselt,  asjad korjan mingite intervallidega elamisest kokku ja panen oma kohtadele, voodi teen peaaegu igal hommikul ära, põrandaid pühin ka vahel. Aga et jõuaks põrandate pesemiseni või tolmu pühkimiseni või igapäevase asjade ära panemiseni… Isegi külalised seekord ei aidanud.

Ok, koristamisega kannatab, sellega ma saan hakkama. Küll ma kunagi ikka teen, kui hoog peale tuleb. Aga see va söögi tegemine! Tõsiselt tundub, et õhtusöögi asemel hakkab olema igal õhtul grillimine. Sest nagu Abikaasa ütles – nii on kõige lihtsam. 15 minutit söele, 20 minutit lihale. Sel juhul jääb minu hooleks vaid poest sobiva grilltoote leidmine ja roheliste lehtede ning kirsstomatite kaussi kuhjamine. Seda ma suudan.

Iseasi, kui jätkusuutlik selline toitumine on :) Ja mis saab nii mu plaanist vähem liha süüa – nojah, see plaan on mul juba aastaid, aga edusamme endiselt null. Ma ju näen kõiki neid muid põnevaid grillitud juurikaid, mida igal pool jagatakse, olen proovinud nii ühte, teist kui kolmandat, aga need pole mind kunagi erutanud.

Keegi võiks teha meie sügavkülma täis maitsvaid ja toitvaid eineid, et õhtul oleks vaid soojendamise vaev. Aga ma ei tea täpselt, kes see keegi olema peaks, sest koka palkamiseks meil päriselt raha pole.

Kui väljas oleks meeletu kuumus, vähendaks see oluliselt söögiisu. Väga kuumad ilmad pole küll väga mitu teema, aga kuni ma tööl käin, olen päeval kenasti konditsioneeri kaitsva jaheduse tiiva all, hommikul ja õhtul on kuumus juba talutav. Nii et… Ootame suve.

  One Response to “Kui vaid oleks kokk ja koristaja”

  1. No aga kui söögitegi niikuinii käsil siis võibki ju teha rohkem ja mõni ports ka sügavkülma pista. Supid ja vormiroad taluvad sügavkülmutamist hästi, kotletid ja liharoad ka. Toorainet läheb küll veidi rohkem aga märgatav aja ja materjalikulu see ju pole kui paar köögivilja potti lisaks panna või üks lisapannitäis kotlette praadida.
    Kuna mu lapsele meeldib hullupööra seljanka aga lapsele ma purgisuppi ei taha anda siis keedan nt üle nädala ühe pajatäie seljankat, sööme kõik kõhus täis ja purkidega sügavkülma, et oleks hea võtta kui laps “supsi” nõuab.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.