Sep 052017
 

Paari päeva tagune vestlus Abikaasaga:

“Raudselt arvavad nüüd kõik, et ma leidsin uue mehe ja vahetasin su välja ja ainult sellepärast lahutame!”
“Kui keegi nii arvab, siis saada nad minu jutule.”

(Ehk siis Abikaasa tuli selle jutuga ammu enne seda, kui mina lõpuks nõusse jäin)

Täna hommikul maavalitsuses kabineti ukse taga:

“Surmade registreerimine ja lahutused – kui morbiidne!”

Hetk hiljem kabinetti sisenedes: “Surnud me veel ei ole, seega…”

(Ma olen üsna kindel, et ametnik EI hinnanud mu suurepärast huumorit)

Kuna ma olen tubli ettevalmistuja, oli riigilõiv makstud ja arvutis eeltäidetud ankeet välja prinditud. Nii et kuskil kümme minutit ja kõik.

6. oktoobril saab minust lahutatud naine :)

Me küll proovisime, kuni jõudsime, aga… Mingi hetk enam ei jõudnud. Ja niipea, kui olin lõpuks ära otsustanud, et tahan lahutust, hakkasid asjad juhtuma.

Olen seda kõike praeguseks nii pikalt protsessinud, et ei ole enam midagi uut. Kurbus oli ära. Nüüd on vaid elevus. Eks neid emotsioone tuleb kindlasti veel väga laial skaalal, aga hetkel on nii.

Pikemalt kirjutasin külalispostituses Ritsiku blogis. See oli puhtakujuline juhus, et ta palus mul sel teemal kirjutada – sisu pidi algul tulema üldisem ja muudetud detailidega, kirjutamise ajaks olime aga juhtumisi just lastele oma plaanid avalikuks teinud, polnud enam ühtki põhjust varjata. Seega kirjutasin täpselt nii, nagu asi on. Ritsik kommenteeris, et mu püsilugejad tunnevad ära ja ma vastasin – olen sellega arvestanud.

Kui ma ei eksi, siis kolmest kommentaarist kumas läbi äratundmine ja usun, et ehk oli rohkemgi neid, kes vaid lugesid ja adusid, aga sõna ei võtnud.

Eks ma kunagi kirjutan pikemalt. Üks lugu on lõppemas, teine juba alanud :)

  7 Responses to “Kapist välja”

 1. :o
  Mis uudised…
  Ma, pealkirja lugedes, lootsin hoopis midagi muud… aga eks märgid, et kõik pole korras, olid ju olemas.

  Kurb on, et inimesed lahku lähevad… eriti kui need on tuttavad.
  Üks sõbranna ka just olnud selle ääre peal.

  Ja ise ka… Aga ikka loodan, et läheb paremaks, kuigi vahepeal on küll ka tunne, et kui Universumil on mulle midagi uut pakkuda, siis võtaks selle koos nende roosade prillidega vastu.

  Aga soovin Sulle ja lastele palju uusi toredaid hetki!

 2. Tere.
  Tundsin ka ära Ritsiku blogis… kuidagi nagu aimasin varem…
  Edu mõlemale! Laste jaoks on kindlasti parem kaks rõõmsat vanemat eraldi, mitte kaks kurba-tõsist-tüdinut koos…

 3. Naljakas, ma olen tegelikult pikaaegne lugeja, aga Ritsiku blogis ei viinud otsi kokku :) Siinsetest postidest on aga küll mõnda aega läbi kumanud, et midagi on teoksil. Igatahes palju edu teile kõigile! Kui omavahelised suhted head, leiate raudselt parimad lahendused nii endile kui lastele ja lõppkokkuvõttes on kõik õnnelikumad.

 4. ma ka lahutasin… ammu oleks pidanud, aga noh jah. lootsin, et läheb üle. tagantjärge tarkusena oleks pidanud minema https://www.facebook.com/?sk=h_chr vms töötuppa. eks ma siis nüüd, uues suhtes, õpin. ja saan järjest enam aru kui loll ma olin. ükski suhe ei toimi iseenesest, see vajab tööd, et armastus saaks kasvada
  nägin sind nädalavahetusel Nõmmel

 5. Sain minagi aru nii siit kui ka Ritsiku blogist, et pereheitmise aeg on tulemas või juba käsil.
  Ütleme nii – mis pole loodud kestma, saagu siis otsa. Kui omavahelised suhted kas või enam-vähem normaalsed on, siis saate hakkama. Lahutus ei ole maailmalõpp ja vägisi keegi armsaks ei jää. Nii lihtne see ongi.
  Tore, kui on keegi armas olemas, aga ka üksiolemisel on omad võlud, nii et hirmu ei tasu tunda ühegi variandi ees.

 6. Lahutatud vanemate lapsena julgen öelda, et lastele on märksa parem omada kaht lahus olevat kuid inimestena läbi saavat vanemat, mitte elada pingekoldes. Isegi kui üldiselt läbi saadakse kipub mingi pinge ikka õhus olema.

 7. Mina sain ka kohe aru, kui lugesin seda anonüümset postitust :(

  Lahutatud vanemate lapsena ma ütlen, et lahutus ei ole alati lahendus. Pean silmas seda, kui edasi normaalselt ei suhelda. See segab siiani minu elu. Kui pead koguaeg arvestama sellega, et vanemad omavahel ei suhtle absoluutselt.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.