30 päeva

Näe, kuu sai täis ja ei nutagi 😀 Ma vist katsun igapäevast blogimist jätkata, olgu pealegi enamik ajast ainult kassipildid – neid on ka mitme aasta jagu näitamata. Vähemalt jääb nii blogimise harjumus püsima ja jõulupuhkuse ajal jõuan ehk sisukamate postitusteni ka.

Blogi kujundusega on nii, et mobiilivaade läks mu arust 100% paremaks ja on täpselt selline, nagu vaja. Arvutist vaadates endiselt häirib, et kastid on nii kandilised – kindlasti oleks võimalik kuidagi koodi näppides need nurgad vähe ümaramaks saada, aga… Ma ei oska 😀 Ja hetkel pole jaksu googeldada kah.

Seadeid puurides sain aru, kuidas blogi nimi ja menüüriba üksteise alla saada, nii et nüüd pole enam see ülemine riba nii lai.  Menüü mahutasin ühele reale, kui panin “Kes on Tikker?” asemel lihtsalt “Kes?” 😀 See on küll tüütu, et päis scrollides paika ei jää, aga kui ma õigesti aru saan, siis selle eest peaksin kujunduse tasulise versiooni võtma – no, thanks. Ega see ülemine valge riba, kus vasakus ääres “Tikri blogi”, mulle ka sellisena väga ei meeldi – aga ma ei ole välja mõelnud, kuidas teksti suuremaks ja keskele saada. Ja igatahes on kogu see värk kahel kitsamal ribal, millest üks läks halliks (ma ei teinud midagi, ise läks :D), tunduvalt parem kui enne.

Mis mulle ei meeldi – et iga postituse juures pole enam edit nuppu, kust ma kiiresti muutma saaks, kui mõne vea avastan. Kui postitus on eraldi aknas lahti, pole postituse lõpus vanema ja uuema postituse linke, millele klikkides saab mugavalt edasi liikuda, kui tahta pikemalt lugeda. Lehe lõppu kerides on numbrilingid, millest saab minna postituste järgmistele lehekülgedele, aga need on rohelist värvi ja tikrite taustal, mis tähendab, et neid pole peaaegu nähagi.

Aga mulle tundub, et need kõik on praegu üle elatavad pisivead ja suures plaanis on see kujundus ikkagi meeldivam ja funktsionaalsem kui eelmine.

Kuna mulle tundus, et blogi leht laeb kaua, siis vähendasin postituste arvu lehel 10 pealt 5-le. Ma ju panen palju pilte ka, see teeb aeglasemaks. Tegelikult oleks laadimise mõttes kõige optimaalsem, kui igast postitusest tuleks ainult esimene lõik esilehele ja kogu postituse lugemiseks peakski peale klikkima… Aga lugejana on see on mu arust nii tüütu.

Üritasin kaasaegne olla ja lisasin like nupud ka 😛

Aga ma ikkagi küsiks pigem teie tagasisidet. Mis meeldib, mis ei meeldi, mis võiks olla teisiti?

Ja lõpetuseks muidugi kassipildid ka.

1 thought on “30 päeva”

  1. Reisipostitused. Teadupärast Tikker vahel siiski satub kohtadesse…. Nüüd peaks emotsioonid juba läbi seeditud olema ja tahaks järelkaja lugeda!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top