Kastreeritud kass

Eile käis Siim Terveksi loomakliinikus ja lahkus sealt kahe pallikese võrra vaesemana, aga ühe kiibi võrra rikkamana – win some, lose some 😀  Lisaks saime teada, et tal oli igemepõletik – novat siis, seitse aastat olen kasse pidanud ja pole kordagi pähe tulnud neile suhu vaadata… Inimene õpib, kuni elab.

Praegu sai ta nagunii opi pärast antibiootikumisüsti, see tehti lihtsalt vähe vängem, et igemepõletiku ka ära raviks. Ja olla kaks varianti: kas kasvab sellest välja või on autoimmuunhaigus ja jääbki see põletik tagasi tulema, sel juhul peab käima aeg-ajalt neid süste tegemas. Eks elu näitab. Nüüd vähemalt oskab kontrollida.

Siimu käitumisest küll kuidagi aru ei saanud, et ta oleks opil käinud – oli juba samal õhtul nagu tavaliselt. Saime neli süstalt valuvaigistiga kaasa, mis peame talle igal hommikul sisse söötma – õnneks seal vedelikku üsna vähe sees.

Võrdlesin hindu kevadega 2017, kui Sädega samas kliinikus sama teed läbi käisime. Toona maksis kiipimine 21€, nüüd 28.50€. Kastreerimine siis 34.65€, nüüd 74.48€ (selle summa sees on kõik valuvaigistid ja muud vidinad, kastreerimise rida eraldi oli arvel 61.75€). Ussirohi maksis toona 2.77€, nüüd 4.35€. Vaktsineerisime toona kahes osas, maksime esimene kord 20€, teine kord 30€ (aga kahtlustan, et selle viimase summa hulgas võis olla juba ka kaelale pandav ussirohi). Siimuga peab alles vaktsineerima minema, eks ole näha, palju sellele nüüd kulub.

Mul on teiste kassidega ka viimasel ajal loomaarstil käimisega kehvasti olnud, pean uuel aastal selle tee kindlasti ette võtma.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top